willem5

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olin Tahkol kolm aastat tagasi, kõike täpselt ei mäleta. Põhiliselt olid seal ankurtõstukid + üks tooltõstuk ja ilmselt lastenõlval ketastega tõstuk, rohkem kindlasti mitte. Selleks, et aru saada nõlvade raskusastmest toon paar näidet: Kuutsemäe Lilleoru nõlv: pikkus 476 m, kõrgus 54 m, Porikraavi nõlv (taga metsa sees) vastavalt 255/53 m, Tahko lastenõlv (kaardil nr.7) pikkus 250, kõrgus 68 m. Edasi mõtle ise. Himose lastenõlv on õppimiseks väikelapsele väga hea, seal julgeks ta tõesti omapead jätta, Tahkol ...

Matuga nõus, et Tahko on tore koht. Küsimus on selles, kas ta sobib koolieelikule iseseisvalt õppimiseks. Himose ja Tahko lastenõlvad on nagu öö ja päev. Himose oma on lamedam, kui Kuutsemäe esimene nõlv, Tahko oma võrreldav Munakaga, lisaks on enne lõppu üks järsk koht.

Mina küll Tahkot 5-aastasele ei soovitaks. Tahko järvepoolsed nõlvad on päris järsud, ka lastenõlv (pikkus 250 m, kõrgus 68 m), Eestis oleks võrreldav Väike-Munamäega. Minu teismeline tütar jäi esimesel päeval Tahkol jänni, ei julgenud alla lasta, hiljem harjus küll ära, asi oli rohkem peas kinni, mitte oskustes.