Porilane

Uus kasutaja, liitus Tripiga 16 aastat tagasi

1 meeldimist
10 postitust
500 kommentaari
Viimased kommentaarid

No nih, Tais käidud :-) Paar söna omadest elamustest lennujaamas. Meie reisiseltskonna Eesti kodanik oli kodus korralikku eeltööd teinud. Visa-on-arrive blankeet välja prinditud, täidetud ja piltki peale kleebitud. Visa-on-arrivali luugi juures käis tihe sebimine ja yks higist nöretav noor tsinovnik nägi kenat eesti prouat ja vöttis ta kymnetest mölisevatest hindidest välja tegemata eelisjärjekorras ette. Löi mingi templi paberile ja vehkis käega passijärjekorra suunas. Sööstsime sinna (seal oli osa seltskonnast juba ees). Teine tsinovnik tuli randomina passe kontrollima. Läks ära. Viie minuti pärast tuli tagasi, vöttis meie eesti kaaslasel kratist kinni ja viis ta kuhugi. Meie paanikas. Kui piiripunkt yletatud, suundusime kaaslast otsima. Ei kippu ega köppu. Löpuks leidus kolmas tsinovnik, kes teadis öige koha kätte näidata, kust kaaslast oodata. Esimene tsinovnik oli meile vale järjekorra kätte näidanud. 'Öiges' järjekorras oli numbrisysteem. Pangakonto väljavöte ei kölvanud, eurod ega taalad kölvanud, kaaslane pidi rahad tugrikuteks vahetama. Aega läks, aga asja sai. Proua naeris, et sai laksust oma 15 päeva kätte. Tagasitulles piiriyletus läks libedamalt. Passikontrollis kutsuti välja kaks asjapulka, kes kaaslase körvale viisid. Eriti tähtsa näoga asjapulk lajatas ta passi viisayletustempli. Yhe päeva vörra läks yle lubatud aja.

Ma tänan teid kaasamötlemast :-) Nii vöi teisiti on praegu juba paras paanika Eesti söbra pärast. Nyyd peab lootma ja pöidlaid pidama, et keegi kusagil (Finnair Vantaal vöi taikad BKKs) vastikuks ei muutuks selle yhe ylemineva päeva pärast ja et söit siiski önnestuks.

Tnx, Naksitrall! Tagasilend on Finskiga 26.10 09.00 kohaliku aja järgi. Pöhimötteliselt saaks ju viisat pikendada ka kohapeal Bangkokis migratsiooniametis?

Lugesin kogu selle keti läbi ja nyyd tuli paar lolli kysimust. Meie rahvusvahelises reisiseltskonnas on yks Eesti kodanik, kes saaks 15 päevase viisa piirilt. Probleem on selles, et väljasöit BKK-st ongi 16-ndal päeval, reis yletaks viisa 1 päevaga. Kogu söit tuli suure yllatusena viimasel minutil (st täna hommikul) ja mingit pikka viisat ei jöua enam puhtfyysiliselt hankida - väljalend oleks sel reedel. Kysimus suurele ringile - kas sellise lennupiletiga tekib viisat piirilt hankides probleeme? Kas oleks mötekas kahe nädala jooksul kusagilt piiri tagant uus viisa hankida? Vöi oleks mötekam hoopis maksta viisayletamise eest trahvirahad lennujaama tsinovnikutele?

Minu meelest yks ekstreemsemaid surnuaedu on Kairo Nekropolis. Kahjuks olen näinud seda ainult bussiaknast, aga sellestki piisas, et meelde jääda.

Järgnev hotellinäide sobiks siia jutu jätkuks. koht: Sastamala (end. Vammala), hotell Ellivuori. http://www.iltasanomat.fi/matkat/Maksaisitko%20t%C3%A4st%C3%A4%20huoneesta%20110%20euroa%20Terveystarkastaja%20iski%20kohuhotelliin/art-1288371554124.html http://fi.wikipedia.org/wiki/Ellivuori

Kahjuks jutu alulepanija on eemaldanud video Youtubest. Lool on see hea öpetus, et vöimaluse korral tehke oma nirust hotellist video vöi fotosid ja pange avalikult yles. Siis on loota, et asjad ehk kunagi hakkavad ka paranema. Antud juhul rahulolematu kylastaja ja hotell jöudsid mölemaid osapooli rahuldavale kokkuleppele.

