priita

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kohapealt majutuse otsimine teatud mõttes annab vabadust kohta valida ning ka hinna üle tõhusamalt kaubleda. Samas, kuna tegemist märtsi kuuga, siis see on nö. hooaeg. Lihtsalt keeruline võib olla vabu kohti leida. Head soovitust otseselt ei olegi. Kui tahad kindla peale minna, bronni ette. Kui oled valmis võimalikeks seiklusteks, siis proovi kohapealt öömaja leida:)

meie ööbisimse seal (www.trespalmasinn.com

..üldiselt ongi nii, et mida pikem on periood ja/või suurem on seltskond, seda suuremat alet saad:) kindlasti asukoht mängib ka rolli (kas on mõnele suuremale linnale lähededal, on seal mingeid turismimagneteid jne).

Automaadist päevapilet 7,5 dollarit, ühe otsa pilet 2 dollarit. Maksta saab nii sulas kui ka kred.kaardiga. Deebetid paljud kohad ei aktsepteeri. Manhattanil söömine suht kallis (nelja inimese söök, mis sisaldas 2burgsi friikatega, pastat, suppi, 2 vett, 3 õlle: läks 100 dollarit koos gratuity'ga. Viimasega tuleb arvestada 10-20% hinnakirjast. Kui etteantud, siis keskmine 18% tavaliselt). Käibemaks tuleb ka hindadele juurde, vist oli 6,5%..v 7,5%. söögid on muidugi väga suured. Vaatamisväärsuste (vaateplatvormid, liberty state island jne) piletid on kallid. Keskmiselt 20-30 dollarit inimese kohta. Ei tasu võtta hotellides pakutavaid city tuure. Ise käies hoiad umbes 20 dollarit inimese peale kokku ja pealegi saad oma liikumise ise korraldada. Muuseumides käies tasub hoolikalt lugeda, kas on fix hind või soovituslik hind. St viimase korral saad ise anda omale sobiva summa (nt. National Museaumis oli soovituslik hind 20 dollarit in. kohta, aga paljud turistid maksid 5 dollarit.) taksost - JFK - Manhattan ~50 dollarit + 5dollarit tunneli tasu, lühikesi otsi mõnikord on kasulikum taksoga teha (mingi paari kolme miiline ots tuleb 10-15 dollarit) kauslik taksojuhiga hind kohe kokkuleppida ja kindlasti täpsustada et km oleks sees:). Tihti juhtub, et taksodel "pole" raha tagasi anda, seega täpne raha oleks hea. Ja poodides, nt 5 avenüü Macys, on hinnad väga odavad ja valik meeeeletu (turistid saavad 11% alla, kui infost punane kaart küsida). Pärast Eestis poodi minna ei taha:D edu! . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub seda tulevikus postitajatel endil teha!

Meie saartele eraldi ei jõudnud. Samas paar sõpra käisid kuskil saarel (hommik sinna ning sama laevaga tagasi). Ütlesid, et vale otsus. Culebral tasub käia ning ära näha Flamenco beach. Kohalikud soovitasid seal juba päev paar olla, muidu ei saa maiku suhu. ps!Hinnad pidid Culebral kallid olema. Puertost veel, olime kohapeal 8 päeva ning seda jäi paratamatult väheseks. Arvestades kohalikku liikulustihedust ning teedevõrku mägede vahel, siis jõuate ühel päeval külastada üht, maks kahte kohta (ja seda normaalse tempoga). Arvasime ka, et jõuame kõvasti näha. Reaalus on, et igas kohas läheb aega ning kõike lihtsalt näha ei jõua. Ideaalne on, ühes kohas 1 päev. Saad rahulikult süüa juua ning nautida kohalikku elu. Eelmisele kommentaariks, ärge Poncele liiga suuri lootusi pange. Linn on tõesti suuruselt teine, kuid meie ei leidnud seal tegevust. Linn on lihtsalt teistsugune. Vanemale inimesele võibolla sobib, nooremale vist mitte. liikusime edasi Rinconi piirkonda ning pesitsesime seal (loe tripi sissekandest http://trip.ee/node/47714 ). Vaatamiseks võtsime seekord (justnimelt seekord:)) lääne ja lõunalääne osas ning põhja piirkonda (Arecibo, San Juan Bacardi tehas) niipalju kui teele ette jäi. Tagasi tahaks kindlasti tulla, sest 2/3 saart tegelikult on nägemata. 8 päeva oli reaalselt vähe:). PS! ..ja rumm on kuradima odav ning ka sellega arvestage ;))) . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal seda tulevikus endal teha!

Hei! kas mõtled legende, kui rahvapärimuslugusid? Või legende, kui reisilegende?:) Rahvapärismuslugude kohta leiad netist. Reisilegendide osas konkreetset soovitust ei tea anda. Küll aga soovitan saada kohalikega jutule ning püüda neilt saada soovitusi, kuhu minna jne. Fakt on see, et sellises kohas, et kõike näha tuleb kohapeal olla vähemalt kuu aega, min 2 ndl. Alla selle läheb liiga kiireks ning puhkusest on siis asi kaugel... Kohalikest kontaktidest soovitan tutvuda sissekandega: http://trip.ee/node/47714 edu!

Tsekka trip.ee sissekannet http://trip.ee/node/47714 . Käidud nähtud ja väga super koht. Edu!