seljakotiga..

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
22 kommentaari
Viimased kommentaarid

Amsterdamist on pidu kaugel. Qlimax toimub linnas nimega Arnhem. Uuri võimalusi marsuudil Riia-Düsseldorf Ryanairiga ja sealt edasi rongiga Arnhemisse. Hinna ja sõiduaja suhe peaks tulema üks parimaid..

Kasutan nii reisiraamatut, internetti kui ka teisi inimesi informatsiooni ammutamiseks.

Raamatu saab alati kotist välja võtta. Lugeda sihtkohtade kohta infot, vaadata kaarte jne. Kaartidele on märgitud olulised paigad, kui peaks vaja olema midagi leida. Käepärast on informatsioon kuidas on mõistlik liikuda punktist A puntkti H läbi vahepealejäävate punktide. Ma ei kujuta ette, et peaksin otsima internetist informatsiooni mõne kesk-ameerika külast külla sõitva bussiliini kohta. Seega on raamat selles seisukohas asendamatu internetiga. Raamat kotis võtab küll natuke ruumi aga rahasumma, mis selle informatsiooni abil suudan reisil olevatest kulutustest säästa on märgatavalt suur.

Internetis teen lisauuringu läbitavate riikide kohta, mis on reisiraamatule täienduseks. Et leida põbevaid kohti, mida võibolla ei olegi reisiraamatus märgitud. Hulgaliste plusside kõrval oleks miinuseks mitte pidev ligipääs ja suur ajakulu pikemaajaliste reiside planeerimisel.

Kolmandaks informatsiooniallikaks on hea omandada infot otse kohalikelt või teistelt ränduritelt reisil olles. Suureks plussiks on info uudsus. Kohalikud teavad väga hästi bussiliine ja odavamaid söögikohti. Teised rändurid oskavad öelda parimat infot majutuste ja vaatamisväärsuste kohta. Väga edukalt saab nii ära reisida.

Üks ei asenda täielikult teist aga kõik kolm koos toimivad ideaalse reisijuhina.

Teen pooleaastast tuuri Mehhikos ja Kesk-Ameerikas. Olin eelnevalt mitmetest allikatest lugenud, et kehtib pooleaastane kuiva ja teine pooleaastane vihmaperiood. Kariibirannikul ei taha see aga kuidagi kehtida. Detsembris-Jaanuaris-Veebruaris tuli vihma nii Mehhiko kariibirannikul, Belizes, kui ka Hondurase paradiisisaartel. Vahel tuli vihm vaid paariks tunniks aga oli ka aegu kus kallas kolm päeva järjest. Seega murraks selle pooleaastase kuivaperioodi myydi siin katki. San Blas jäi raha nappuse tõttu kylastamata, aga vaatasin yle Bocas Del Torro osa Panamast. Isla Colon ja Bocas Town ei ole midagi paradiisilikku. Lähim korralik rand on Isla Carenerol, kus on võimalik valida ka väheste majutuste vahel. Isla Bastimentosel ei käinud, kuid sealset Red Frogi Beachi kiidetakse. Ise valisin tuuri Isla Zapatillale, mis on sealse piirkonna pärl. Langeb kokku minu kujutlusega paradiisisaarest. Seal saarel puudub aga majutus. Võimalik telkida. Costa rica rannikul vaatasin yle Puerto Viejo lähedal olevad rannad. Punta Uva nendest kõige meelepärasem. Kui peaks aga kysijale midagi soovitama, siis minu lemmik on Cayos Cochinos Hondurases. 16 saarest koosnev rahvuspark. Võimalik on valida yhe ainukese kalli Resort tyypi hotelli vahel suurel saarel või elada yhel imeilusal väikesaarel koos kohalik mustanahaliste Garifunadega. See on koht, kus saab yhendada nii rannapuhkuse kui ka õppida midagi Garifunade kultuurist. Jaanuari kuu on aga rohkem-vähem vihmakuu. Võib ette tulla nii 3 päevaseid vihmasadamisi. Elasin nende inimeste juures 50 päeva ja kui kellegil peaks selle piirkonna vastu huvi tekkima siis jagan meeleldi infot.

