kambala

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tundub, et vajalikku infot on juba piisavalt kogunenud. Kui midagi veel vaja läheb, annan kindlasti teada. Ja veelkord suured tänud kõikidele vastajatele, eriti aga Jaak Nilsonile!

Tänud veelkord!

lampkodanik - Route 66 idee on juba pikalt peas, kuid selle reisi teen ma küll juba tsikliga.

Jaak - veelkord suurimad tänud Sulle. Ning mis puudutab huvi ja Sinu pildigaleriid, siis see on juba ammu läbi lapatud :) Hea töö, tekitab alati mõnusa tunde, kui neid vaatan :)

Liiguks aga küsimustega edasi. Nimelt kui hea mõte oleks selle reisi tarbeks kohapealt auto osta? Kas tõenäosus kusagilt enam-vähem korralikust nö autoaiast auto soetades on tee äärde jäämise oht oluliselt suurem kui rendika puhul? Ning kas oskate ehk soovitada mõnda kaskot selleks puhuks, et kui tõesti jäängi tee äärde, siis vähemalt lähima töökojani transporditaks mind mõistliku hinna eest?

Olen ka kuulnud väidet, et eestlane ei saa USA-s autot ostes omale samasuguseid kindlustusi teha, nagu rendiauto võtmisel võimalik oleks. On see tõesti nii?

Tänud teile veelkord, Jaak ja emigrant! Pulleritsu "Ameerika" on juba olemas ning ideid reisi jaoks päris palju kogunenud. Seni oligi kõige suurem probleem majutus, kuna hinnaklassiks olen kuulnud nii "$60 eest saab täiesti OK motelli" kui ka "alla $100 ära üldse mõtlegi".

Küsiksin aga veel ühe mõtte. Nimelt mida arvavad rohkem USA-s reisinud inimesed - kas mõistlikum oleks 3 nädala jooksul teha tripp Miami -> lõunaosariigid -> LA/SF/NV ja üldse põgusalt läänerannikul või pigem olla juba kauem ja põhjalikumalt läänerannikul?

Eesmärgiks ei ole tegelikult üldse mingi kultuurireis või kohustuslike asjade ära vaatamine (kuigi Grand Canyon, Orlando lõbustuspargid jmt jääb siiski "must" asjade hulka) vaid pigem lihtsalt kuu aega end kõigest välja lülitada ning teha tõsiselt pingevaba roadtrip, mille hulka kuuluks kena loodus, väikelinnad, motellid, teeäärsed söögikohad jmt. NY ning ranna jaoks on eraldi aeg.

Kasutaja p2ike mainis, et Sharmis saab üürida korteri €150 per kuu. Kui nii, siis millised lehed oleksid broneerimisel abiks? Googeldades justkui nii odavaid kohtasid ei leiaks...

Tänud, johhaidii!

Tekkis veel lisaks selline küsimus, et kuidas on kogemused USA kämpingutega?

Ei tunne hetkel huvi ühegi konkreetse vaatamisväärsuse vastu, kuna selles osas on mingisugune eeltöö juba tehtud. Huvi pakub aga see, et kas selle ca 5000 km reisi jooksul on niisama mõttetut uhamist liiga palju või jääb tee peale piisaval hulgal kohalikke elamusi, olgu nendeks siis kasvõi väikesed asulad, kus aeg-ajalt ka ehk midagi silmale vaadata oleks (kasvõi loodus :), võib-olla kohalikud laadad, grill-festid jne?

Küsimus on tingitud sellest, et ei ole varem USA-s käinud ning ei oska neid vahemaid väga reaalselt hinnata. Kogemused on olemas pikkade, ca 1000 km pikkuste otsadega, kus eriti pause pole olnud ning põhirõhk on läinud sõitmisele. Selle konkreetse Miami - Frisco otsa puhul olen lootnud (loodetavasti mitte liialt naiivselt), et reis ise võiks olla piisavalt huvitav.

Sõidu teeme ära kindlasti, kuid küsimus on pigem selles, et kas õigem oleks panna rohkem rõhku Miami - Frisco reisile või pigem lühendada selleks planeeritud 2,5 nädalat oluliselt ning olla nt kauem Miamis. Seni oleme olnud kindlad, et 1,5 nädalat Miamis ning seejärel 2,5 nädalat roadtripi on just see parim variant, kuid võime ka vabalt eksida. Kel kogemusi, selle arvamused on teretulnud :)

Kas see €254 on edasi-tagasi või 1 ots?