susanne

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Siis probleeme ei ole, nad teevad vajalikud bronnid jms. Mina olen alati viisavajadusel seda läbi mõne büroo ajanud - ju ta natuke kallimaks läheb, aga pole kunagi tühja passi tagasi saanud ja pealegi ei pea sel juhul ka saatkonnas sabas seisma ega lahtioleku aegu uurima. Hiina viisa võtab nii nädala max aega.

Minu arusaamine lennuiletite broneerimisest on aastate jooksul kujunenud selline, et esiteks - soovitatakse überistumisega lendude puhul teha lennuplaan koos asjatundjaga e. läbi mõne büroo, või kasutada üht lennufirmat või neid, kes omavahel seotud. Sel juhul on lennufirmal kohustus reisija algpunktist lõpp-punkti toimetada ja kui mingil põhjusel üks lend hilineb ja seetõttu ei jõua teisele, siis on see lennufima probleem. Piletite broneerimisel sellisel juhul on see aeg kahe lennu vahel ka vastavalt nõuetele (st süsteem ei luba väiksema vahega broneerida). Ise üksikuid pileteid kombineerides võib ämbrisse astuda. Aga loomulikult, saab ka edukalt lennatud oma koostatud plaani järgi ja tuleb ette apsakaid reisikorraldaja kaudu minnes.

on mul selline kogemus, et internetist osta oli tõesti justkui jube lihtne ja ja jube soodus, aga nii kui hakkasid reaalset toimingut tegema - kuupäeva ja kellaaega rihtima ja kaardi numbreid sättima, hind aina tõusis iga etapi järel ja küündis lõpuks kusagile 2000 - 3000 eek kanti. Kuna Eesti reisikorraldaja pakkus sama hinda otsustasin tookord piletid Eestist ette kaasa osta. Kohapeal selgus, et tahame Mumbais natuke kauem olla ja suutsime iseseisvalt lennufirma esinduses ilma eriliste sekelduseta pileti paari päeva võrra edasi lükata.

Googli abil leiab kiiresti. See süsteem seal kõik imelihtne. Minutipealt võid endale rongiplaani teha ja toimetada. Kodulehelt vaatad pildi pealt kuhu suunas liikuma pead, et rongid paistma hakkaks. Tädid müüvad kassast pileteid ja puha!

Tutvu: paremal tulbas Austraalia ja Okeaania ja siis kliki Uus-Meremaa. Seal pole nii hullult palju materjali, et ei viitsiks lugema asuda, aga ju seal väärt infot ikka on. :)

et kas on lastminute üle ilma või on see siis kellegi kohalik leiutis (ei tea küll kelle, sest ega Eesti selles vallas mingi tegija küll pole). Ma olen ikkagi veendunud, et ümbermaailmareisil on mõtet, kui lähedki P.Pärna multika tüüpi reisile, ehk keerad koduväravast vassakule (või võttis ta suuna paremale?!)ja vaatad, mis elu toob ja kuhu jalad viivad. Või, on ka lahe ju tiir teraslinnuna Maale peale teha ja olla vilunud käsi lennujaamades üle terve ilma! Aga jah, lapsest saadik see multikas "Kas Maakera on ümmargune?" kummitab. No, ta on:)

ja aruta seda mõtet nendega, kes Sul see seltskond on. Sa pead ise tegema eeltöö ja samaaegselt endas selgusele jõudma, mida SINA (ja Su kamp) tahad näha ja kuhu minna ja mis eesmärgil. Sina ja Su seltskond ju teate, palju teil raha on, palju aega on ... asuge planeerima. Seda tööd keegi teine ära teha ei saa. Samas, võib vabalt ka niisama peale lennata ja vaadata kuhu jalad viivad, ostes vaid edasi-tagasi pileti:)

sest see nii spetsiifiline teema. Olen veendunud, et seal keegi annab palju arukamat nõu. Ja üldsegi, kui see Su mehe huvi - miks Sina siis uuringuid läbi viid?

Sa pead ikka ise kõigepealt natuke asjaga tegelema. Vaatad marsruudi välja, mis linnad ja kus ööbida võiks. 500 - 700 km ikka suht max, mis läbid päevas, et midagi näed ka ja jalad kanged ei ole. Natuke pead aega varuma ka muudatusteks - leiad kohapeal, et mingi külake või kant on huvitav ja seal tahad olla hoopis päeva asemel kaks. Kui Su plaan valmis, siis pane see siia üles ja küsi nõu, et kas on ikka hea plaan ja kas äkki pole Sa mõnda ägedat kohta vahele jätnud. Aga eks esimene autoreis oma katsetuses ongi ju lahe ettevõtmine:)

Siinsamas paremal, Reisistiilid ja kõige alumine on ümbermaailmareis - kliki sellele ja säti ennast lugema.

