miranda1016

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

LAs eemalt vaadates tundus, et autoga on hullem kui NYs. Ise liiklesin metrooga, aga tuttav on kasutanud rendiautot ja ütles, et päris õudne oli. Põhiliiklus on kiirteedel praktiliselt linna kohal ja tõesti väga kiire, nii et kui täpselt ei tea, kust maha ja peale sõita, et kuhugi jõuda, on päris keeruline vist, hea taju ja reageerimisega inimene saab muidugi hakkama. Metroo on OK, üks liin viib ka randa. Linnaliini bussid on ka muidugi olemas. Kus hostelis NYs olid? Kuigi ma vist rannahosteli ei tahaks, aga 50 min metrooga pole ka hull. Mina olin Chelsea International Hostel, super mõnus piirkond ja hostel väga tasemel.

rannad jäävad kõigest muust väga kaugele, kui just kuu aega seal viibiks, käiks jah mõned korrad, aga rannapuhkuseks pole küll kõige parem koht. Nii palju on muud näha ja teha, aeg kaob seal kiiresti. Aga LAst on pärit ka elu kõige hullem hosteli kogemus. Broneerisin hosteli MoonPad, kahjuks ei lugenud enne kommentaare, olen olnud NYs, San Diegos ja igal pool mujal, alati broneeringi lambist, kriteeriumiteks asukoht ja hind ja alati on kõik olnud väga OK. Leian, et magamise eest palju raha magama panna pole nagu mõtet. Asukoht oligi ülihea - paar peatust kesklinna ja metroo üle tee, ei viitsi kõike kirjeldada, aga näiteks - tubadel ei olnud üldse lukke, välisuks oli päevad läbi pärani lahti, nn. administraator (mingi ülbe vene tibi) oli kohal vaid kell 5 päeval tunniks ajaks umbes jne, õnneks läks kõik hästi, pääsesime kaotusteta.

Muidugi mine, ma läheks küll veel tagasi, aega jäi väheks, reis oli San Diego - LA, kus kõigest 4 päeva. Linn tõesti ääretult suur, õieti koosneb see nagu mitmest täiesti erinevast linnast. On kesklinnas uhkeid uusi pilvelõhkujaid ja samas on omamoodi auraga see 20-30-ndate linn. Kesklinn on mitte väga suur ja mõnusalt kompaktne. Siis muidugi tohutu suur Hollywood, tasub oma silmaga ära näha - Chinese Theatre, tähtede allee, Dolby Theatre jne. Ööelu Sunset Bulvaril, peab kõvasti kodutööd tegema, kus miski asub, et kasvõi õiges metroojaamas maha tulla, näiteks Sunset Bulvar ise üle 20 km pikk, sinna äärde jääb kõike, alates slummidest kuni ülimalt luksuslike klubideni.(kuhu piirkonda ma ei jõudnudki) Kaotasin palju aega, kuigi oli kodutöö korralik, kaardid olemas, mis on aga petlikud, sest vahemaad tõesti tohutud. Täiesti erinev New Yorgist, kuid igatahes läheks tagasi. Mõned väga kriitilised inimesed ütlevad küll, et seal on vaid siis tore, kui sul on tuttavaid, kes sind põnevatesse kohtadesse viivad. Ma nii ei ütleks - niivõrd erinev Euroopa linnadest, väga kaootiline, mõni ütleb, et nagu üks suur küla ja tõepoolest - esmamulje teel lennujaamast linna ongi selline silmapiirini ulatuv suur küla, maja maja küljes kinni, ei puid, ei rohelust, aga see vaid esmamulje.

Minult küsis üks suvaline taksojuht USAs Pennsylvania osariigi väikelinnas, et miks teil Eestis ameeriklasi ei sallita...

Õigeaegne saabumine ei olene mitte niiväga lennufirmast kui ilmast jms tingimustest. Finnair on väga korrektne firma, kuid suvel oli kord nii, et ilma tõttu ei saanudki ta JFKle maanduda, seoses sellega hilines väljalend Helsingisse mitu tundi, siis pikenes stardiooteaeg mitu tundi, kokkuvõtteks - lennuk jõudis Helsingisse planeeritust 7 tundi hiljem ning üldiselt igasugused hilinemised jne on JFKl täitsa tavalised asjad.

Mida arvata nende nn kinkekaardist 500 kr ( võimalus saada reis 500 kr odavamalt), nad loosisid neid kaarte hulgi, mul võimalus seda kasutada ( inimene , kes võitus, ei soovi kasutada), asusin uurima firma tausta ja selle põhjal, mida lugesin, küll ei riskeeriks, kuigi aega ja koht sobiks hästi.