trip-krainetrip-ukraine-dark

vaatlen-passin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
48 kommentaari
Viimased kommentaarid

Riia lennujaam on väike, selle ajaga jõuad ilusti pagasi ära anda ja muud asjad aetud ja aega jääb veel ülegi. Joosta ja eksida pole seal eriti kuhugi, lihtsalt vaatad, et õiges järjekorras seisad. See mis eelpool kirjutatud võib olla tõsi küll, sest ise jäin ka alguses järjekorra lõppu seisma, kuid miskipärast see ei liikunud üldse. Asja pisut uurides rohelise vesti kandjalt ja mind suunati otsekohe teise järjekorda, mis ikka liikus kiiresti ja korralikult. Printis mulle veel mingi lehe kusagilt arvutist välja, mida oli tarvis pagasi ära andmisel. Kindlasti küsi, kui miski arusaamatuks jääb. Ilusat reisi!

Kodumajutus on ka ametlik majutus, sest teisiti ei saa ju asi reklaamitud olla. Liikusin ise äsja Bergeni- Stavangeri kandis. Põikasin ühte kodumajutusse sisse(majaseinal silt "ROM") hinda küsima. Kaheinimese toa eest küsiti 400 NOK. Me sinna ei jäänud, sest perenaine ei võtnud kolmandat inimest, olgugi, et olid madaratsid kaasas ja üks oleks saanud põrandal magada. Hinnad ei pruugi olla kõik ühesugused ja võib leida ka suurema, parema ja samas ka odavama. Haagissuvila eest maksime 250 NOK, hütikese eest ühes kohas 320 NOK, kuid seal tuli ühel magada põrandal oma kaasavõetud madratsil.Teises kohas 450 NOK, kuid see oli kahe nariga hütt. Hotell 1300 NOK. Mitteametlikust majutusest saan aru sedasi, et kui keegi teab kedagi, kes omakorda teab kedagi, et pakutakse mingi sümboolse hinna eest võialust enda pool öö ära magada. Sellist võimalust kahjuks ei kohanud. Eks hinnad on kindlasti ka tingitavad, kuid oleneb ka sellest kuidas piirkond hõivatud on.

Kujunes nüüd nii, et ise küsin, ise vastan. Leidsin www.aveline.lv , aga kui on kellegil veel kasulikku infi, siis tänud juba ette.

Olen Riia-Lübecki laevaliiklusega siin eespool olevates linkides juba tutvunud. Kuid küsiks teadjamatelt, kas nt. Liepaja sadamast Lübeckisse või Travemündesse ka laevakest loksub? Tänud juba ette hinnakirja eest.

"Ülemõistuse" hindadega seda muidugi avada pole mõtet, siis pole sõitjaid. Saan aru, et ka Ventspils jääks läbitavaks sadamaks. Ootame-vaatame. Ise tahaks Gotlandit oma reisikavasse sisse panna ja oleks väga sobiv, kui ei peaks Rootsi tagasi sõitma, et Eestisse saada.

Ja kuidas need läbirääkimised sujunud on?

Mis võiks umbes olla selletaolise majutuse hind? Kas arvestus on ruumi kohta või näo pealt? Võtame kaasa igaksjuhuks ka telgi kui peaks lageda taeva alla jäämise oht tekkima.

Nüüd huvitab mind teema, kuidas kämpingute/hüttide broneerimise vajalikkusega lood on? Kas neid on seal nii piisavalt, et ka suval ajal on võimalus öömaja saada või liigub seal turiste nii massides, et ainult eelnev registreerimine tuleb kõne alla? Eelnevalt kohti kinni panna pole võimalik, sest ei oska öelda millal me mingis kohas oleme ja siis juhtub just nii, et kui midagi on kusagil broneeritud, siis ju ilmtingimata sinna selleks ajaks ei jõua. Tegemist poolenisti avastusreisiga ja asjad loksuvad kohapeal liikudes paika, et mis, kus ja kuidas. Kodutöö tuleb võimalikult hästi ära teha ja seega igasugune info teretulnud!!!

Selle ajaga peaks jõudma vaadata kuningakoja vahtkonnavahetust. Midagi ennenägematut seal pole, kuid omamoodi huvitav ikka turistile. 6 tundi peaaegu olematu aeg suures linnas.

