Lu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma olin suvel kuu aega Mongoolias, millest 10 päeva veetsin mogoolia nomaadide juures. Väga huvitav kogemus oli. Elasin jurtas, kuhu öösiti ronisid marmotid (kohalikud loomad) sisse, et näksida meie toitu. Kui päeval oli sooja +40C, siis öösel oli vahepeal +5C ja hakkas suhteliselt külm...magasin oma soojas magamiskotis ja riided seljas. Ise pikemalt seal elada küll ei tahaks aga ma pole ka nii suur looduse fanat.

Nad ikka teevad kõiki asju nullist. Neil on lehmad, kitsed, lambad ja muud loomad, kellest nad elavad. Selleks, et seal niimoodi elada, pead olema võimeline tapma neid loomi ja siis nülgima ja ise küpsetama. Nägin ka loomatapmist. Seal ei ole nii nagu moslemitel, et verejoad voolavad igas suunas, vaid lastakse verel voolata looma sisse, et sealt see veri pärast kulbiga kokku korjata ja verivorsti teha :)

Piimast tehakse ise juustu, kohupiimataolist asja, kodujuustu jms. mis mulle tundus kõik maitsetu kuigi Eestis olen suur kohupiima jms armastaja.

Mongolid ise on äärmiselt sõbralikud ja külalislahked. Oma külalislahkust näitavad nad rasva sisaldusega toidus. Kui mingi toit on ikka eriti ravane ja tilgub õlist, siis oled eriti welcome.