fr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Paar aastat tagasi sai u sarnane tiir tehtud, aga mitte lihavõtte ajal. Bergamo - Verona - Bologna - Firenze - La Spezia - Deiva Marina - Genua - Milano. Pileteid meil broneeritud polnud, ostsime rongijaama kassast. Rongiplaan oli kaasas, eelnevalt uurisime, et ega kuskil mõnd suuremat streiki planeeritud pole. Cinque Terre'i 5 linnakese ja teiste "asulate" vahel sõitis ka kohalik rong (algusega La Speziast) - iga 20 minuti tagant tuli uus. Hiljaks jäi La Spezia - Genua rong korra, aga siis ka 1, 5 tundi. Ümberistumisaega on Sul küll piisavalt planeeritud. Kirikud on lihavõtete ajal kindlasti lahti, muuseumid ilmselt mitte.

Tallinna Lennujaama turvakontroll on ebameeldiv, just need turvatädid. Jah, saapad võivad jalga jääda, aga viimase aasta jooksul on mind iga kord seal läbi kobatud ja pooltel kordadel käekott/käsipagas lastud tühjaks tõsta. Nõus, et käsipagasi puhul olen ise olnud hajameelne - metallist visiitkaartide karp oli see, mis neid kord huvitas (kahjuks nad seda ei öelnud, vaid lihtsalt sorisid mööda kotti ringi enne kui kähvasid: "Mis see on?"), kord oli väike klambrieemaldaja kotis jne. Aga sellest kompamisest ma küll aru ei saa - ükskõik, kas olen jopes ja teksades või mantlis ja kostüümis, tõmmatakse mind kõrvale. Ja värav pole kordagi piiksunud. Õnneks päris igakuiselt ei lenda, muidu hakkaks Tartu või Riia kaudu käima. Samas pole kuskil Euroopas ega ka USA-s turvakontroll mu vastu huvi üles näidanud.

Algklassilapsed olid vaimustuses Imavere Piimandusmuuseumist. Aga seal tuleb vist mingi tegevusprogramm ette ära broneerida. Ja oleneb muidugi sellest, kas tegemist on põhikooli alguse või lõpuga - suurematele ei pruugi üldse meeldida.