Minu üheks lemmikuks on Guatemalas, Lanquin-is, väikese mägilinna ääres paiknev majutus. Zephyr Lodge on kõiges mõned kuud vana ja üheski reisiraamatus seda veel pole. Maja paikneb kõrgete mägede vahel, ühe väiksema mäe otsas. All orus voolab kiirevooluline jõgi ja mägedelt võib leida üksikuid puidukuuri sarnaseid elumaju. 360 kraadi avanevad piltilusad mägised vaated, kus kõrgemad tipud ulatuvad pilvedesse. Mäed kaetud roheka loodusega kus üksikutel lagendikel karjaloomad ringi liikumas. Kõike seda saab nautida mäeserval toolil päikest võttes, võrkiiges lamades või magamistoa aknast hommikust päikesetõusu vaadates. Ideaalne koht aja maha võtmiseks. Neil on pakkuda nii ühistubasid, privaatruume ja valmimas on ka mõned väikesed privaatmajad mäeserval. Ühistoa hinnaks 45 krooni öö. Privaatruumi hinda ei tea öelda kuid kindlasti polnud seda palju. 3 korda päevas tehakse maitsvaid roogi, mille koguhinnd ulatub natuke üle saja krooni. 150 krooniga ööpäevas, 3 einet, majutus, wifi, hea seltskond, filmiõhtud, kaunis loodus ja loomulikult on võimalik võtta sooja dušši vaadetega mägedele.

Kui olesklemisest ära tüdineb on võimalik minna vaatama Samuc Shampeyd - http://photos.igougo.com/images/p114445-Coban-Semuc_Champey.jpg

Või sõita auto õhukummidega mööda jõge - http://picasaweb.google.com/armandkuld/KummidegaJoel#

Vaade mägedele - http://picasaweb.google.com/armandkuld/LanquinGuatemala#5429567782597361906

Vaade majale - http://picasaweb.google.com/armandkuld/LanquinGuatemala#5429568155354834050

Tripadvisori hinnangud ja kommentaarid - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303868-d1595154-Reviews-Zephyr_Lodge-Lanquin.html

Belizest väljudes on vaja maksta 30 Belize Dollarit, mis on 15 USD. Nõuti ligi poole rohkem ? Oled hetkel kuskil siinkandis ? - liigun ise hetkel guatemalas ringi

Kuupäevi vaadates võiks arvata, et on juba möödas aga jutt räägib hoopis tulevikust..

kuidas siis on ?

Lahedad pildid on sul. Mis kaamerat kasutasid Indias käies ?

Cancuni lennujaamast keskusesse saab korralike mugavate bussidega ja hinnaks 40peesot.

Mexico citys metrooga zocalosse 2 peesot ja taksoga ca 100-125 - ka üsna mõistlik kui ei viitsi metrooga seigelda.

Kas need kohalikud zapatistid terroriseerisid teid kuskil aqua Azula kandis? L2bisin ise seda vahet tuuribussiga. Bussijuht tegi kiired l2bir22kimised ja saime edasi, seega ei paistnud suur probleem. Aga t6esti kui omal k2el l2bida, siis mine tea, mis p66rde olukord v6tab. Vaevalt, et muidugi verevalamiseks l2heb:D Kindlasti pole m6tet sellep2rast nyyd kellegil sinna minematta j2tta..

P2ris korraliku kinnisidee oled endale v6tnud. Teen sulle kiire ylevaate sellest marsuudist..

1 p2ev Mexico City linnatuur ja 6htuks l2hed Acapulco bussile ja 66 magad seal. Palju magamisaega sulle esimesel 66l ei anta.

2 p2ev Acapulcos. V6ta rannas lamamisttool, maga end korralikult uuesti v2lja ja v6tad samas p2ikest. 6htul l2hed Puerto Escondido bussile.

3 p2ev Puerto Escondido. P2eval vedeled rannas ja 6htul l2hed San Cristobali bussile.

4 p2ev San Cristobalis. Teed hommikul kiire linnavaatluse. Ostad turupealt suveniire ja siis kiirelt Palenqu bussile. P2rastl6unal vaatad Palenqu yle ja 66seks l2hed Tulumi bussile.

5 p2ev Tulum. V6tad rannas Cabana ja saad esimest korda korralikult puhata kui mitte rannas siis cabanas - Mai kuu pole just parim kariibimere puhkuse kuu. Mine tea kuidas ilmaga joppab..