Minagi sinnapoole teel. Ja küsimus, mis vastust vajab oleks järgmine: Taani põhjaosast tuleks kulgeda laevaga Norra, kuid puudub inf, kus asuvad kummaski riigis sadamad? Norras arvan asuvat see Kristiansandis, kuid kas on keegi seda teed kunagi läbinud? Eelmise kirjutaja pilte vaatasin, fantastilised... Mida veel kindlasti soovitate Norras külastada/vaadata? Minule võib soovitada vaatamisväärsusi kuni Trondheimini välja. Loodetavasti seal keerame auto ümber, kui teab mis uitmõtteid pähe ei tule ja kaugemale ei kavaste minnaja teist rannikutpidi tagasi. Tänud juba ette.

Purjetamine pole paha plaan, kuid auto on ka. Plaan ongi tulla Rootsist Gotlandile ja tagasi Eestisse oleks otsem tee Läti kaudu. Kuid kui liiklust pole, siis ei mängi miskit välja, kui ainult Rootsi tagasi ja sealt Eestisse.

Teen ise ka kodutööd eelseisva Norra reisi tarbeks ja igasugune teave ööbimispaikade kohta igati teretulnud.

Küsimus selline: oleme ka minemas Norrasse ja ehk õnnestub ka leida öömaja hostelites. Kas voodipesu laenutamine on kohustuslik? Kui reisime autoga, siis ju võimalik kaasa võtta või on raudne reegel, et kaasavõetut ei aktsepteerita?

Kottide arvuks 1. Pardakaarti ei saa küll välja printida, sa prindid välja oma online check in ja saad letist selle ettenäitamisel pardakaardi (pilet nagu, kust pool ära rebitakse, kui lähed lennukisse). Aga mõtekam on võtta ju odavam, seega online ja hoida kokku 7 latti. Süsteem enamvähem sama , mis Easy -Jetil, kuid broneerimine keerulisem just seepärast, et alati esimeste kordadega ei õnnestu. Edu sulle siis.

Olen ka broneerinud Ryanairi lendu.Kottidega on küll asi nii, et kui on ainult käsipagas, siis tuleb valida 0 kotti.Käsipagasiks võib küll olla 1 kott, kuid siis sealt menüüribast ikkagi 0 ja äraantava pagasi puhul vastavalt siis kottide arv, mida ära antakse! Kui on äraantav pagas, saab teha online või airport check in. Kuid järjekorras tuli ikka seista, sest saab ju letist pardakaardi.Online valiku puhul peaks ikka pagasi eest neti teel makstud saama, arvestab ju kõik pileti hinna sisse, see ju selleks ongi, et poleks lennujaamas sularahas arveldamist. Ise lendasin ainult käsipagasiga ja võibolla päris igat pisiasja ei teagi. Mingil ajal räägiti check in lettide kaotamisest,kuid loodetavasti toimib asi ikka endiselt.

Ja mul nimes täpitähti rohkem kui üks, samuti polnud see kellegi asi...see nende probleem, kes neid hääldada ja kirjutada ei oska.

Kasutasin ise ka seda u-net virtuaalvarianti, kuid Easy-jet broneeringul seda aktsepteeriti, aga Ryanairi broneeringud tulid kõik tagasi, et raha maha ei läinud ja kinnitust ei saanud

Tuntud paik see ju eelkõige suusatamise poole pealt...ikka suusamäed on kõige ligitõmbavamad paigad...Strbske Pleso,Jasna, Lomnica, Ruzomberok. Käia saab erinevates linnades, selle kohta materjali teatmeteostes peaks olema.Õpetaja võiks andmed ise hankida, sest kui õpilane pole antud riigis käinud, siis tuima referaadi andmetel raamatut kirjutada võib tulemus üsna niru saada

Raamatu jaoks on ikka oma kohalolek vajalik...arvan, et teiste saadetu jääb lahjaks...ma käisin aasta alguses 8 päevasel suusareisil ja mul on alles terve raamatupidamine reisi kohta....aga üsna jabur on hakata levitama hinnakirja ja arveid...raamat saaks huvitav, kui sealt saab lugeda seiklust ja läbielatut...kindlasti oleks vajalikud ka pildid...ehk on õpetajal aega oodata seni, kui sa sealt tagasi oled...ega raamatumaterjal saa kokku nagunii üleöö

