arse-master

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

GPS-i ei taha võtta maksab palju ja kui ma seda eriti ei kasuta ei näe suurt mõtet sellel, võtan kompassi aga jh ma kujutan enamvähem ette mis, kus ja kuidas teha ja kaasa võtta. me täna DumbSheepiga kõndisime mõõda mereäärt. leisist triigi sadamasse ja kohati oli tüütu ma arvan et oleks meil päev läbi aega olnud ja sõõk ka kaasas oleks päris palju liikuda jõudnud. kuigi meil seljakotte ja asju polnud aga seeest polnud vett ja toitu ka. jalatseid tõesti midagi kerget, praegu eriti ei saa selliste jalatsitega mere ääres kõndida, märg ja külm on. Ning kui on mujalgi sama palju neid RMK majakesi ja ahjusi siis on lihtsam veel selle ~6km juures sattusime umbes 3 juurde.

Minu arust oleks just targem kokku koguda sellest informatsiooni mida vältida võimalikult palju, mitte lihtsalt uudishimust. Idioote on igalpool niiet inimesed võivad ka tüütud olla ilmselt ka ohtlikud nagu eespool välja tuli.

Ei ole tallinnast, linnad sakivad. niipalju olen ma küll matkal käinud, et tean kui "mugav" seal olla võib. Muidugi oleks kasulik matkaid väiksemaid enne teha aga Jyrka hakkas rohkem vinguma selle kallal, et aah puss nad ei jõua niikuinii üle 15km ära kõndida kuigi ta ei tea palju me suutelised oleme liikuma. ma pole selle kohta kellegi käest küsinud oma lühikse mälu järgi.

Noh, jh. Kui palju siin Saaremaal ikka mingi nitraadikokteili peale satub. Eriti jõgedes ja ega ilmselt tavalistest järvedes ei tohiks ka olla mingit keemiat sees. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

seda küll, eriti mugav ei ole jh märgade asjadega ringi kolada eriti kei meil on fotokad ka kaasas neid tuleb ka kaitsta, ja DumbSheep sa oleks võind seda minult ka küsida või netist vaadata. kui vesi soolane pole ja läbi keedetud siis pole mingit probleemi. räägitaxe küll vahel, et tuleb mingi 5-20minti keeta aga tegelt pidi aitama sellest kui keema läheb.

Jyrka rahune.

Ma plaanisin algusest peale telgi ka kaasa võtta =D, ma küsisin lihsalt selle puu all magamise kohta ja mõtlesin ehk paar õõd olla seal, ja ma tahtsin teada kas keeg juhuslikult teab mõnd lõksu või whatever, ma ple kunagi ütlend, et hakkan loomale järgi jooksma (nagu mingi aafrika pärismaalane)ja ootan kuni ära väsib. ja seda juttu sa ple küll rääkind sa ütlesd umbes, et maksimaalselt 20km kui elus püsite niikaua.

kui minna mõõda mereärt se ei tähenda, et me roostikest läbi lähme, üldiselt on roostkud ju suht vee ääres niiet lõpuks jõuame ikka mereäärde tagasi, seda mittetegemiseks (saaremal)peab olema idioot.

Ja se, et "6 päeva teekond oleks 174 km", siis käikski 3 nädalaga umbes 522km ära, võibolla läheb rohkemgi aega ama mine tea.

Ja ma küsisin ka sellisest kohast nõu mõne inimese käest http://www.matkaliit.ee/Kontaktid

ja vastati nii, et:

30 km päevas on võimalik käia küll, see teeb 6-8 tundi puhast käiguaega, kui on soov rohkem ümbrust tundma õppida, tasub piirduda keskmiselt 20 km-ga päevas. Toidu maksimumkogus sõltub sellest, kui pikad vahemikud on ilma poodi sattumata vaja läbida. Paari-kolme päeva jaoks võiks kerged toiduained kaasas olla küll (kuivainetena teeb see in. kohta umbes 1,5...2 kg), siis pole kogu aeg vaja marsruuti poest-poeni sättida. Ja kaasa tasub võtta vedelkütuse- või gaasipõleti, siis on soe toit ja jook alati käepärast.

(ma ei mõtlend seda ise välja)

NJH, kui nüüd ei tohi enam erinevate inimeste arvamust küsida siis, sest sina igalpool mu teemad üles leiad ja vingud selle kallal. kui mulle ei meeldi mingi teema siis ma ei vasta. Iga ... kord alustab keegi sellega, et oo magic võimatu on ju üle 15km päeva jooksul kõnduda. Kui kõik on siin igal pool sadu kordi matkamas käinud miks nad siis ei suuda päeva jooksul üle 15km kõndida. Ma küsisin siin foorumis, et mida kaasa võtta mitte seda mis on keskmise tugitoolisportlase kiirus km/päevas. Ütle mõni foorum kus võiks küsida ilma sinu vingumiseta selle kallal, et kui võimatu se on. Ma lootsin, et ehk mujal inimesed räägivad teist juttu, aga tuleb välja, et igas eesti foorumis on samad tegelased. Ma ei ole ütelnud, et ma lähen homme, ei hoopis ülehomme jne. Ma ütlesin vist fotofoorumis juba, et on plaanis minna suvel arvatavasti (13.07.2009)kui plaani päraselt läheb. Ja tõesti palun vabandust, et ma sulle sellise erutuse üles tõin uurides võimalikult palju kui leida saab.

Lisaks on plaanis ka teha väikseid matku vaheajal kui aega on. Pange bann või mida iganes ei koti ju ma otsin uue foorumi kus edasi "nämmutan"

Trip.ee tsenseeris postitust!

Selles Hiiumaa ümber minemises (http://aroundafrica.blogspot.com) polnud midagi rasket. Jaltutati mingi oäev läbi vahepeal joodi palju veini mindi iga õhtu kuhugi sooja majja magama. Selles pole midagi huvitavat, pole midagi väljakutset esitavat (or something)

Ops, ma ei vaatand algul mis seal kirjas on, vaatasin pealkirja.

Ma ei plaani ümber Aafrika minna, sinna läheb küll ilmselt rohkem kui kuu aega =D. Aafrika läbimõõt on juba mingi 8000km pikuti.

Teekond on ilmselt 20-30 vahel vaatab kuidas jõuab. Taganemistee on olemas suht kerge oleks minna kuhugi külapoodi. Me kõnnime umbes 150 küla piiridest läbi kui kaarti uskuda (http://xgis.maaamet.ee/).

See on kolmas foorum kus ma ei kuula mida inimesed kirjutavad.=D . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Ei taha Hiiumaale minna. Liiga palju juba asju planeeritud. Pole tarvis uuesti pihta hakata. =D

Ja üks vahepeatus ikkagi on, Kuressaares. Me hakkame leisist tulema ja sealt lähme ida poole kuni Kuressaare ette jääb. Kui jõudu veel on peale päevast puhkust siis lähme edasi.

Aga ma tahaks teada, et ega mingid külamehed keset ööd koerte või millega iganes ära ajama ei tule. Et kes on saaremaa läheduses matkand võiks ütelda.

njh, seda küll aga ma eriti ei usu, et nii kaua läheb. Seal kohati saab mõni km isegi maante peal kõndida ja põllud, metsad jalutaks ka suht kiiresti läbi, ilmselt roostik (ida pool) ja soine ala (lõuna pool) aeglustavad kõige rohkem.