Aitab google ja igasugune internetis surfamine, kus leiad jutte ja loed neid, natuke võid vaadata kodus riiulisse, leiad ehk pildiraamatuid Hiiumaa kohta. Pole uurinud, aga raamatupoodides on ilmselt küll ja küll Hiiumaa kohta materjale. Kaarti vajate ju kindlasti, et aru saada mis suunas liikuda, saar on küll väike, aga mitte nii väike, et suvaliselt pedaale sõtkuda. Õnn on ka see, et kui selgub, et ei meeldi, saab päevapealt koju tagasi pöörduda. Õnneks juunini on veel aega küll, nii et asu materjali otsima ja ENDA reisiplaani koostama, pärast jaga muljeid.

helista, või toksi googlisse, või küsi 1188 infost. Ka reisibüroo on hea kindel variant, ei pea ise sahmerdama.

Ja heida pilk Euroopa kaardile. Juuli on kindlasti Bulgaarias kuum, ütleb ka mu mälupilt kooligeograafiast.

või mis ta nimi ongi - Paldiski mnt Tallinnas, juhul ku ise oled Tallinlane. Ja üldiselt uuri ka, mis sulle varasemas elus tehtud on. Mina polnud varem ühtki vaktsiini saanud, aga Indiasse minnes lasin teha jah, igasugust. Ja tõesti tundsin ennast selles mustuses ja vigaste keskel turvaliselt, ma arvan et oleksin ikka jube hirmul olnud muidu. Indias pidi olema liikvel veel kõiksugu haigusi, mis mujal suht harvad. Kõhuhädadest saad ise eemale hoida käsi pestes ja desinfitseerides (apteegist alkoholi lapid v niisutatud salvrätid väga head), soovitatakse seal ka toorsalatitest ja puuviljadest hoiduda, jõuad neid kodus küll närida. Vaktsiinidel on ka oma kindel aeg, mille jooksul mõjuma hakkab, seega tasub asjatundjate poole pöörduda suht aegsasti. Malaariatablette ma ei söönud.

Point pigem selles, et kui keegi sõber tõepoolest sulle tõendi annab ja sa seal riigis mingi sigadusega hakkama saad, siis suure tõenäosusega on su sõbral hiljem probleeme. Siiski nii tühisest asjast nii suur probleem, et mida ühele paberile ikka kirjutada... Üldjoontes reisil olles, ka Hiinas muide, tuleb päris sageli märksa keerukamaid küsimusi ette, mis märksa kiiremat lahendust vajavad ja sageli on ainus võimalus käte ja jalgadega asi selgeks teha.

Alati on kasulik küsida otse allikast. Välisministeeriumi kodukalt leiad Hiina saatkonna kontakti, võid uurida kodulehelt viisanõudeid või helistada ja küsida. Teine variant on teha viisa läbi turismifirma (maksad tiba rohkem), nemad oskavad ka sulle öelda, mis paberid vaja esitada ja kust neid saab. Tõepoolest, korduval viisa hankimisel töökoha kirja enam esitada pole vaja.

Noh mina olen alati hotellis andnud kui küsitakse, reeglina ju küsitakse, mõnes kohas Indias ja Hiinas teevad veel koopia. Samas, oma koopia seljakotimatkajatel on muidugi alati hea kaasa võtta (ja panna siis eraldi, mitte passi vahele), sest igast asja võib juhtuda. Dehlis õnneks vahva Eesti konsul olemas, kes jamast välja aitab ja kui koopia omal kaasas, siis seda libedamalt see segane lugu peaks sujuma. Notari kinnitus vaevalt mingit suurt efekti annab kui, et Eestis on lisasebimist ja ajakulu.

Ei köeta on vastus. Lõunas polegi küttesüsteeme, niipalju kui konditsioneerist tuleb ja kui see üldse võimaldab sooja õhku puhuda. Tuleb tunnistada, et isegi põhjas kipuvad nad kütmisega tagasi hoidma. Hiina talv ei ole mõnus.

Tänud. Mulle meeldib niisama tuiata - linnas majad ja miskit lahedat elamust tahaks ka - poed küll ei kütkesta. Vaatasin jah kõrvalolevat menüüdpidi liikudes, et Sentosa saar selline lahe kant. Pole veel otsustand, aga mõlgutan edasi, ma nimelt üksi liikuja üldjoontes pole, aga näib, et sinna isegi võiks.