leiger

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Võibolla jääb mu vastus nüüd hiljaks, arvestades, et oled ilmselt juba kuu aja jooksul mingi otsuse ära teinud. Aga vastan nüüd Su küsimustele nii hästi kui tean - veetsin Barbadosel 2 nädalat oktoobri lõpus ja novembri algul. Tõsi küll, meie käik jäi mid-seasonisse ja high-seasoni keskmine hinnatase olevat oluliselt krõbedam. Aga mingi üldise ülevaate ehk saan ikka pakkuda.

Kindlasti on Barabdos turvaline, hetkekski ei tekkinud mõtet, et keegi või miski võiks Sind mingil moel ohustada. Kohalikud on ülilahked, sealjuures ei aja nad paaniliselt Su raha taga ja ka nende müügipakkumised ei ole sugugi väga pealetükkivad. Floora ja fauna on väga sõbralikud, ette tuleb vaadata vaid machineelide (mürgiste viljadega puude) eest, mis kõik on vastavate hoiatussiltidega varustatud. Ja muidugi päikesepõletuse eest. Merisiilikute ja meduuside ohtu tuleks rannavees ukerdades teadvustada, kuid reaalselt me nendega kokku ei puutunud. Moskiitosid ega muid lendavaid tüütusi ei kohanud, päris ausalt, mitte ühtegi.

Oma lapsed jätsime meie küll igaks juhuks koju, kuid tagantjärele mõeldes oleks võinud vabalt ka kaasa võtta. Eks oleneb laste vanusest - päris imiku jaoks on sealne ekvaatorilähedane päike natuke liiga mürgine, ükskõik milliseid preventatiivseid vahendeid rakendada. Ja pikk lennureis on muidugi ka tüütu. Meie lendasime Virginiga ja tegelikult võib öelda, et 4-5 aastase ja vanema lapse jaoks oleks seal meelelahutust jagunud arvatavasti kogu reisi ajaks.

Oled ilmselt juba siit-sealt jõudnud lugeda, et kohapealne elu pole odav. Eriti veel tipphooajal. Väljas söömise puhul peaks odavates söögikohtades arvestama vähemalt 150-200 kroonise väljaminekuga per nägu, lisaks siis joogid ja jootraha. Seetõttu on kindlasti soovitatav eelistada apartmenti hotellile - sel puhul saad paremini oma söögile kuluvaid väljaminekuid kontrollida, osta supermarketist (http://www.supercentre.com/) ja näiteks Oistinsi kalaturult toidukraami ning ise küpsetada.

Oleme sageli reisides kasutanud taktikat, et ei broneeri ühtegi majutuskohta ja tegeleme öömaja otsimisega alles kohapeal. Euroopas on see meil alati suurepäraselt õnnestunud, kuid Barbadosel ma seda ei soovitaks. Kohapealsed "viimase hetke pakkumised" ei olevat tipphooajal soodsad, kuna nõudlus ületab pakkumist, pluss pikemaks perioodiks ette broneerides pakutakse enamasti ka soodustusi. Saar ei ole ju suur, pool Hiiumaad, seega kui vasakpoolse liiklusega ennast ära harjutada ja rendiauto võtta, jõuab paari tunniga igale poole üle kogu saare. Meie kasutasime ainult ühistransporti - kohalik fenomen on nö reggae bus ehk väikesed bussid, mis sõidavad ilma graafikuta, võtavad peale kust iganes ja kus alati mängib väga kõvasti reggae-muusika. Meile need reggae busid väga meeldisid, see oli hea võimalus kohalikega lävida, lisaks maksis sõit umbes 8 EEK olenemata sellest, kuhu minna tahtsid.

Majutusime saare kõige elavamas piirkonnas lõunarannikul, St Lawrence Gapil, kus käib kohalikes klubides ja pubides aktiivne ööelu läbi nädala ning kus on ka parimad söögikohad kogu saarel. Gapi puhul peab arvestama, et ööelu ei toimu haudvaikuses, see pole ideaalne koht romantiliseks getaway-reisiks. Samas on kõik vajalik käe-jala juures. Majutuse leidsime internetist (www.homeaway.com), võtsime omanikuga otse kontakti ja meil klappis ülihästi. Julgen väga soojalt soovitada - väga kenasti sisustatud korter rannaäärses apartment buildingus kohe Gapi alguses, koos ühiskasutatava privaatse basseini, mõnusa kariibi merre ulatuva jettyga ja muidugi hingematva vaatega rõdult ja igast aknast. Jätsin majutuskoha kohta revjuu ka TripAdvisorisse, loe sealt täpsemalt: http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g666621-d1149582-r22513780-St_Lawrence_Beach_Condominiums-St_Lawrence_Gap_Barbados.html.

Saare erinevad osad on tõepoolest kõik küllaltki isenäolised. Lõunaosa on tihedamini asustatud, seal on kõige ilusamad rannad ja arvatavasti ka kõige rohkem turiste. Põhja- ja idaosa on kivisemad ja ka tuulisemad, seal on parimad surfikohad. Lääne- ja keskosas on ehk enim rohelust, samas lääneosa hakatakse samuti järjest rohkem täis ehitama villasid ja resorte, mis kohalikele sugugi ei meeldi.

Süstidest. Meie tegime teetanuse ja hepatiidi süstid, kuigi need on pigem puht-soovituslikud ja reaalset haigestumise ohtu ei ole. Vahepeal ähvardati, et kariibi saartel on hakanud hooga levima dengue viirus, mis võib tuua suhteliselt ebameeldivaid tagajärgi, kuid ka see ei olnud vähemalt Barbadosel sugugi tõsine probleem. Kraanivett võib juua, tegemist on ühe puhtama kraaniveega kogu maailmas. Ühesõnaga, kui küsid, et kas peab muretsema, siis täitsa rahuliku südamega ütlen - ei pea muretsema.

Ega ma nüüd kõike ei jõua ära rääkida - kui on lähem huvi, võta otse ühendust leiger@gmail.com. Tegin eelnevalt reisi jaoks ka ülevaatliku nö ettevalmistava infokogumiku, aga seda jagaks pigem by request.