...märkasin hotelle reas, kui külastasin Ruzomberoki mägesid ja ka Strbske Plesos oli ka hotell kohe kõrval. Ise seal ei olnud, aga pileti peal on sellised aadressid, kust võib infi ka majutuse kohta saada, skipark@skipark.sk ja infotatry@parksnow.sk

Ma ei tea mis on Tatra hotellis massaaz eelnevalt on maksnud, kuid kuu alguses sai teenust kasutatud, 1tund - 16,50 eur, oli ka lühemaid seansse, mis maksid ka vähem. Eks kindlasti euro tulek andis võimaluse kergitada hinda, kuid Eesti teenuste hindast jääb siiski odavamaks (muidugi oleneb kohast, kus teenust kasutada)

..ainuke koht, kus olen käinud ja olen samuti algaja (esimest korda panin suusad seal alla). Oleneb muidugi sinu oskustest, kuid kui sama algaja nagu mina, siis esimesed laskumised teed nagunii laste mäel ja nii edasi järjest kõrgematesse tippudesse ronid. Odavam tuleb kindlasti, kui Skandinaaviamaades. Toidu hinnad kohati soodsamad isegi kui meil ja restoranis söömas käies saab ka vähemaga hakkama kui Eestis. Esimest korda soovitan minna grupis mõne reisikorraldaja kaudu (ette ja taha kõik organiseeritakse ära, endal jääb üle ainult suusatada). Siis edaspidi oskad juba ise asja organiseerida. Otsustamine pole kerge, teades palju see omal aega võttis. Ilusat puhkust.

mõni päev tagasi sealt. Samas euroga kehtib veel ka slovaki kroon. Mis sa selle hinnavahe all täpselt mõtled?. Kroonides hinnad arvestatakse automaatselt euroks ümber. Mäel seis selline. Kuu on jaotatud perioodideks ja periooditi hinnad erinevad (algus, keskpaik, lõpp) Terve päev näiteks Ruzomberoki mäel maksis 71eur. (Kaks täiskasvanut+laps, 2*28,50 eur+14eur ehk perepilet siis), kella 12,00-16,00 18eur ja laps 13,50. Strbskes kella 11-16 lastele 14 eur ja täiskasvanutele 19 eur. Ma olin esimest korda, ei oska öelda, mis on eelmise hooajaga võrreldes muutunud ja kallinenud. Süüa saab rahvusrestoranis tunduvalt soodsamalt kui meil. Kolm inimest, 2+1 nagu meid oli, läks maksma 30 eur, praed ja magustoidud, kohvi, mahlad, paar õlleklaasi ja mõned topsid kohalikku slivovitsi. Ei usu eriti, et Eestis alla 500 mitu nägu söönuks saab ja pealegi veel alkohol seal hinna sees. Loodan, et sain infoga pisut kasulik olla. Ja lund on ka palju, palju , palju....

Lund on Slovakkias hetkel rohkem kui küll...mitte ainult mägedes, vaid ka linnatänavaid kattis lumevaip...eelmisel nädalal viskas kohati -20 külmakraadi. Põhiliselt suuskasin Ruzomberokil ja Strbske Plesos...jasnale ei lastud, sest mägi oli ilmastikuolude tõttu suletud.

Taskukohane on seal tõepoolest...panin seda tähele kohalikes rahvusrestoranides, ühes hiina restoranis ja ka toidupoes.

Suusakeskustes võib kohata taolist olukorda, kus hinnad on kenasti tabelisse väljatoodud (täiskasvanud, üliõpilased, lapsed jne), aga need lihtsalt ei kehti just sel päeval ja kassaluugi taga tuleb sellega leppida, et ju siis mingil põhjusel tuleb kõigil täishind maksta......meenub lause kõiksugustest kampaaniareeglitest, et "korraldajal on õigus teha kavasse muudatusi"....

aga mulle seal meeldis, praegu aknast õue vaadates, et taha muud, kui sinna tagasi...tõeline talve -ja suusareis. Rõõmus ja rahul.