sipzik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Saad teha. Kasuta self-check-in`i ja siis ise teed, nii nagu tahad. Meie tegime Washingtonist Stockholmini ja kõik toimis.

Viisa käes! Kõigepealt seisad väljas elavas järjekorras. Telefonid paluti välja lülitada ja kui soovitakse minna kahekesi (või rohkem) vestlusele, siis esimene läheb sisse ja võtab kohe kõigi paberid endaga kaasa. Nb! Turvakontroll, sarnane siis nagu lennukisse minekul. Kui on kaasas kott vms, siis selle jätad kohe sinna maha. Edasi saadetakse sisse, kus suunatakse kohe esimese luugi juurde, sinna saab anda kõik oma paberid, ka kaaslase omad. NB! Võetakse ainult need paberid, mida on nõutud saatkonna kodulehel. Kõik ülejäänud paberid nt lennupiletid, laenulepingud, mis tõestavad seotust Eestiga, laste sünnitunnistused vms antakse kohe tagasi. Siis täidad ELS-i paberi, millega nõustud ise passi tagasisaamise eest maksma, juhul kui peaks õnneks minema ja viisa antakse. Ja nüüd istud ja ootad, kuni nimeliselt kutsutakse. Kes andsid paberid koos kaalsasega minekuks, siis neid kutsutigi kohe kahekesi. Ooteruumis on telekas ja lastele mänguasjakast. Alustuseks küsitakse, kas oled suuteline inglise keeles suhtlema ja siis võetakse näpujäljed. Esimene küsimus oli kohe, et kuhu me minna kavatseme ja mis on meie reisi eesmärk. Siis, et mida me siin Eestis teeme, millele vastasime lihtsalt ametinimetustega. Kuna mina olen lapsega kodune, siis ütlesin kohe ise, mida ma enne tegin. Selle peale küsiti, et kui vana on laps ja kui ütlesin, et väiksem on kahene ja suurem käib juba koolis, siis küsiti, et kas reisime üksi või koos lastega. Kuuldes, et kavatseme üksi minna, küsiti, et kas on keegi, kes laste eet hoolitseb senikaua kui ära oleme ja oligi vestlus läbi. Paluti ulatada see ELS-i paber ja öeldi, et saadame viisa Teile paari päeva jooksul koju. Seega kõik läks väga lihtsalt. Aga nägin ka ühte juhust, kui viisat ei antud.

Olime Sametil veebruaris kaks korda ja õnnestus kohata ühte sääske, kellele ma siis ilmselt isuäratavana paistsin ja kes mind "proovima" tuli:) Esimesel korral oli majake mere vahetus läheduses ja teisel korral merest pisut kaugemal.

Reno Hotel BK kesklinnas, odav ja asub kõige keskel, samas on vaikne ja mõnus. Ettevaatust taksojuhtidega (taksomeeter tööle!)! Sky-train kohe sealsamas ja kõik kaubanduskeskused ka. Nädalavahetuseturgu sõita skytrainiga ja ööturg põhimõtteliselt jalutuskäigu kaugusel. Rannapuhkus hoopis mõnel saarel, mitte Pattayas. Bussiliiklus Pattaya ja BK vahel hea ja kõik toimib kuidagi iseenesest ja sujuvalt.

Soovitan ise kohale minna, huvilisi on nii tohutult palju ja meili teel on võimatu kogu reisi klappima saada. Meil läks 2 tundi kohapeal, aga piletid käes nüüd:) JUHHUUUUU!

Soovitan ikkagi Koh Sametit. Pattaya rannad on kõik ikkagi linnarannad ja see pole SEE.