Need bussis6idud ei ole just ajaliselt lyhikesed. Tunnid on ysna pealiskaudselt antud kuid annavad siiski mingi ylevaate vahemaadest. Ajurynnaku tulemused on j2rgnevad.. Mexico city - acapulco 6h Acapulco - Puerto Escondido ca 10h Puerto Escondido - San Cristobal 12h San Cristobal - Palenqu 3-4h Palenqu - Tulum ca 11h

Cancunis on ranna-hotelli tsoon kesklinnast tunduvalt eemal ja sealsed hinnad p2ris korralikud. Neid hotelle on m6istlik vast netist eelnevalt uurida. Tyytu oleks seal kohapeal hotellide vahet kolada. Ise kasutasin seda meetodit, et v6tsin sydalinnas hosteli 120 peesot 66 ja kasutasin kohalikku bussiliiklust randa minekuks.

Pakihoiud ikka eksisteerivad. P2evaks j2tta pole probleem, aga 66p2eavast hoidu ei tea kommenteerida. 2kki siis juba 66bimispaigas hoida kotti kui plaanid 66 linnas veeta..

Tooks siinkohal piltliku n2ite suveniiride hinnatasemest (hind ilma tingimata)!

K2epael: Tulumis 20 peesot Mexico citys 15 peesot San Cristobalis 5 peesot

Cabanasid on seal t6esti igal pool. P6hjalikku ylevaadet hindadest siinkohal ei oska 6elda, kuid n2gin osasid kohti ca 500 peeso kanti. Ise 66bisin telkimisalal El Mariachi rannas 4 ood. Yhe oo eest maksin 60 peesot. P2eval oli kogu varustus telgis ja midagi ei l2inud kaduma. Eks see turvalisus ole igal pool suhteline. Kui on v6imalik v6ta v22rtuslikum kraam endaga kaasa.

Maitse asi muidugi. Ise otsisin midagi ehedamat, vaikset ja ilusat. Puerto escondido oli see mis suutis ookenirandadest j2lje j2tta ja l2heks teinekordki tagsi. Acapulco rand asub kohe linna keskuses ja seega l2rmakam, ranna22rt kaunistavad kohati k6rged hotellid. Suured supermarketid paari sammu kaugusel. Rohkem turismile orienteeritud koht. Rand muidu kena. Puerto Escondido miinuseks oleks suured lained kui pole just surfaja. Kui otsustad siiski Puerto Escondido kasuks siis on 1 hea hostel soovitada otse rannas..

J2tan siia enda pildialbumi lingi, et saad neid randu vaadata.. http://picasaweb.google.com/armandkuld

Millagi koju j6uan siis proovin pikemalt Mehhikost abistavat infot kirjutada, kuid hetkel siin kohalikke netipunkte kasutades, ei viitsi:P

Zocalo ymbrusest leiab odava hinnaga hosteleid.Ise maksin 90krooni 66 eest. Kahjuks ei m2leta hosteli nime:( Rand miski 15-20 minuti k6ndimise tee aga saab ka kohalike tuunitud bussidega kiiremini. Linn mulle ei meeldinud ja peale rannas vahtimise ei teinudki seal midagi. Seega ei tea mis seal linnas veel teha oleks:P

3 n2dala jooksul ei ole m66da mehhikot reisides midagi ebameeldivat kohanud. pthui-pthui..

Mexico city zocalo piirkonnas leiab hosteleid ca 140peesot yhistoas. Cancuni on m6istlik s6ita siselennuga kuna aega v2he ja sealt Tulumi v6i Playa del carmeni bussiga.. Raha teema on suhteline aga ise kulutasin 2 n2dalaga ca 5000kr ja sellest oma 1000 l2ks trantspordi peale. selles summas on veel kohti kust annaks kokku t6mmata...

2 n2dalat on kindlasti liiga lyhike aeg selle marsuudi jaoks. Viibin hetkel Mehhikos ja liigun sarnast marsuuti pidi ja aega selleks 1 kuu. Kui aind 2 n2dalat siis teeks Mexico city-Puerto Escondido-San Cristobal-ja midagi kariibirannikust. San Cristobalis on m6nus turg kust saab soetada k2sitoo ehteid ja riideid odavate hindade eest. Ja muidugi on see linn kylastamist v22rt. Palenque, Sumidero Kanjon, Aqua azul ja teisi tuure saad kohapealt v6tta. Acapulcos ei n2inud midagi sellist, mida peaks kindlasti 2 n2dalase reisi sees n2gema.

Mainin ka ära, et olen m21 ja seiklen Mehhikos. Hetkel Acapulcos, järgmiseks Puerto Escondido ja siis kariibimere suunas edasi. Kui keegi siin kandis on siis võiks kokku saada..