hannaleen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

6 meeldimist
2 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rahustite (Xanax vms) võtmine aitab tõepoolest. Kui sul on selline reis, kust sa otse lennult ei pea tööle minema, siis on see väga ok. Lühemate lendude või otse tööle minekute puhul võtan pool tabletti.

Kui hirm tekitab kõhulahtisuse või läheb süda pahaks, siis hakka juba paar päeva varem lennuks valmistuma. Söö vähem ja kuivi toite: küpsiseid, saia, juustu. Magu elab selle ühe tühja kõhu peale võetud tableti üle.

Ise tunnen end paremini, kui istun akna all. Lennupaanikat tekitab sageli asjaolu, et sa ei saa lendamise juures midagi kontrollida. Aknast välja vaadates näed, et kõik on korras - lennuk on kenasti õhus. Ka siis, kui lendad pimedas, annab akna all istumine tunde, et kõik on kontrolli all.

Soh ja mina arvasin, et selline asi juhtus ainult minuga. Indias olles hakkas päike mulle lõpuks vastu - tundsin füüsiliselt, kuidas see rinnale vajutas. Naastes aga ei suutnud kuidagi olla. Magada ei saanud - pidasin seda alguses ajavahe süüks. (Samas sinnapoole lennates läksin kohe sealsesse aega.) Mõne aja pärast sain aru, et see ei ole ajavahe, vaid seletamatu miski, mis andis kuidagi nagu rinnus tunda - ärevus või midagi sarnast. Pool aastat ei joonud kohvi - lihtsalt ei tahtnud. Kokku võttis aklimatiseerumine aega paar kuud. Teadmine, et kord ma lähen tagasi jäi ja kestab siiani - viis aastat on möödas.

Kuid jah, sellised asjad käivadki vist natuuri pidi - olen kord ka nädalasel komandeeringul Rootsis koduigatsust tundnud.

Kõik läheb mööda - reisipohmell ka.

Siin lehel on Taxi Stockholmi fikseeritud hinnad. Arlanda-Bromma 545 SEK http://www.taxistockholm.se/en/Taxi-Stockholm-Services/Arlanda/

Võimalus on takso veebist ette tellida. Hinnad ja tingimused on ka kodulehel.

Mis puutub soovitusse võtta kindel taksofirma, siis see vastab tõele. Rootsis on varrukataksondus sama levinud kui meilgi.

Soovitan Riina Lepalaane kaudu mitte midagi broneerida, ei lende, ei majutust. Lennupileti asemel saate pärast mitmekordset nõudmist broneeringu kinnituse. Pileteid ei tulegi, seega self check-in`i teha ei saa. Enne lendu, on vähemalt ühe segmendi broneering infosüsteemist kadunud. Kui reisite grupiga, siis pärast suuri sekeldusi lennutatakse grupp osade kaupa erinevate lennufirmadega, erinevate lennujaamade kaudu ja erinevatel aegadel kohale. Osa premium klassi reisijaid satub äriklassi. Lennufirmad ei jäta inimesi hätta, kui juba kord on näha, et piletid on broneeritud ja sellele Lepalaan loodabki. Sellest tuleneb ka tema ütlemine, et kõik on ju alati kohale saanud. Jah, tõepoolest on, kuid hilinemiste ja sekeldustega. Majutuse broneeringu teeb ta booking.com kaudu. Kui reisite jällegi grupiga, siis teeb ta bronni vaid mõnele inimesele ja vaid üheks ööks. Jällegi on nii, et hotell ei jäta teid lageda taeva alla, vaid pakib teie asjad kokku, kui te hotellist väljas olete ning tõstab retseptsiooni ning majutab teid mitmekesi ühte tuppa kas samas või teises hotellis ning nii saab Lepalaan taas öelda, et kõik ju toimis, et kõik said majutatud, milles küsimus. Kes selle eest maksab, ei oska öelda, igatahes loodab Lepalaan siin samuti hotellide heatahtlikkusele. Reisidokumendid, pre-paid majutusvoucherid jne trükib Lepalaan ise ja neil ei ole mingit tegelikku alust. Tegemist on petturiga.

Kui laev jõuab sisse 10.00ja lennuk väljub 13.55, siis jõuab metrooga ja Arlanda Expressiga ilusti lennule. Taksohinda enam ei mäleta. Kunagi istusime seltskonnaga sadamast takso peale ja pärast saime aru, et see oli kohalik varrukatakso. Hind oli soodne, aga siiski... Takso saad laeva infoletist ka tellida. Muidu aga on taksodega nii nagu meilgi, et tuleb hinnakirja vaadata. Olen nii Stockholmis, kui mujal Rootsis taksos alati kaardiga maksnud. Igaks juhuks siiski pead anda ei või, et seda siiski kõigis taksodes teha saab.

