grazyrussian

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina lendasin siis teist korda USAsse ja seekord läbi Londoni. Kuna mul passis ka vana viisa, siis Londonis nad natuke aega hoidsid mu passi käes ja uurisid ja lõpuks anti tagasi ja vabandati. Mul vedas veel niipalju, et kuna mul oli turistiklassi pilet ja sellega oli mingi jama (nende poolne), siis pandi mind sama raha eest äriklassi, nii et lendasin 8 tundi luksuslikult. Kes lennanud, need teavad. Enne maandumist antakse sulle 2 paberit, valge ja roheline, täidad ära ja annad need piiril neile üle. Mulle sattus naisametnik, kellel on suht halb tuju ja see küll küsis väga palju küsimusi, et kuhu minek, kes vastu tuleb, kauaks jääda plaanid, tõend et töölt on puhkus antud, kiri inimeselt, kelle juures plaanid ööbida. Imelikul kombel konto väljavõtet ja tagasipiletit ei küsitud ja löödi tempel passi, et saan 3 kuud riigis olla. Mingi hetk tekkis küll tunne, et ei saagi üle piiri. Nagu varem öeldud, oleneb ikka väga palju ametniku tujust. Sest minu kõrval rivis oli hiinlanna, kes ei taibanud inglise keelt ja sai meesametniku, kes vaid küsis, et kas meeldis lennuki toit ja võttis sõrmejäljed ja tegi pilti ja korras. Kuigi jah siin on öeldud, et pole vaja neid tõendeid ja asju, ei soovita mina riskida. Arvan ise, et poleks ilma küllakutse ja tööandja kirjata üle piiri saanud. Edu igatahes. Mina naudin oma puhkust täiel rinnal.

Täpsustuseks. Mina jagasin jah infot, et kui ameeriklasega abielluda ja tahad jääda USAsse edasi elama, siis pead taotlema K1 viisat. Kui aga tahad lihtsalt USAs abielluda ja siis kodumaale tagasi tulla, siis on lihtsam. Võin öelda, et vaata netist, mis osariigid ei nõua vereteste (näiteks Virginia ei nõua) ja vaata ka hindasid. Mõnes osariigis on tasu vaid 30 dollarit. Palju oleneb, kus abielluda tahad. Ja selle K1 koha pealt nii palju veel juurde, et kui googeldada, siis võid leida lehti, kus inimesed oma kogemusi jagavad ja kogu seda protsessi kirjeldavad, et mis paberid ja mis summad jne. Ja annavad ka nõu, milliseid küsimusi saatkonnas neilt küsiti, et teaksid ette valmistuda.

to turteltuvi: kui inglise keelt mõistad, siis trüki google otsingusse K1 visa ja viskab sulle ette, mida kõike vaja, et ameeriklasega abielluda. Selleks on vaja palju pabareid täita ja meeletult raha juristide ja komisjonide jaoks. Edu igatahes, sest see tee on pikk (nii umbes 6-9 kuud kui hästi läheb).

Kuna ostsin viimasel hetkel piletis siis maksin mingi 3400 kr. Ainuke, mis häiris, oli lend Dublin-Cork, mis raputas täiega kuna oli imeväike lennuk. Süda läks täiega pahaks, aga pagas ei kadunud kuhugi:D

Ma ei ole jaganud siin valeinfot. Ja kui inimesed väga tahavad USAsse minna, siis pole neid eelpool nimetatud dokumente ju raske hankida või mis. Ja jube halb oleks seal jamasse sattudes mõelda, et oh ikka oleks pidanud need hankima. Muidugi võib ka minna kaks kätt taskus, ilma tagasisõidupiletita ja lootma jääda, et ametnikul on väga hea tuju ja saad vaid ilusate silmade eest juba maale. Aga riskida ei tasu eks. Selleks on elus teisi kohti olemas. Ja rohkem ma siia ei postita, sest pettusin selles, et kui üritada kedagi aidata, siis ikka on keegi, kellele see närvidele käib. Nii et olge mõnusad. Siia lõppu sobiks üks kena ütlemine:" Ükski heategu ei jää karistuseta".

Ma ei taha siin midagi halvasti öelda sulle, aga nagu näitab peale minu postitust mitme inimese sissekanne, siis inimesi ikka küsitletakse ja pinnitakse erinevates lennujaamades. Ja minu eesmärk pold siin kedagi lollitada, vaid ette valmistada, et juhuks kui küsitakse, siis tead mida öelda. Inimesed panevad suuri rahasid USAsse mineku alla ja nagu kirjutas Del nende kolme neiu kohta, et neil oli ikka ebamugav tagasi lennata. Ja minu eesmärk pole USAsse illegaalselt elama minna, vaid oma sõpru külastada. muud ei miskit. Rohkem sõnavabadust ja tolerantsust. Lendan ise läbi Londoni ja püüan ennast ette valmistada, et seal küsimusi esitatakse.

Jep, neid pabereid on vaja. Mul sõbranna käis just veebruaris ja lendas läbi Amsterdami ja teda piinati ikka kõvasti. Isegi pass võeti 10 min ära ja sosistati omavahel midagi. Lõpuks ikka lasti üle. Nii et parem olla ette valmistunud. Ja nagu enne selle 10 a turistiviisaga pidi tõestama, et sa sinna elama ei jää, peab samuti ka nüüd. Nii et kõik paberid, mis näitavad, et sa sinna elama ega tööle ei jää, tulevad vaid kasuks. Samas olen ka kuulnud, et töötud ja endised kurjategijad, kellel puudub isegi tagasisõidupilet, on kenasti üle saanud. Nii et mine sa tea, mille järgi nad sind üle lasevad. Võib olla tõesti päeva meelelolu või mis suunas tuul puhub.

Kas nendel tuttavatel olid vajalikud dokumendid olemas? Ma tean, et peavad olema nii tõend tööandjalt, et saad selleks ja selleks ajaks puhkust, mõne tuttava kiri USA poole pealt, et lähed külla või nii ja siis konto väljavõte, et sul on ikka piisavalt raha, et seal ringi reisida. Ma olen ise ka juuni lõpus minemas kaheks kuuks ja olin ka eelmine aasta USA s ja aega üle ei olnud, tulin isegi varem tagasi kui viisa lõppes. Sinu sissekanne teeb mind natuke murelikuks. Mul on eelnevad dokumendid olemas, aga ei tahaks ka, et mind tagasi saadetaks, sest suur raha hakkama pandud ja tahaks oma sõpru näha.