nelendiar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui ei ole enne saatkonnast viisat taotlenud, siis piiri pealt saab eestlane turistiviisa 15 päevaks. Kuidas selle pikendamine kolmeks kuuks välja näeb, ma ei oska öelda. Kui meie oktoobris soome saatsime oma asjad, tellisime nö double entry viisa - 2x25 euri inimene. Avaldusse kirjutate alguses, et jääte näiteks kaheks kuuks. meie kirjutasime. Samuti ei olnud meil mingit tagasilennu piletit.

Tulime novembris Taisse, saime templi kaheks kuuks, selle aja jooksul käisime immigratsioonis, saime +30 päev. Ostsime odavad piletid Singapuri päevaks enne viisa lõppemist, käisime ühe päeva seal, tulime tagasi, käiku läks viisa 2nd entry, kaks kuud, +30 päev ja mai keskel tuleme nüüd tagasi. Alguses jah tundub jube segane ja palju on erinevat infot saadava.

Visa runi on võimalik ka näiteks organiseeritud minivani tripiga piirile lahendada, aga see võtab mingis mõttes rohkem aega. (maismaa piir on üsna kaugel)

Viisa antakse eestlastele kaheks kuuks (60 päeva) - võib vabalt saata postiga passid Helsingi saatkonda, kaasa 25 euri + postikuludeks 5-10, varuda aega kuskil kolm nädalat. Seda viisat saab kohapeal immigratsiooni ametis 15 minutiga 1900 bahti eest (~600 krooni) 30 päeva pikendada. Ei ole veel kuulnud situatsioonist et ei pikendataks. nad tahavad ainult raha saada. Peale seda tuleb teha visa-run. Kui ka üle läheb, siis maksad lennujaamas 500 bahti päeva eest. Kui tahad eriti kaua olla, siis saab ka a la 25000 bahti eest aastaks viisa sebida.

Tänan! Selle peale ei tulnud, et Cargot otsida. Will do.

Võiksin ka näidata kui vaja. Miks ma peaks asju ära viskama?

Tolmu koguvad näiteks raamatud, mis on juurde ostetud ja läbi loetud, ratsavarustus, millest siin tolku ei olnud, matkatossud ja -sandaalid, mida pole kordagi vaja läinud, mitte midagi ära visatavat.

Iga üleminev kilo on 20 euri, +10 kilo teeb seega 3000 krooni. Ma klassifitseeriks selle küll üüratuks summaks ja üritaks võimalusel sellest hoiduda.

No..ei võinud siis viisakalt öelda, et sellisest abipalumisest pole tolku, inimesed ei usalda. On siis vaja kohe halvasti ütlema hakata? :(

et kohe suliks tembeldatakse. Palun vabandust, et naiivne olin.

Ja tegelikult, selles korteris on ka seinte sisse valge pulber peidetud ja püssid kapis sahtlis.

Lähevad nad jee, ma võin selle hea inimese nähes selle kohvri pakkida. Küsimus on tõsine, ma tahan lihtsalt osa asju võimalikult odavalt ja lihtsalt Eestisse tagasi saada, mida ma siin üldse ei vaja ja mis võtavad palju kaalu.

Nii see on kahjuks. Õiget vastust on raske leida. Eestis ei julgeks ratta selga istudagi kui pealaest jalatallani õigeis rõivais ei ole. Samas, pole siin (Phuketis) ka veel kohta leidnud, kust sellist krossisärki ja asju osta ja kui liiga mitu kihti üll on siis suurest palavusest võib siin tõesti lihtsalt kokku kukkuda. Aga sõitmata ka ei saa jätta.

Iga kord kui üksi rolleri selga istun, üritan vähemalt nii palju, et oleks kiht riiet igal pool, boblbe seljas ja kindad käes, aga paratamatult tekib tunne, et see on ohutuse mõnitamine. Isegi neid paari eset vaatavad inimesed kui ilmaimet ja peavad mind päris segaseks paranoikuks

Kui kedagi ehk huvitab mõtisklus sel teemal: http://paradiisiotsinguil.blogspot.com/2008/12/elu-kaherattalisel.html

Kui raha on oluline, siis võtke see minibussi variant. Kui kõik kuus ühte bussi panna, siis on tiirutamist vähem, kui kõik ühte kohta lähevad. ja ärge ehmatuge, kui teid korraks tee kõrvale viiakse ja palutakse sisse astuda :) see on nii naljakas :P kõigil on nägu ähmi täis, kuuldub saksakeelsed vandumist ja hirmunud näoga üritatakse öelda, et ei me ei taha midagi teilt osta.

Tegelikult lihtsalt on point selles, et buss lennujaamast kiirelt eest ära saada, sest rahvast voorib palju, korraks jäetakse buss seisma, et igaüks saaks bussijuhile seletada, mis hotelli ja kuhu vaja minna on.

Novembris oli Patongi 150 bahti inimene ehk 50 kronsa ja kuue peale teeb soodsam kui hotelli transfer. Kannatate selle jagelemise ära, see on nagu show, naudite aknast vaadet ja voilla.

Praegu (märtsi lõpp läheneb) on ilm siin selline, et umbes pärastlõunani on päike ja palavus, siis kisub natuke pilvisemaks ja kuskil kuue-kaheksa vahepeal hakkab äike ja vihm. Peaaegu iga päev nii.

Räägitakse jah, et varsti pidada palavus selliseks minema, et liigutad väikest sõrme ja higi voolab, aga kesse käseb kell 12 päikese kätte ronida :P :)

Praegune aeg on tegelikult parem kui popp detsember-veebruar, vähem turiste, rannad on tühjemad, aeg-ajalt saab vihmast jahutust ja päikest on kah. Mai lõpp-juuni pidada päris vihmad hakkama, aga ka siis ei saja mitte terve päev, vaid a la tund-kaks rasket padukat, aga iga päev.

Küll leiab ka Phuketist ratta, neid siin ikka liigub. Kroomid on levinumad kui baigid, kuigi osad inisevad kahtlaselt :D Siit on ilmselt ikka kindlam alustada kui Bangkokist üritada välja sõita, seal ei julgeks rollerigagi linna pela uhada. Siit alustades tuleks äkki kaasagi :D (ma olen Phuketis novembrist saati)

Üldiselt tundub liiklus siin kaootiline olema, aga tegelikult on parem tunne kui Eestis. Kaherattalistega arvestatakse rohkem ja liiklus on kuidagi sujuvam. Endal peab aju töötama, õnnetustesse satuvad eelkõige idiootidest kohalikud, kes oma 1990 rolleritega liiklustrikke hakkavad tegema.

Kuidas te varustuse koha pealt mõtlete? T-särk ja shortsid? Ma pole veel seda probleemi siin lahendanud. Rohkem ei kannata selga panna, suvekindad võtsin Eestist kaasa, aga muidu...khm.

nelesk [ät] gmail dott com