TammeAnn

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

www.loodusretked.ee Suhtlesin ja panin ennast kirja 30.juuniks rattaretkele Ahvenamaale. Kuna elan Soomes ja ei alga reisi Tallinnast, siis sain eraldi kaardi, kuidas jalgrattaga Turust pääseb Ahvenamaale. Ei ole veel joudnud syveneda marsruuti, kuid see pidi olema kaunis ja ponev - seigelda Turu saarestikku pidi Ahvenamaale välja.

Sa kirjutasid nii lihtsalt ja selgelt. Tundub, et Sinu soovitus on igati mõistlik- jätta too Bangkok hilisemaks. Seda soovitatud öömaja tahaksin küll kasutada, liiatigi, kui nad teevad lisaks ka retki just sinna kanti, kuhu mõtlesin minna. Too eesti reisibüroo ei ole veel vastanud kohaliku giidi osas ja nüüd ma arvan, et ei vajagi eraldi giidi. Tänu tripile ja raamatutele olen saanud juba päris palju infot. Aitäh Sulle veelkord. Päikest!

Käisin nendega Kesk-Norras aastal 2004. Olime 10 päeva. Käisime Skandinaavia kõrgeimal mäel. Mina jäin nendega küll rahule. Ööbimine oli telkides. Söök oli lihtne ja iga telkkond sai reisi jooksul korra ise süüa valmistada. Aastal 2006 käisin sama klubiga Madal-Tatrates. Ja läheks veel, kui oleks huvipakkuv sihtkoht. Ei pea olema mingit erilist füüsilist ettevalmistust. See on tõepoolest kõigile jõukohane. Kriitika on teretulnud igal juhul. Kellega ja kuidas reisida, see on maitse asi. Tahan minna veel Norra, seekord ehk rohkem Põhja-Norra ja Nordkappi ja Põhja-Soome. Kuid nüüd läheksin autoga, kuna korra on juba Norras käidud ja veidi Rootsitki sõidetud ja ise elan Soomes. Tulevase matka marsruudi teeksin enam-vähem copy paste Germalo Reisidelt, vaata Põhja-Norrat nende kodukalt.

annab jah too tervisekaitse link selge vastuse. Ei teadnudki, et vaid A-hepatiidist piisab. Kairekale: Heh.. olen tõepoolest arg. Kuna ei ole varem nii reisinud, ts puudub kogemus. Ilmselt on sul õigus, et tuleb kohale minna ja eluke hakkab ise edasi hargnema. Mis endal plaanis kuu aega Taimaal teha? Liikuda maad mööda ringi või jääda kuskile pikemaks ajaks peatuma?

Kui olete minemas Taimaale, siis milliseid vaktsineerimisi lasete teha? Või kas üldse lasete teha? Soomlaste käest on sellist objektiivset infot raske saada, kuna nad väidavad, et vaktsineerida tuleb KÕIGE ja KÕIGI vastu. Nii igaks juhuks. :))

eks see ole nii kahe otsaga asi. Sul on õigus, et üksi reisides saab ehk enam elamusi. No jah, siis jääb mul veel kaks kuud hirmsasti ette pabistada ;))
Aga mõnusat reisi teile ja loodetavasti saab lugeda reisimuljeid :)

Igatahes on huvitav lugeda erinevaid arvamusi. Endale sain palju kasulikku infot teie kommentaaridest. Nyyd usun kyll, et 1000 euriga peaks hakkama saama. Kuid mingi varu peab ikka tagataskus olema. Kole lugu, kui ei pääse raha tottu enam kohapeal liikuma. Kasvoi tagasi lennujaama. Ei tea, kas seal tee ääres hääletamine on igapäevane asi? Soomes ma yritasin hääletada auto peale. Sel suvel, keset päikselist päeva. Vihti teel. Kuid ei onnestunud :( Koik soitsid mööda- moni naeratas, moni vaatas imestunud näoga.. :))

On yks hea lehekylg. Uurisin sealt hotellide hindasid. Pakub Chiang Mais 2 nädalat majutuse hinnaks 77 euri?? Imm Eco Hotell. On see voimalik, et nii odav? Järgmine pakutav hotell oli kyll keskm. 200 euri. BK-s sain 5 päeva majutuse odavamaks hinnaks 50 euri. Sawasdee. Ja Krabile 2 nädalat majutust 308 euri. Krabi on siis kallis piirkond?

Täitsa sobivad ka nö askeetlikud majutustingimused - peaasi, et saab turvaliselt magada ja pesta :) Kas nö tärnideta bungalos tuleks majutus odavam? Ja kuidas seal selle turvalisusega on? Pean silmas siis, et mingid troopilised elukad hommikul otsa ei vaataks voi et keegi boamadu ennast mu teki peale kerra ei keriks? :D

Ja kas keegi oskab öelda, kuidas oleks targem teha, broneerida majutus juba nyyd ette voi minna kohale ja eelinfo kohaselt kulgeda sinna odavasse majutusse kysima vaba tuba?

Aitäh! Peab ilmselt kova eeltööd tegema et enam-vähem oleks pilt iseendale selge. Sellest kauplemise kultuurist veel.. Lugesin, et enamus hinnad on tingitavad. Kas tingitavad hinnad on ka öömajades ja söögikohtades? Kohalikus matkabyroos? Marketites olla hind juba eelnevalt paigas?

pakub hetkel head hinda. Just vaatasin, et aprilliks edasi-tagasi Vantaa-Bangkok-Vantaa oleks 7339 krooni. Ise ostsin novembri keskel Finnairi sooduka aprilliks, mis maksis 11093 krooni. No arva, kas ma olen nyyd vihane?! :DD

Germalo Reisid teenust 2x: Lapimaa ja Itaalia. Kesk-Norras olen käinud Saaremaa matkaklubiga ehk Turja Tour reisibyroode alt. Kui huvitab kultuur ja hästi organiseeritud programm, siis olen rahul Germaloga. Kui soovid veidi seiklust ja nautida mägesid ja telgis magamist, siis on väga lahe kaaslane too Turja Tour. Maitse asi :)

See on Mai Loog'i ja Karin Deani'i raamat. Lugesin sealt Chiang Mai kohta yldist infi. Et olla veidi väiksem linn, kui Tallinn ja Tartu vaimuga. Seal toimuvad Taimaa suurimad Uusaasta pyha pidustused. Siis aprilli keskel nö veefestival. Muu info suhtes hakkan isegi lugema ja uurima neid linke, mida sulle siin on soovitatud.