dara

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aeroflot avas regulaarlennud Moskva-Hurghada ja Moskva-Sharm. 5 päeva nädalas.

Turismireisi korral on kõige odavam osta tšarter. Möödunud aastal Tallinnast maksis see 8000 krooni. Kuid seda saab juhul kui reisikorraldajal on lennukis vabu kohti.

Väääga kallis tuleb see sellepärast, et peale hotelli peate te ostma lennukipileti. Kui mingi kuuma pakkumise saab 6000-7000 (hotell+transfeer+lennuk), siis eraldi ostes maksate selle summa ainult lennuki eest.

Pileteid saab vaadata lendama.ee-st

Muidugi saab ise bronnida. Võite isegi hotelliga otse ühendust võtta, kuid on paar aga.

  1. Kui hotell saab täis, siis teile lihtsalt kohapeal öeldakse, et kohti ei ole ning kõik teie eelnevad broneeringud saadetakse prügikasti. Eelisjärjekorras on siin turismifirmad, kes ostavad välja terved hotellid. Kui nendest jääb midagi üle (st mõned numbritoad jäävad tühjaks), siis saate endale toa. Kui ei jää, siis...

  2. Eraldi broneerimisel hind teie jaoks tuleb ikka mitu korda suurem, kuna turismifirmad kui hulgiostjad saavad väääääääääga suure hinnaalanduse ning selle hinnaalandusega hotelle müüvadki.

Mitte ainult Hurghada lennujaamast, vaid kogu Egiptuse territooriumilt tšarteriga välja ei saa. Muide, kohalikud ei saa kah tšarteriga välja - ainult turistid. :)

Kui pikaks ajaks lendad, siis tea, et peale 3 kuud Egiptuses viibimist enam otselennuga tagasi Hurghada lennujaamast lennata ei saa.

Mitte otselennuga, vaid tšarteriga (kaks nats erinevat asja). Mitte kolme kuud, vaid 45 (või 90) päeva. Olen neljalt-viielt mehelt küsinud, igaüks vastab erinevalt. Nii et parem mitte riskida.

Ja kui oled pikemalt kui kuu, siis peab olema lennupileti peal kirjas edasi-tagasi sõiduinfo.

Keegi ei küsi lennujaamas, oled sa seal kuu aega või rohkem. Isegi tagasilennupileteid ei taha keegi näha.

Sellised imelikud piirangud kehtestati alates 2008 aasta teisest poolest.

Üks asi - kehtestati piirangud. Teine asi, kas neid kahe nädala pärast peale kehtestamist keegi üldse mäletab.

Igasugused piirangud ja nõudmised tulevad egiptlastele meelde ainult siis, kui mõne turistiga midgai juhtub (röövitakse vms). Seda ka ainult maks. kuuks ajaks.

Kuna vaatamata suurele käibele-kasumile ei oska Airbalticu juhtkond firmat majandada ja lõpetas aasta suurte kahjumitega, on firma sunnitud tõmbama oma liine koomale.

Sh ka Riia-Hurghada - see oli enamjaolt pooltühi.

Tšarterite kohta ei oska midgai öelda.

Hurghadasse Sharmi odavalt ei saa (ainult kui bussiga läbi Kairo. Võib veel auto rentida). Sinai poolsaarelt Aafrikasse mööda maismaad saab ainult ühest kohast - läbi kanali (vt kaardilt. Seal on kohe näha koht, kust Euraasia ja Aafrika on ühendatud).

Buss Hurghadast Kairosse maksab 35-100 naela (sõltub bussi "kvaliteedist" ja firmast). Kairo-Sharmi hinda ei ütle, kuid ilmselt samas vahemikus.

Pileti otsmisel peab ütlema, et peale istub välismaalane, vastasel korral võib bussist maha jääda - sõltub bussifirma poliitikast ja hetkeolukorrast riigis. (Nt seaduse järgi välismaalased (turistid) ei tohi reisibussidega sõita. Neil on selleks turismibussid olemas, mille üle peetakse täpset arvestust, kuhu buss sõidab, mitu inimest peal ja mis riigist).

Muidugi ka oma autoga Eestist on mõeldav tulla. Oletan, et nädalaga ühe otsa teeb ära küll. Muide, Tallinnast Sharmi on mööda sirgjoont täpselt 3580,61 km.

Muidugi võib sõita Itaaliasse ja sealt praamiga Aleksandriasse, kuid seda teed ma ei oska kommenteerida.

"Kairo triloogia" saab inglise keeles Kairost raamatupoest. Maksab 150 naela. Kolm ühes.

Kui sa tahad tutvuda kultuuriväärtustega, siis võta järgmine kord pigem Niiluse kruiis. Hurghada, Sharm, El Guna jne on ehitatud üles ainult turistide jaoks. Veel mõnikümmend aastat tagasi nende asemel olid imetillukesed kalurikülad või üldse tühi kõrb. Mis kultuurimälestisi te sealt otsite?

Enne reisi tehtud kodutöö eest paneks "puudulik". Ainult et vinguda saaks millegi kallal.

Taksos tuleb nõuda taksomeetri sisselülitamist (tegelikult, ka Eestis see kehtib) ning reis risti Hurghadat maksab umbes 10 naela.

Toiapoistele hotellides jäetakse 1 dollar või 5 naela. Sõltumata poiste arvust. "Vanem" saab raha endale. Ka 1 dollari eest teile oleks keeratud ja toodud-puistatud.

Siin isegi kohalikud loevad raha "kassa eest lahkumata" üle (Eestis ka võib igal pool kauplustes näha vastava sisuga silte). Ja mitte sellepärast, et neid püüatse isegi pangas petta, vaid sellepärast, et eksimine on inimik.