Köige parem paik on alustada info otsimist konsulaadist. http://tallinn.emb.mfa.gov.tr/

Emalendureid on aina olnud, ainult et meil on vist vene ajast jäänud arusaam, et tsiviilelus naise koht ei ole nii raske transpordivahendi (lennuk, laev, liinibuss) roolis. Naistele oli määratud tramm ja troll, hädapärast ka takso. Sötta kölbasid naised aga kyll. Siin paar näidet: http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_women_in_World_War_II http://en.wikipedia.org/wiki/Women_Airforce_Service_Pilots http://www.boeing.com/commercial/news/feature/pilots.html Ja on neid meilgi siin, mölemalpool lahte: http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/99/05/15/uudised.shtm#seitsmes http://www.yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=121&t=977&a=4912

Berliin on arhitektuuriliselt väga kaunis linn. Kui on olemas möni lemmik-kunstisuund, siis vöib netist otsida ajastule vastavaid objekte ja linnaekskursioon nende alusel kokku panna. Heaks näiteks vöib tuua kasvöi jugendi/art deco (Berolina, Mosse Haus, Hackenschen Höfe, Spandau metro jne jne). Vöi teine variant - harrastused ja nendega liituvad kohad. Meie perel need on ölu ja orhideed. Berliinis on palju erinevaid väikepruule ning neid otsides ja läbijuues näeb ka köike muud pönevat :-)) http://s451.photobucket.com/albums/qq237/alQahira/Saksa%202009/Berlin/

Taas kord on tehtud peen uuring, seekord on ritta pandud maailma rahulikumad maad. Sellest tabelist on ehk abi neile, kes otsivad turvalist reisisihtkohta. http://www.visionofhumanity.org/wp-content/uploads/2010/06/2010-GPI-Results-and-Methodology-Report.pdf

Nende netisait ei pysi ajaga kaasas ja nähtavasti köige vajaliku info otsimiseks peaks kasutama teisi foorumeid ja netikeskkondi: http://eurogathering.rainbowinfo.net/navigator.html#Finland|table

Vantaa on Soome neljandaks suurim linn, territooriumilt kuidagi laialipillatud (asulate vahel on metsa ja pöldu). Seal on seitse suurpiirkonda: Myyrmäki, Kivistö, Aviapolis, Koivukylä, Korso, Tikkurila ja Hakunila. Hakunila on see kohustuslik getto. Vantaa suurim kaubanduskeskus on Jumbo. Ujumiseks kölbavad nii linnaujulad kui ka Kuusijärvi. Looduslikult ilusad kohad niisama jalutamiseks vöi sportimiseks on nt Hevoshaka Hakunilas ja Sotunki. Muud märkimisväärset: teaduskeskus Heureka Tikkurilas, Pyha Lauri kirik, Helsinki-Vantaa lennujaam, möningad ajaloolised möisad (Backas, Königstedt, Hakansböle). Minu arust kauneim koht, kus Vantaal elada, on Itä-Hakkila.

Loogisesti asja yle möeldes vöiks arvata, et netikohvikutes saab laadida. http://omakaupunki.hs.fi/haku/Internetkahvila/G Siit tuli meelde, et juhul, kui tahad rongiga kusagile kaugemale söita, siis Intercity rongides PC paigal on pistik.

Lihtsam on muidugi oma rattaga. Helsingi on söidetav, samuti muu Soome. Ohud on samad, mis autoroolis vöi jala liikudes - teised kaasliiklejad, kelle manöövrid pead oma intelligentsist ära arvama. Teine oht on rattavargus. Hangi korralikud lukud. Ratta laenutusest: http://www.greenbike.fi/vuokraus.html http://www.helsinki.fi/fi/index/matkailu/pyorallapaasee.html http://fi.wikipedia.org/wiki/Kaupunkipy%C3%B6r%C3%A4 (Helsingi linnal on rendirattaid, mida vöib kasutada 2 eurose pandi vastu, ainus viga - söidupiirkond on piiratud ja selle yletamine vöib kaasa tuua trahvi)

Lentokento? Sommid on teinud dokfilmi Tiiu Silvesest ("Tallinnan Tuhkimo"), kes soome keeles oma tegemistest rääkis. Millegipärast tegijad lisasid sellele soomekeelsed subtiitrid :-P

Rongiga Soomest Rootsi? ja soodsam? Irv! Pennivenitamises tulevad inimestel ikka väga jaburad mötted pähe. Kui odavalt tahad, mine oma paadiga. Soomes on rong teiseks kallim yhiskondlik transport. Esimesel kohal on lennuk. Soome raudteevörk: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Suomen_rautatiet.png Soome raudtee kodulehekylje oleksid leidnud, kui oleksid alustanud teemast 'Soome' :-)