palmse

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meıl küll vastupidi on TEZi Sharmı esındajatest ja nende toimetatud ekskursioonidest ainult head muljed. Kes tahab, vingub iga asja peale. Edu edaspididseks.

Görgülü Kleopatra Beach on tavaline kolmetärnikas, mõnisada meetrit Alanya linna piirist. Üsna kitsuke basseininiru (kuigi on olemas ka laste osa). Kena terrass ja rand kohe 10m sellest. Rannariba kitsuke, laine suht suur ja sisseminek-väljatulek vaevaline tänu kividele, rand ise muidu liivane. Toiduvalik piiratud, nagu ikka kolmetärnikates, ent nälga ei jää. Nagu igas hotellis, on ka siin tubasid, mis ei vasta tasemele. Kui saate toa nr 215, siis olge valmis elama "harjakapis", teie "toa" ukse ees on kohe bassein ja lamamistoolid ning päevitajad, seega ei mingitki privaatsust. Toas puudus ka külmutuskapp. Teised toad mujal hotellis aga elamiseks enam-vähem. Türgi kolm tärni on risk niikuinii, aga selle hotelli puhul (kui tuba 215 välja jätta) pole hullu midagist. TEZ-i esindajad Helen ja Reena on väga asjalikud ja kompetentsed, tunnevad linna ja regiooni väga hästi.

tasub Tenerife asemel kindlasti valida Gran Canaria, sest sealne kliima on talvekuudel tunduvalt soojem ja stabiilsem, kui Tenerifel. Aastate jooksul kindlalt ära proovitud variant. Ei saa aru kuidagi sellest eestlaste Tenerife hullustusest, Gran Canaria palju sümpaatsem ja mõnusam ning ilm parem.

(mis asub Playa del Inglesi ja Las Palmase vahepeal) väljuvad alt saabuvate lendude terminalist kaks viimast bussi Playa del Inglesi kl 21.20 ja 22.20 (nr 66: Aeropuerto-Faro Maspalomas) Kui minne ülesse kiirtee-äärsesse bussipeatusesse, siis Las Palmasest väljuvad bussid kell 21.00 ja 22.00 (nr 5: Las Palmas-Faro Maspalomas) ja 21.30 ja 22.30 (nr 01: Las Palmas-Puerto de Mogan),mis peaksid lennujaamani jõudma kuskil 20 minutiga. Bussipilet ca 3,50€. Taksosõit maksab 31-35€, olenevalt hotelli asukohast Playa del Inglesis.

vägagi käe-jala juures. Baarid-pubid asuvad kas kaubanduskeskustes (CITA 5 min, Yumbo 10 min, teised pisut rohkem) või peatänava Avenida de Tirajana ääres. Kõige rohkem baare-klubisid on Yumbo, Kasbah ja Metro keskustes.

on Playa del Inglesiga praktiliselt kokku kasvanud kuurort. Suhteliselt vaikne, seal asub üks piirkonna kolmest kasiinost, hotellis Melia Tamarindos. Interclub Atlantic ise asub kõrgemal mäeküljel tupiktänava lõpus. Hotelli sisu on igati correct. Mere äärde suht pikk maa, veel paar nädalat tagasi olid teed lühendavad trepid ikka veel remondis. Nii et randa tuleb marssida oma 15-20 minutit. Sealt algab ka rannapromenaad, mis viib välja Playa del Inglesi. Viimase keskusesse on taksoga sõita 5-7 min ca 5-7€ eest. Liinibusside peatus on mäeast all Clinica Roca juures, kõndida ca 10-15 min. Natuke eraldatud koht on see Interclub Atlantic, aga kuna hotell on AI (all inclusive) tüüpi, siis seal sees vedelemiseks normaalne koht. Ringiliikumiseks tuleb aga arvestada pisut suuremate transpordikuludega.

