matu7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Loen siin huviga osade tegelaste poolt kirjutatud juttu ja mul on selline tunne, et need kes selle Tahko mõtte maha laidavad pole mujal kunagi käinud. Käisin Tahkol esimest korda 8 aastat tagasi ja minu jaoks oli see fantastiline elamus - varem olin käinud ainult Kuutsekal. Tahkolt ära minnes oli küll selline tunne, et jumala eest, siia peab järgmine aasta kindlasti tagasi tulema. Aga järgmine, järgmine ja veelgi järgmine aasta sai järjest suuremaid ja raskemaid mägesid lihvida ning ütleks, et Tahkol on sinu lapsel täpselt paras õppida. Väikest mäge pidevalt nühkides ei õpigi ta hästi sõitma. Kord tuleb aeg mil teie, kui vanemad, tahate suurematele mägedele minna ning teie laps lihtsalt ei julge suurtest mägedest alla sõita - oma tuttavate peal nähtud asi. Vahepeal mainisid sa sedagi, et Himosel oli su laps päeva lõpuks juba tõstukipoiste abist loobunud, liikumine toimub julguse ja enesekindluse suunal :) Mul eelmine aasta korraldas ettevõte kus ma töötan ka talveseminari/puhkuse Tahkol. Algul mõtlesin päris tõsiselt kas ikka minna kuna see ei ole minu jaoks huvitav ning see on väike aga seltskond ja paar lõbusat päeva Tahkol pani pärast mõtlema, et tegelikult on see ikka mõnus pisike ja hubane keskus küll.

Ma kahjuks ei leidnud praegu mäekaarti üles (nimelt võtan igast suusakeskusest mäekaardi mälestuseks ka) kus peal oleks kirjas info tõstukite kohta aga see koht peaks sind samuti aitama -- http://www.tahko.fi/rinnekartta/ . Nr 7 tõstuk ja kõrvalolev rada on just lastele ning Skandinaavia suusakeskuste instruktorid on minu silmis lastega alati super abivalmid olnud.

Ahjaa, nagu siin enne õnnetustest räägiti. Alpides olen näinud väga õnnetuid õnnetusi kuid Skandinaavias on alati rahulikum olnud. Kindlasti võib tobedaid juhuseid olla aga Põhja pool on üldiselt rahulikum ja kiirused väiksemad - eriti veel Tahkol ja sinistel radadel.