helta

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõik siselendude piletid ostsime varem ära (kuigi mõned lennud jäid kasutamata). Täpset selle lennu hinda ei mäleta, kuid kõik hinnad jäid ca 20€ kanti. Peremees Ronnile saime juba Eestis olles teada anda oma saabumisaja. Ja kuigi lend hilines veidi, ootas ta kenasti suure sildiga meid lennujaamas ja Resorti jõudes ootas ees ka õhtusöök. Meie olime 7 ööd, 4-kesi heade sõpradega (muutsime pimedad-soojad õhtud ise endi jaoks huvitavaks). Lihtsalt puhkuseks ja lähiümbruse avastamiseks piisab 4 ööst ehk. Lähimast Narra linnast asub see koht 12km kaugusel. Sinna minekuks oli alati võimalus kutsuda endale järele tricycle (maksis 600PHP terve päev koos juhiga või 150PHP 1 ots), samuti pakkus peremees ka oma Nissan Navarat. Macapunost lahkudes olime veel 2 ööd Puerto Princesas, kus tähistasime 1.adventi (tore kogemus higistada suure kuuse all ja kuulata kontserti) ning käisime Sabangi maa-alust jõge vaatamas.

Jõudsime just tagasi Filipiinide reisilt. Algse plaani minna Cebule ja Boholile muutsime viimasel hetkel ära ja lendasime Manilast otse Palawanile. Puhkasime Macapuno Beach Resordis (www.palawan-resort.eu). Kes tahab näha ja tunda ehedat Filipiini elu turismipiirkonnast ja -atraktsioonidest eemal, neile soovitan seda kohta. Teenindus super (olime ainsad külalised, kellede eest hoolitseti kuninglikult), peremees organiseeris vastavalt soovile paadireise või sõidutas autoga huvitavamates kohtades ringi. Ka Puerto Princesa lennujaama tuldi vastu. Söögid väga head ja külm õlu pidevalt ootamas. Nädalase puhkuse hind 2-le oli ca 500€(koos majutuse, hommiku- ja õhtusöökidega, laevareiside, massaazide ja jookide jms). Kuna Resordi perenaine on sakslannast hambaarst, siis mõisteti väga hästi eurooplase soove.

Phi-Phil oli tõesti mingi keskonna vms maks 20 THB. Hotelli siltidega mehed viivad paadiga hotelli. Meie ööbisime Viking Nature Resordis (oli broneeritud), hotelli viidi ja lahkudes ka tagasi toodi paadiga tasuta. Vahepealsed paadisõidud olid tasulised, aga meie neid ei kasutanud, sest Long Beachilt keskusesse oli paras väike jalutuskäik. 2-3 päeva saarel on täiesti ok. Olime 5 päeva, sai snorgeldatud, rannas vedeletud, saarel jalutatud nn kohalike piirkonnas ja ka päevane paadiretk ümber saare ja lähimatele saartele tehtud. Sadama ümbrusse on koondunud kaubandus ja peokohad. Muusikat on kosta üle terve saare. Kokkuvõtlikult oli Phi-Phi täielik paradiis. Õhtul liikumiseks on soovitav taskulamp kaasa võtta, jalgteed on, aga täiesti pimedad.

Just jõudsime tagasi 3-päevaselt (õigemini küll 2,5 päeva) Rooma reisilt. 3 päeva on tegelikult väga vähe, et jõuaks kõike näha ja palju muuseume külastada. Loobusime kohe kõikidest pakutavatest passidest ja hop-on bussidest - avastasime Roomat jalgsi, mis oli tõeliselt huvitav. Ja ei ole ta midagi nii suur - oluline on head jalanõud ja hea ilm. Ka Vatikanis käisime jalgsi (elamine oli Termini lähedal). Muuseumidest jõudsime käia vaid Colosseumis ja Vatikani muuseumis. Santa Maria Maggiore basiilika on võimas ja täiesti tasuta. Rooma on mõnus, kui seal ka niisama jalutada ja istuda Hispaania treppidel vms kohas ja nautida head sööki-jooki. Rooma 72 tunni passide müügikohti ja infot on kõikjal tänavatel. Kaunist reisi!

Käisime eelmisel aastal veebruaris Marokos (Agadiris) Ryanairiga. Riia - Frankfurt-Agadir ja samamoodi tagasi. Mõlemal korral tuli ööbida Frankfurdis, kuid booking.com kaudu broneerisime ööbimised nii Frankfurdis (perehotelli peremees tuli lennujaama vastu) kui Agadiris ja jäime väga rahule. Kokku lennud ja ööbimised tuli 298€ inimene.

Oleme seal olnud mitmel suvel, nii telgiga, kui karavaniga. Hea asukohaga (linnas), kõik mugavused olemas. Nädalalõppudel muidugi palju rahvast. Ka meie trehvasime eelmisel aastal sinna koos tsiklimeestega. Kuna nad olid kogu kämpingu üürinud, siis sõitsime edasi põhja poole umbes 17 km ja leidsime ka sealt kena kämpingu ilusa rannaga ja kõigi mugavustega. Ja isegi raha ei tahetud, st hommikul polnud kedagi, kellele seda pakkuda.