Helena2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Factory Outlet kauplus asus Krakowi ääres, profesora Adama Rożańskiego 32 32-085 Modlniczka, Polska. Lodzi lähedal käisime ka factory outletis reisile minnes, aga seal ei olnud selliseid allahindlusi, mis Krakowis reisilt tulles. Rohkem Poolas poode ei külastanud.

Kõigepealt aitäh kõigile, kes oma kogemusi siin on jaganud, minul oli igatahes neist väga palju abi. Et plaanin uuel aastal uut reisi, siis oli põhjust jälle Trip.ee-d külastada. kirjutan ka lühidalt meie sõidust, et ehk on abi uutele reisiplaneerijatele. käisime autoga reisil juunis ja kõik sujus väga hästi. esimesed muudatused marsruudis tegime juba Leedu-Poola piiril, kui otsustasime hoopis teist kaudu Horvaatiasse jõuda. Et olin siit lugedes erinevaid võimalikke teid google-s läbi vaadanud, oli plaanides muutuste tegemine väga kerge. ja see kõik muutis reisi veelgi huvitavamaks. Ühtegi öömaja ei broneerinud ette, sinna minnes magasime autos, Horvaatias jõudsime soovitud linnadesse mitemel korral kaheksa-ühaksa ajal õhtul ja ikka saime 50 euri eest korterid, tänu internetiühendusele saime jooksvalt uusi plaane teha, mida korduvalt ja korduvalt ka tegime.

Erilist muljet avaldas kõigepealt Austria kiirtee Sloveeniasse, Postonja koopad seevastu jätsid "külmaks". järgmine elamus oli Rjieka rannas krabide söötmine arbuusiga - see jääb vist lastele eluks ajaks meelde ja kohe pärast seda need tohutu suured mäed! ja nendel teedel sõitmine! Siis läbi kitsa tee Pltvicesse, kus mõlemal pool teed olid pommiaukudega majad ja ohtralt mälestuskive ja mahajäetud maju, see võttis kõhu alt külmaks. siia vastu kontrast Pltvice järvede fantastilise ilu moel ja siis mööda kiirteed otse Splitini - lausa vapustavalt kaunis oli mägede tipus mööda kiirteed päikeseloojangul sõita. järgmiseks peatuspaigaks oli Omiš - lausa mere ääres esimesel korrusel, kohe uksest sai privaatsesse ainult meile mõeldud randa - laste lemmik ööbimiskoht kogu reisi vältel. Soovitan soojalt õhtu hakul ka mäe tipus ära käia - väga kaunis. Edasi vahepeatus Bosnia-Hertsogoviinas Medjugorjes ja Kravica juga oma jääkülma veega. Ööbimiskoha otsustasime siiski Horvaatias jällegi leida. Jõudsime väikesesse mereäärsesse külakesse Klek - tõeliselt super ujumiskoht lastele. aga et meil hakkas vaikselt mägedest küllalt saama, otsustasime pärast ühepäevast reisi Dubrovnikus teed kodu poole sõitma hakata. Läbi Bosnia sõita oli ikka väga ilus. kontrastiks olid igal pool mustlased kerjamas, seega peatusi eriti ei teinud. et teele jäi Visoko, käisime seal päikesepüramiidi tipus ära - väga mõnus jalutuskäik reisi lõpuks. uskuge või mitte, siis Visokos olid meil auto juures lausa kerjuskoerad (õnneks inimesi kerjamas ei näinud). sellega võis ka reisi lõppenuks lugeda, kuna nüüd algas kodutee. Poolas käisime muidugi ka Outlet poes, kus saime ikka väga soodsalt üsna palju riideid. Poolast läbi sõita ilma sellises tehase poes käimata on ju lausa patt :) Lastega reisijatele - tehnikavidinad kaasa ja kõik sujub hästi! Soovitan ka paar head raamatut kaasa võtta, meie omad lugesid kumbki 2 raamatut teel olles läbi.

Plaanid on vahepeal kuigivõrd muutunud ja arvatavasti muutuvad veelgi. Et esialgu plaanime välja sõita Tallinnast laupäeval kl 19:00, et pühapäeval Poolast läbi sõita, siis kas on ideid, kus tasuks peatuda? Sõidame suunal Suwalki-Lublin-Rzeszow. Või soovitada mõnd vaateplatvormi või kaunist parki või lihtsalt ilusat kohta, mida tasub vaadata ja kus jalgu sirutada. Kas pühapäeval on lootust ka selles suunas mõni hea turg läbi käia või on kõik sellised kohad Poolas pühapäeviti kinni? Pühapäeval ööbiks kuskil lõuna-Poolas, et esmaspäeval Põhja-Ungari veepargis Debrecenist 10 km aega veeta. Szent István park 3. No ja siis vahepeatustega Horvaatia poole ning Baska Voda kanti pikemaks ajaks. Kui algselt plaanisime läbi Tsehhi jne tagasi tulla, siis seoses üleujutustega ei ole enam nii kindlad selles.