Kes soovib bussiga kesklinna sõita, siis pileteid bussist ei müüda, ka ei ole sadama juures asuvates bussipeatustes piletiautomaate. Metroopileti saab saab eskalaatorite juurest letist või sealsamas asuvast ajalehekioskist Pressbyrån. Soovitan bussi-või metroopileti laeva infoletist (asub 6. dekil) ette osta. Nii saab ilma igasuguse nuputamiseta lihtsalt bussi või metroosse astuda ja minna oma asju ajama. Maksta saab infos nii sularahas (EUR ja SEK), kui kaardiga. Mul on kord olnud juhus, kus kaardimakse ei töötanud. Sellest ajast peale kannan pisut sularaha kaasas.

Võib-olla on küsija jaoks juba hilja, kuid ehk siis mõnele teisele küsijale: Kiireim viis sadamast Arlandale jõudmiseks on istuda Gärdetist metroorongi, sõita T-Centralenisse (Stockholm Centralstation ingl keeles) ning sealt Arlanda Expressile istuda. T-Centralen on suur ja rahvarohke koht, kuid hästi viidatud ja seega vaata hoolega silte ning nooli ja jõuad kenasti Arlanda Expressile. AE pileteid ei pea tingimata kassast ostma, võid osta piletiautomaadist või ka Norra Hallen (Nort Hall ehk "Põhjavaksal") ajalehekioskist Pressbyrån. SJ kassadest AE pileteid ei saa. Arlanda Expressi jaoks on eraldi piletiautomaadid - SJ omast neid ei saa. AE piletiautomaadid on kollast värvi. Ka rongid on kollased, nii et pole vaja karta valele rongile istumist. Kui aga on väga kiire, siis istu rahus rongile ja saad pileti ka rongis teenindaja käest osta. Rongist ei saa osta sooduspileteid (ISIC soodustused, grupipileteid, täiskasvanu-lapse soodukad jne), neid võimaldab saada vaid kassa- ja automaadiost. Rongis saad maksta sularahas ja tuntud kaartidega. Visa Electroniga siiski mitte. Rongist ostetud piletid on pisut kallimad kui kassast saadud. Arlandale jõudes jälgi samuti viitasid ja jõuad ilusti oma lennule.

Kui midagi jäi segaseks, siis lisainfot saab kodulehelt https://www.arlandaexpress.com/start.aspx

Ilusat reisi!

1.Ahvenamaa ja selle soe punane kivi. 2.Narva-Jõesuus on midagi, mis kutsub sinna jälle tagasi. 3.Berliin - suur ja vaba.

Indiasse lähen ühel päeval tagasi.

  1. Ma ei tea, mida kardan, kuid hirm on - vahel suurem, vahel väiksem. Kõige ebamugavam on loksutamine. Tugevast turbulentsist rääkimata. Tõusul ja maandumisel pilvedest läbi lendamine on kõige vastikum. Tööreisidel olen rohkem häiritud, puhkusereisidel vähem või üldse mitte.
  2. Üritan saada istekoha akna alla. Kui hulluks loksutamiseks läheb, siis aknast välja vaadates näen, et kõik on korras. Alkoholist on abi tõepoolest. Kõige parem on juua klaas veini juba lennujaamas lendu oodates.
  3. N43

Rummipudelite vedamisega tasub hoolikas olla. Klaaspudelite (olemas on ka plastikpudelitesse villitud rumm) korgid pole suletud klassikalise keermega ja see ei pruugi väga hästi pidada. Mul jooksis üks pudel kohvris peaaegu tühjaks. Õnneks oli see hoolikalt riietesse mässitud ja need said pesus kenasti puhtaks.

Sisse ei logi, kuid lugemas käin. Lihtsalt on huvitav. Kui aga kuhugi sõitma hakkan, siis on see esimene koht, kuhu infot hankima tulen. Kommenteerima ei kipu, kuna see on pigem väga kogenud reisijate suhtluspaik. Ka kirjutan lähetuses olles klaviatuuril, millel puuduvad nii "ü" kui "õ". Nende asendamine "y" ja "6"-ga pole siin lubatud. Teatav elitaarsust taotlev maik on asjal juures. Minu reisid on enamjaolt töösõidud seetõttu on mu transpordi-ning majutuskogemused pisut teistsugused. Võib-olla polegi "Tööreisid" nimelise alamfoorumi tegemine halb mõte - keegi eespool pakkus ka.

