karujomps

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
5 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lendan iga kuu Hispaania vahet ja teen seda alates juunist 1/1 vaktsineerimistõendiga. Pole kordagi keegi lisaküsimusi esitanud. Probleem on juhul, kui seal oleks kirjas 1/2.

Eile tulime Hispaaniast vaktsineerimistõendiga 1 of 1 doses ( complete). Läbipõdemine oli rohkem kui kuus kuud tagasi. Ei tekkinud kuskil probleeme.

Siis tuleb sul proovida niikaua, kui saad doku esitatud, simple. Ilma selleta Hispaania piirist üle sa ei pääse. 

Teoorias on võimalik dokut täita ka lennujaamas, piiril paberkandjal. Aga ei soovita, passid seal paar tundi, hullumaja. QR kood olemas ja kui ka palavikku mõõtes pole, saad kiiresti üle piiri.

Jah, peate mõlemad omama negatiivset testi. 

Omal vägagi reaalne ja valus kogemus üleeilsest.

6-aastaseks saades kontrollitakse piinliku täpsusega ka lapse testi olemasolu ning sinu enda vaktsineerimine veel ei päde.

Kasutasingi muuhulgas Hispaania ametlikke kanaleid ja piiranguid, mis kehtivad reisimiseks kuni 27.06:)

Alates 28.06 kehtivad reeglid ei aita kuidagi, kui sinnalend on perioodis kuni 27.06:)

Aga jah, praeguseks igal pool siiski ühtselt 12. eluaastat jah ja toimib.

Tänud kõigile aitamast!

Hispaania enda turismiministeeriumi lehel on sama selgelt kirjas, et nõutakse alates 6. eluaastast. Et siis kummast direktiivist lähtuda, selles mu küsimus ongi. Kõnealune laps on 9-aastane, nii et aktuaalne teema.

Hinnad ununesid kirjutamata. Vaja teha tasuline test ja hinnad on erinevates kliinikutes erinevad, aga umbes 100.- eurot. Hispaanias ei saa testi vastust 24 tunniga nagu Eestis, vaid 48 tunniga. Seega kui nende lennufirma nõuab 48h testi 72h asemel, peavad nad veel testi hinnale 30.- juurde maksma, et saada sertifikaat õigel ajal kätte. Seega 100-130 eurot peab arvestama.

To:bosser.

No see ikka sõltub inimesest. Enamikel põdenutel läheb test tagasi negatiivseks juba kuuga, vähestel võtab see tõesti 4-5 kuud aega.

Ei maksa kohe ninna hüpata teemaalgatajale.

Ka vaktsineerimine lykkab testi positiivseks muide. Seega mõlemad prouad peaksid tegema paar nädalat enne reisi igaks juhuks proovitesti, et kas üldse mõtet 48h enne lendu testida ja lennujaama sõita. Tagasi lendamiseks uus test vaja, 

Barcelonas testimiseks kohti palju, küsigu hotellist, mis neile kõige lähem on, linn on ju suur.

To viljam10

Hetke seisuga pole Valencia piirkonnas mingit liikumiskeeldu. Seega kummaline majutusasutus.

Seda, mis on aprilli keskel, me ette ei tea.

Just, ei räägi jah, seepärast küsingi.  Vastavast EL korraldusest ei teadnud, tänud!

Siiralt loodan, et nii on, tegu vältimatu vajadusega, mitte lõbureisiga:(

Ilma autota sa seal hakkama ei saa, veel vähem läbida selliseid absurdseid vahemaid.

Durbani jätaks kohe vahele, mis teid seal muidu huvitaks? Mõtetu linn.

Samal trajektooril tõeliselt ilusad sihtkohad sul samas mainimata...

Kui teil juhilube pole kummalgi, on ainuke variant võtta auto koos juhiga. Sellist teenust pakuvad seal paljud firmad ja on väga elegantne, aga siis peab sul raha ikkagi vabalt tarbida olema. Korralik VIP klassi auto ja turvaline firma, arvan hinnaklassiks 14 päeva eest ca 4000-5000 eurot. Siis muidugi ka giid kaasas ja kuulete reaalselt huvitavat infot. Inglise keelt peate muidugi oskama.

Pikemad otsad kata lennukitega. Lähed sa kuude pikkusele reisile, et arvad end autoga lõunarannikult Botswanasse ja Johannesburgist Cape Towni sõitvat? See on ebareaalne ja ka täiesti kasutu plaan.

Kokkuvõtteks, plaan on teil vaja uuesti läbi mõelda ja endale teadvustada, et sellisel kujul on see absurdne.

LAV piirid välisturismile ka kinni ja enne 2021 avada ei kavatseta.

Lugupidamisega

eestlasest kohalik.

Tänan vastajaid. Meil lend homme ja septembrini oleks pidanud seal olema, tühistasin.

Meid vaatamisväärsused ja rannad ei huvitakski, aga poeg seal treenimas ja kuna väljakud kinni, siis pole mingit mõtet sõita.

Vabandust eksliku kõnepruugi eest, aga jalgpallimaailmas tähendab Barca kindlasti Barcelona linna. Seepärast nii kasutasin.

Kui sa arvad, et shopping ja restoranid pole LAV-is teema, siis sa ei tea kahjuks sellest riigist midagi. Palju maailma tipprestorane asub just selles riigis ja igas väikeses kohalikus restoski on nii hõrk toit, et Eesti restoranid ei saa lähedalegi. 

Mereannid, kala, super hästi grillitakse ja küpsetatakse erinevaid lihasid, sealne väikese kaneeliga marinaad viib keele alla. Jaanalinnuliha igas versioonis jne. Biltong jne.

Johannesburg lastega yksi? Ei tea, ysna kivilinn ikka ja downtown tegelt ka ohtlik. Ma alustaks Pretoriast ja peatuks pikemalt Cape Townis. Cape Town lähedal ka super rannad. 

Usu ma tean, mis räägin. Ise elan siin.

Eeldan, et võtad autojuhiga auto oma käsutusse reisi ajaks?