on väga hea valik. Lisaks juba eelpool kirjeldatule: asub peatänava Avenida de Tirajana vaikses lõpuotsas, kukesammu kaugusel on Riu Palace 5* hotell, mille terrasilt avaneb võrratu vaade Maspalomase liivadüünidele ning trepist alla minnes satubki tõelisesse kõrbe. 5-minuti kaugusel on kaubanduskeskus CITA, peatänava ääres palju häid söögikohti, näiteks CITA küljes olev Steak House "El Poncho" või pisut edasi teisel pool teed restoran "Mundo". Hotellist viib mitu korda päevas randa (ja toob ka tagasi) tasuta buss.

on väga hea valik. Ühekorruselised bungalow tüüpi majad. Asukoht väga keskne, Metro, Kasbah ja Yumbo kaubanduskeskused on viie minuti jalutuskäigu raadiuses, mereni randa jalgsi u 15-20 min. Kuigi lähikonnas on palju melu, on Atindana hästi rahulikus paigas. Mitmed tuttavad on seal olnud ja väga rahule jäänud - hind ja pakutav tase absoluutselt paigas. Basseinil küll soendust ei ole, aga päike praeb juba nii kenasti, et siis ei tundu ka vesi eriti külm enam. Lastega on seal väga hea ning turvaline puhata.

kohati varjutavad päikese suured rünkpilved. Praegu on siinmail ilm juba vägagi ok, keegi pole veel päikeseta jäänud ja ära külmunud. Gran Canaria lõunaots on veel muidugi kõige kindlam paik, Tenerife ilm on palju heitlikum

minu arvates Gran Hotel Costa Meloneras (sama, mis Lopesan Costa Meloneras), hea hinna ja kvaliteedi suhe, asukoht rannapromenaadil, majaka juures, mõnesaja meetri kauguselt algab liivarand. Hotellil suur aed ja mitmed basseinid, kõik soojendusega. Buenaventura Playa ja IFA Buenaventura on ka üks ja seesama hotell. Ei ütleks, et eriti lapsesõbrailk, lärmakas ja suur.

on kõige kindlam ilm Gran Canaria lõunaosas. Tuuline on mõlemal saarel, aga reeglina õhtuks tuul vaibub. Tenerife on heitlikum ja vajaks seega kahte nädalat, siis ei tule ahastus peale, kui mõni päev pilvine on. Lauspilvitust on Tenerifel sel ajal rohkem. Ookean jahtub detsembri lõpuks kuhugi 18 kraadi kanti, aga lõõskava päikese all end sisse kasta ikka saab. See internetist vaadatav ilmaprognoos pole kunagi tõele vastanud - vaatad, et päeval 18 ainult, jõuad kohale ja tänaval kraadiklaas näitab päeval 23-25 varjus ja päikese käes ikka praeb 30 kanti ära. Kokkuvõtvalt võiks öelda, et jaanuaris-veebruaris on siin meie suvi, ainult tohutult palju põletavama päikesega, päeval tihti tuuline (aga tuul pole külm ju), õhtul-öösel tahaks vahel mingit fliisi peale tõmmata ja kõige kindlam variant on nendel kuudel valida Gran Canaria.

Buenaventura ehk kobedam. Beverlys on tõesti väga suur oht saada tänavapoolne tuba, kuna hotell asub tohutu liiklussõlme kõrval, kus müra ööpäev läbi. Buenaventura on vaikse siseringi peal ja ka keskusele lähemal ja jõuab kõikide oluliste Inglesi kaubanduskeskusteni. Parem rannariba on ka Buenaventurale lähemal. Kuna Beverly asub San Agustini ja Playa del Inglesi piiril, siis seal vahepeal rand korraks katkeb.

kas oktoober-november või veebruari keskpaik-aprill. siis saab tunda just seda mõnu, et olla soojas, samas kui kodus on külm. veebruar-märts on ilus veel selle poolest, et kõik õitseb. suvel on parem ja odavam sõita vahemere äärde.

millist kvaliteeti otsid, sealt edasi juba hind ning vastav paremusjärjestus. väga raske on selliselt püstitatud küsimusele vastata.