Ingelbrigitte

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

8 meeldimist
8 postitust
52 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui plaanite kultuurireisi, siis ei ole ju vahet, kas tegu veebruari või juuliga. Muuseumid on alati avatud (rahvast võib olla veidi vähem, kui suvel), suure tõenäosusega normaalse hinnaga ooperi/balleti jm piletid juba ammu välja müüdud. Erinevate linnaosade nautimiseks sobivad samuti kõik ilmad. Pargid vast pole nii huvitavad sel aastaajal. Selga soojad riided. Mugavusearmastajatele soovitan parkat, peenema mantli kandjatele kindlasti lisaks müts+kindad+sall.

Kindlasti võtaksin kaasa avatud positiivse hoiaku! :) Mõnusat reisi.

Tere,

Minu sõit algab 28.05 ja sihtkohaks Viin - putkamaksud + kleeps 12 eur Tśehhis ja 8.30 Austrias. Leedus ka kleeps? Kui Tśehhis ja Austrias jäävad teele maksustatud tee, kas siis pean igal juhul maksma ettenähtud kohas või ongi kleeps nüüd see nö ettemaks?

Veneetsiasse (putkamaksud) Lõuna-Prantsusmaa (Aix-en-Provence) (putkamaksud) Barcelona (putkamaksud) Dresden (putkamaksud) Koju orienteeruvalt 01.07

Loodetavasti jään ellu ja saan korraliku sõidukooli/kogemuse. :)

Ps: kahjuks jah ei saa tütre pakkidega aidata.

Olen ääretult tänulik nende põhjalike vastuste eest! :)

Nüüd ei tundu sõit enam nii utoopiline. Aitäh! Aga...

ikka ei saa kleepsudest aru. :/

Kaks aastat tagasi sai kiirteele jõudes Lõuna-Prantsusmaal putkast paberi ja mitte kuskil ei olnud kleepse. Kas nt Tśehhist läbi sõites peab olema 1-päeva kleeps? Kui Viinis olen 4 päeva, siis kas piirile jõudes ostan mingi 4-päeva või nädala kleepsu?

Kas ilma kleepsuta saab ka?

Üsna meelevaldne võrdlus naistega...aga see selleks. Mina naisterahva ja emana ei näe küll mingit probleemi. Firma teeb kõik endast oleneva, et kulusid kokku hoida ja mingigi valemiga pinnal püsida. Võin Veigole kinnitada, et ma ei tea ühegi firma piletitüüpi peast ja seetõttu loen enne ostu-lendu niikuinii alati kõik info läbi. Lennule registreerimise ja istekohad valin ka alati interneti teel eelnevalt. Seetõttu ei suuda näha probleemi. Pigem kõlavad kaks eelnevat postitust halvustavana ja soovina EA-d veelgi enam mustata.

Tänan sellegipoolest tähelepanu juhtimise eest eelolevale lingile. Kena päeva!

Kahjuks ei ole mul seda aadressi, kuid see oli kesklinna ja lennujaama vahel. Märkasime seda taksoga hotelli sõites tee ääres vasakut kätt. Hoidke linna sõites silmad lahti ja kindlasti näete suurt silti.

Võib olla huvitab. Nüüd tagant järele tundub isegi vahvam. :)

http://meiechongqing.blogspot.com/

Kuna meie ei naudi ühissõidukeid ja trügimist, siis kasutasime igasse kohta sõiduks taksot ja veelkord taksot.

Mõnusat ja elamusterohket reisi. :)

Aususe huvides olgu öeldud, et ega sealt Türgist nüüd midagi erilist kaasa küll ole osta. Oleme toonud sõpradele-sugulastele maiustusi, rätikuid, teed ja neid spetsiaalseid keha küürimise "kindaid". Kommid on viisakalt öeldes lääged, küpsised liigmagusad ja keemia maitsega. Neid ma ei soovita kohe üldse tuua. Ei ole veel keegi kiitnud. :) Rätikuid saad tõepoolest Eestist ja parema kvaliteediga pealekauba. Mina tooksin kaasa pesemiskindaid. Neid ootavad kõik sõbrad-sugulased pikisilmi. Kasutan neid ka ise saunas või vannis käies. Maksavad ja kaaluvad vähe ja ruumi ei võta. Pakikulu jääb ka maksmata. ;)

Antalyasse oktoobri lõpus ma ei läheks. Pigem lesiks augustis varjus ja ujuks soojas merevees. Lapsed veedavad niikuinii enamuse ajast vees. :)

Novatours tahab tõesti, et klient varem viisa ära ostaks. Kui see on sama, mis piiril, ei ole probleemi. Meilt küsiti aga küll suuremat summat. Põhjendusega, et saate viisad kohe passi. Meie loobusime. Seisime üldsegi mitte pikas sabas ja saime oma viisa passi. Inimesed, kes sabas ei seisnud, seisid ja ootasid busside juures neid, kes said viisa odavamalt. Meie tundsime end igaljuhul võidumeestena.

Sharmi lennates aga ei ostnud me üldse viisat. Kuna enamus inimesi ei teadnud, et selline variant ka olemas, olid pea kõigil kalli raha eest kleepekad passis. Milleks?

Ps: Tegelikult on väga väga palju infot Egiptuse kohta siin trip.ee-sisaks tasub ju alati uurida teistelt reisikorraldajatelt. Meie saimegi infot hoopis Soome firmade kodukatelt.