Goas ostsin hõbeehteid tiibetlaste juurest. Kaubelda saab nendega vähem, kui indialastega ja hinnad on kõrgemad, kuid ehted on ka väärt.

nii võid isegi jõuda, kui lendad käsipagasiga ja lennuaeg täpne on. Ise ei julgeks nii lühikest ümberistumise aega planeerida. Igasuguseid asju on juhtunud. Ka seda, et kellelegi lennkis kutsutakse politsei ja seetõttu hoitakse maandunud lennukis reisijaid 45 minutit kinni.

Tean jälle juhust, kus VISA-ga probleemid tekkinud. Saksamaaga on endiselt nii, et iial ei tea, kus mis kehtib ja kõige kindlam on sularaha.

Olen kord taksoga Berliinist Leipzigisse sõitnud. Jäime lennukirikete pärast rongist maha ja selgus, et peale kella 21.00 õhtul ei sõida Leipzigi poole ei rong ei buss. Küsisime kõige esimese taksojuhi käest, palju võiks taksoots maksta ja siis selgus, et tal on korrektne hinnakiri olemas, kaasaarvatud linndevaheline hinnakiri. Hind oli 230 eurot ja see oli odavam kui oleks olnud kolme inimese hotelliarve ja hommikused rongipiletid. Igatahes kõik toimus viis pluss. Linnades sees ei ole mulle siiani vähemalt tundunud, et keegi oleks mind petta tahtnud. Viimane taksoarve, mille maksin oli 32 eurot ja see oli Müncheni kandis umbes 15 min sõidu eest. Kilometraaźi ei oska öelda, kuid arvestades, et sõitsime hulga maad kiirteel, siis pidi vahemaa päris pikk olema. Bussihindadest meenub, et Berliini ühistranspordi üksikpilet oli 2.10 eurot, Göttingenis alla 2 euro. Linnadevahelisi hindasid ei tea, kuid igal juhul on bussisõit odavam, kui rong.

Soovides mitte offtopicut teha, kuid eraldi teema pole ka ehk mõtet: Taksosõit Münchenis, millest eespool kirjutasin sai tänavu varakevadel teoks tänu sellele, et Münchenis suleti lumesaju tõttu lennuväli ja inimesed sõidutati bussidega hotellidesse ja kaasa anti taksovautśer. Taksojuht aga teatas hommikul, et sõidutab vaid Lufthansa kliente (minu tühistatud lend pidi teoks saama Air Balticuga). Kuna arvasin, et kui hakkan uut taksot tellima, siis kaotan liialt aega ja maksin kaardida (võttis VISA beebetkaarti!! Saksamaal haruldane takso). Minu senine tühistatud lenude kogemus on seni vaid Skandinaaviaga piirdunud ja kõik on toiminud. Ehk on kellelgi sellest kirjutisest kasu. Tasub enne takso tellimist retseptsioonis oma vautśerist näidata.

Stockholmi T-centralis olenevalt kapi suurusest ca 70 Rootsi krooni.

on tasuta siis, kui võtad sinna juurde ka massaaži. Või siis teistpidi-kui võtad ühe massaaži, siis on konsultatsioon tasuta. Lihtsalt konsultatsioon maksab 300 ruupiat.

Tegemist on külalistemajaga. Pererahvas elab alumisel, külalised ülemisel korrusel. Kokku kuus tuba ja kas kolmes või neljas on tualett koos duššikohaga toas. Sööke ei ole. Köögis on nõud ja külmkapp. Gaasipliit ka, kui kellelgi peaks olema soovi ise toitu valmistada, samas puuduvad nõud, mida pliidile asetada. Kuid. Tubades on ainult kahesed voodid, seega, kui te ei soovi sõbrannaga/sõbraga või hoopis võõra inimesega voodit jagada, sinna hotelli ärge minge. Inimesed olid suht hämmingus. Travel In-i giid oli aga üsna ülbe ja küsuis, et kes teile ütles, et siin ühesed voodid on. Tube koristati ja voodipesu ning käterätte vahetati üks kord kahe nädala jooksul. Rõdu pühiti kaks korda kahe nädala jooksul. Maja on tänava ääres ja seega on müra üsna palju.

...on väike massaažiruum rätsepatega (taylors) ühes majas. Üldmassaaž olenevalt kasutatavatest õlidest maksab 400-700 ruupiat. Kestvus üks tund. Väga hea tugev massaaž ja pragusel turistidevaesel ajal saab sinna alati massaažiaegu ka.

kuna ostsin lennureisi koos majutusega, seega majutuse hinda eraldi ei tea.