Horvaatiani sõit on enam-vähem paika pandud (võibolla ;)) ja punktidena kaardile kantud. Tagasitee on veel täitsa lahtine. Tagasiteel ööbime ka ühel ööl Viinis. Kas keegi oskab soovitada, kus on sellele marsruudile lähedal mõni mägi, kuhu saab köisraudteega üles minna? Autotee sihtpunktini ei tohiks ka ekstreemne olla. Lisan siia ka goole mapi lingi: http://goo.gl/maps/7SMly Teretulnud soovitused :)

Bosnia Hertsogoviina tahan kindlasti reisile sisse jätta, kuna lähimatel aastatel sinna tõenäoliselt tagasi ei lähe. Reisi planeerin just nii, et keskpäeval jõan Ungari piirile, et siis pärastlõunal Bosnia Hertsogoviinas ööbimiskohas olla ning ülejäänud päeva veedame kohapeal (pealinna ei plaani minna). Siis saan kenasti järgmise päeva lõunaks Horvaatiasse, et hea öömaja veidi pikemaks leida.

Mida rohkem ma mõtlen selle reisi peale, seda enam tundub, et tegelikult peaksid vahepealsed riigid ikkagi omaette avastamiseks teiseks korraks jääma ning sithmärk tuleks võtta võimalikult kiiresti Bosnia Hertsogoviinasse jõuda, et keskpäevaks juba Horvaatias pikemas ööbimiskohas olla. Mida arvate, kui reaalne oleks selline plaan? Kell 8 hommikul Tallinnast sõitma hakata ja ööbida autos öösel 5 tundi(saame kenasti horisontaalselt pikutada)? sellega saaksime ühe reisipäeva Horvaatia avastamiseks lisaks.

Mul tekkis veel küsimus, et oletame, et ei broneeri varem midagi ära, siis kust ma leian pakkujad, kui kohal juba olen? Kas tõesti on tädikesed tee ääres siltidega? kui jah, siis kas kuskil linnas või vahetult enne linna? Kas keegi oskab ka kommenteerida kämpingut Kamp Caleb?

Ja siis et soov oleks ka Bosnias ööbida, siis leidsin sellise kämpingu: Autocamp Plivsko jezero. Kas keegi oskab kommenteerida?

Oleme perega (m,n, 7- ja 10-aastane laps) juuni lõpus läbisõidul Ungarist. Ühe öö ööbime ka seal, samas Ungarisse jõuame päeval. Kui on valida vaid 1 lõbustus lastele, siis mida soovitate, kas veeparki või loomaaeda või midagi muud? ja kus? tuleme autoga Poolast ja suundume läbi Budapesti Bosnia peale.

Samas tahaks Horvaatiasse lõunaks jõuda, et öömaja leida, seega paksime ka Bosnias ööbima. Või ehk on häid kontakte, kus Makarska ümbruskonnas ööbida? Aga veel tekkis küsimus, et kes on lastega autoga reisinud, et kuidas nad reaalselt nii pikka sõitu välja kannatavad, et mitme tunni tagant peaks pikemaid peatusi tegema?

Kui valida teeks sinna minnes Budapest - Makarska, siis kas tasub läbida Bosnia Herstogovina, et otse saaks või siiski parem mitte. Kuidas sealsed teed on? Kas ekstreemsuse harrastajatele või saab seal ka ilma adrenaliinitulvata hakkama?

Suur aitäh huvitavate mõtete eest. Hakkan järgmistel nädalatel läbi seedima ning plaani täpsemalt paika panema. Kuna meeldib ikkagi vabadus, siis ei tahaks ennast piirata eelnevalt broneerimisega, seega pigem vaataks palju võimalusi eelnevalt ette, et kus on üldse võimalik ööbida. Aga kõigepealt pean marsruudi enam-vähem paika panema. Mõni veemaailm tuleb kindlasti kõne alla ja koopad on ka kindlasti marsruudil. Ühe päeva võiks kuskil ka ostlemas käia, aga pigem vist tuleb see teepeal juhuslikult. Telgi võtame ka igaks juhuks kindlasti kaasa.