Nüüd aga ära stressa end nende hindadega. Ega midagi muuta enam saa. Parim on reisi nautida. Igaljuhul olete võitnud palju elamusi ja sooja kliima. :)

3 ndl. tagasi käisime päeval kleidid/lühikesed püksid + vahel õhuke jakk. Õhtul paksem kampsun või jakk. Mis talvejopest siin kogu aeg räägitakse, ma ei tea. Meil oli seltskonnas 4 last ja ka nemad ei kandnud jopet. Rääkimata seda jopet, millega siit lähed...kuid mõni vast läheb siitki õhukese tuulejakiga.;)

Saabusime Sharmi lennujaama 15.01 lõunal. Aega võttis maaletulekukaardi täitmine. Edasi liikusime oma kaheksaliikmelise seltskonnaga passikontrolli, kus aega kulus max 10 min. Ütlesime passikontrollile "Sinai only" ja onu pani südamerahuga pitsatid passi. Meie allameetriste poole ei heitnud ühtegi pilku. Hoidsime kõvasti raha kokku ja selle eest küsisime hotellis peretuba. Oli väärt proovimist. Edaspidi ei osta ka viisat ja soovitan kõigile, kes plaanivad piirduda Siinai ümbrusega!

Loomulikult saab! Päevitamiseks ei ole vaja 40 soojakraadi. Laotad end mugavalt tuulevarju taha ja soovi korral on päikesepõletus garanteeritud.

Veelkord Sinai-viisast. Kui oled loll, siis tuleb küsida, eks? ;)

Kirjas on: It only allows you into the Eastern half of the Sinai. Which includes Taba... and part of Sharm el Sheikh.

Meie hotell asub: Nabq Bay, Sharm El Sheikh, South Sinai, Egypt.

Kas siis ikkagi mahub sinna "tasuta alasse" sisse.:D

Selge. Täidan kaardi ja aadress Egiptuses on "Hotelli nimi" ja Sharm el Sheik. Selle tahaküljele lisan "Sinai only".

Tänan.

Sultanjale ja teistele tarkadele:

Püüan uue aasta algul saada Sharmis tasuta viisa, kuid arusaamatuks jäi see, et kui olen 7-päevasel reisil, kas sellisel juhul panen IM-kaardile linna asemele "Sinai 7 days only" või ikkagi "Sinai 14 days only"? Ning kas linna nime üldse ei kirjuta?

Inglisekeelsed saidid kirjutavad aga hoopis nii, et täidad maalemineku kaardi ning selle tahaküljele lisad "Sinai only".

Minek kahe väikese lapsega ja tahaks arusaamatused miinimumini viia.:)

Aitäh.

Ilmselt on ikka mõeldud seda, et alates 8.eluaastast saab laps aru ja naudib. Ei usu, et sisse ei lasta. Iseasi, kas ta suudab sul selle 1,5h ära istuda.;)

Eestis lastega teatris käies on lasteetendused alati suht lärmakad - lapsed seisavad püsti vahel, jutustavad vanematega, hõikavad ja emotsioneerivad kaasa. Ega need iglise lapsedki teistsugused ole.

Sellegipoolest ma ikka mõtleksin väga mitu korda, kui nii väikesega kuskile läheksin.

No mis siis, et 2010. Meie sõidame 2 ndl pärast ja võtame kohalikku raha. Seda on vaja nt bussis ja mõned müüjad soovivad vaid kohalikku raha. Hea ka jootrahaks jätta.Lisaks kindlasti dollareid. Hiljem vahetad Tavidis sama kursi alusel tagasi.

Eurod ja plastikraha ju niikuinii olemas.:)

Eelmisel aastal käisime Alanyas 1.05 ja siis oli iga päev 25 - 30 soojakraadi. Ujusime terve perega (kaasaarvatud 3.a). Vesi oli meie jaoks täiesti soe. Sõbranna käis aprilli keskel (jäi tuhavangi) ja siis oli keskmine temperatuur 30+. Kuna sellel aastal sõidame aprilli lõpus, loodame samuti lahkele ilmataadile.

Kaks nö kaubamaja on ka fikseeritud hindadega. Seal võib väga hea hinnaga head kaupa saada. Meie riided näevad aasta möödudes sama värvi ja lõikega välja.:)

Meie läheme teist aastat aprilli viimasel nädalal Türki näiteks. Egiptuses käime dets/jaanuar.

Hommikukohvi kõrvale neid postitusi lugedes jättis küll paha maitse suhu. Kuidas selle peale oleks viisakas öelda? "Lõpetage ära!" ?

Kõik osapooled on end juba üsna selgelt väljendanud ja nagu öeldakse - vana inimest ümber ei kasvata. :)

Paneks teema lukku?;)

Tänud, lollile peab ikka kõik puust ja punaselt ette tegema.:)

Mina kiidan ka Trip.ee-d. Eriti kasulik on see algajatele rännumeestele, veidi saamatutele internetikäsitlejatele (nagu mina näiteks!) ning vanematele inimestele, kes inglise keelt hästi ei mõista.

Sultanja terav huumor on isegi värskendav, kuid mitte kunagi labane. Tahan isiklikult tänada kasutajat ixxx, kes võttis aega ühele koduperenaisele kirja panna pere jaoks äärmiselt vajalikku reisiinfot!

Kõige rohkem meeldib siiski see, et siin ei lokka labasus ning matslikkus! Selle eest tänud modedele.:)