zracer

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

tripitropp kaldun arvama ei lähe mitte kuhugi. tripitropp on järjekordne igavuses vaevlev "naljahammas" kelle vaimustav huumor ja sõnademäng peaks justkui meie kõigi meeli kõitma. Masu möllab ja omandamatu keskharidus ( näidaku see paber mida iganes) on leidnud peale rahvakirjanike raamatute äbiveerimist, et ka temas peitub loovus ja ta suudab vabalt mingisugust jama suust v'lja ajada mis meid kõiki valgustab ning ühtlasi tema veelgi suurepärasemat huumorimeelt tutvustab.

Oma hiilgavast taiplikkusest hoolimata pole ta siiani suutnud aga tabada antud teema sisu.

Jutt on kõige hullematest turistidest.

Tripitropp. See on sinu peegel. Sa ei saa aru millest räägitakse, sul on kõikehõlmav huumorimeel ning vaimustav enesekriitika. Kui keegi kingiks sulle valedetektori siis see oleks rikkis "raisk" või läheks põlema.

Tore, et sa teed siin tohutuid avastusi ja valgustad meidki vanadest inglise kommetest ning losside kasutamise viisidest.

Tegelikult on see päris huvitav, sellist musternäidet annab otsida. Purjus venelane on siinkohal lausa mannetu !

Välja veab vabalt kui niisama hangida. Ei oska arvata mis soovid ja ootused teil Taiga seoses, kui teha oma plaan antud summaga siis teeks järgnevalt: Phuketile. Üüriks kohalike kuulutuste järgi Patongis näiteks mingi roomi. Saab isegi mingi hotellimoodi asja, ca 350bht päev, linu vahetati iga päev. Aken oli, kont ja duss ka. Otse randa 10 min jalgsi. Seega kulutused elamisele, 4900 bht. Mina rendiks rollu. Madalhooaeg, kui tingida saab 2500bht kaheks nädalaks korraliku pilli. Transpordi vahend kahele olemas. Load peavad taskus olema ja kiivrid peas ning KONTROLLIDA kas renditaval pillil on tehtud kohalikul kindlustus ehk siis peal kehtiv kleepsularakas !

Peale selliseid "investeeringuid" on taskus ca 1100 bht päevaraha. Kui päev läbi rolluga kihutada ringi miinus 200 bht, rohkem sõitmiseks peab parasjagu tahtmist olema juba.

Seega alles 900 bht, sigaretid maksavad ca 50-55bht, kui säästuvärk on parem mitte suitsetada, kui ilma ei saa siis kohalik tubakas paberiga komplektis 3 bht, saab paar kolm päeva mürgitada ennast vabalt (PS üsna nikotiinivaba tubakas ! ) Sangshom ja koola kokku ca 300bht, võib juua ka kohalikku tekiilat 250bht. Ise alkoholi ei tarbi praktiliselt, lihtsalt infoks. Kinopilet oli aasta tagasi 100 või 150bht. Head rannad Phuketil Patongist, Surin ja Kamala.

Toitumine on soodne kui meeldib kohalik köök ja külastad toiduturge. Võib minna ka shrimp bari kus saad kahekesi tellides lisaks piletile suure limpari ca 300bht eest süüa ennast pooleks ja veelkord pooleks ning samas kuulata karaoket. Kui Tai köök on vastuvõetamatu siis võib osta 7eleveni burgereid ca 20bht tükk.

Üldiselt kui nautida päikest ja sõita rolluga vaikselt ringi, saare peal kui käinud pole on templeid, ilusaid vaateid ja muudki põnevat palju jääb resurssi ka lõbustusteks.

Nupukam on aga suurem seltskond tekitada, kamba peale maja üürida basseiniga ning kui muud teha ei oska siis lihtsalt seal chillida basseka ümber ja limpsi libistada ning lahedaid miljoka mõtteid mõelda !

Kui on küsimusi ja oskan vastata olen avatud.

Telkimine Taimaal, hoolimata sellest, et ma mitu korda üritasin seda endale ilusaks mõelda, tundus kõiki asjaolusid arvesse võttes siiski ebameeldiv. Pigem valiks need teeäärsed varjualused :)

Esiteks. Tohutult sipelgaid igal pool. Kui nad juhuslikult telki maitsvaks ei pea, siis ootavad kindlalt ukse taga, et sisse rünnata ja uurida mis seal on. Eriti kui tegemist loomset toitu tarvitava inimesega. Siis need "maieiteakaspeded" aga jah need sajajalgsed on ebameeldivad. Madusid on kõvasti. Samas sisistav kobra võib sind su resordi õues ka tervitada, hoia pimedas silmad lahti ning paar meetrit vahet, läheb ise minema. Tal on muud ka teha kui mingit turisti mürgitada. On ka muid madusid ja ka Tai konnad võivad hallukaid põhjustada väidetavalt. See pole veel kõik. Pole vaja isegi telkida, ka niisama võib hea õnne korral näha ehtsaid skoprione. Kurvastuseks põnevuste otsijale peab ütlema, et Tai skorpionist hävitavat doosi saada on keeruline kui pole ülitundlik või ei astu võitlusesse terve nende armeega. Mis jällegi on üsna ebatõenäoline, sest vaatlusandmete põhjal need väiksed putukad panevad kiirelt plehku, mitte ei passi valget inimest, oi kui vahva, lähme nõelame nati.

Tee peal võib kohata ka mesilasi ! On väiksemaid ja on suuremaid. Rolleriga sõites võib vastu pead saada hirmsuure sitikaga, seega kiiver ja prillid on asjakohased, siniste silmade kosmeetika tarvis kasutavad isegi kehvemad kohalikud ilusalongi. Kui vastu pead tahad saada, mine tai poksi.

Ja lõpuks, Tai kõige ohtlikum asi. Minu meelest on võib see olla mõni valge inimene, kõik muu on naeratuse ja mõistusega ületatav.

Phuketil kipuvad tsikleid andma välja päeva kahe kaupa. Rat U Thit tänaval Patongis,(see tänav mis Kamala, Kathu poolt tulles jookseb välja Banglani) siis hakates algusest sõitma jääb peale Subway-d( mis on viimasel suuremal ristmikul enne Banglat) vasakule selline äri kus tehakse neid rauast kolle ja samas on rollu laenutus, sellle kõrval üsna vahetult, ei meenu kas enne või pärast on üks Big Bike kompanii, kust võid proovida küsida.

KUi äkki keegi ei oska googlet kasutada siis http://www.geocities.com/bkkriders/links.html

Seal ongi enam vähem kõik kohalik motoelu linkidena kirjas.

Kurjam ma oln täna kuidagi irooniline, vabandust kui kellegi tundeid riivan!

Head liulaskmist !

Omavastutus jah. Kindlustust enamasti pole, kuigi mingisugune on hakanud levima. Tuleb kindlasti üle küsida. See kohalik liikluskindlustus nö. tuleb jälgida, et oleks tsiklil kleeps peal selline ca 10x15 latakas. Aastaarv on seal märgitud kohalikus skaalas, ehk siis praegu peaks olema aasta 2552.

Esimese küsimuse kohta.... ma tean peaaegu kõiki maailmas seeriaviisiliselt toodetavaid tsikleid suurusjärkudes kaal, võimsus ja veel mõned üldisemad andmed peast, kuid ikkagi on asju mida ma ei tea tohutult palju.

Kui aga nii palju meeldib küsida jne. siis on soovituslik tellida ikkagi tuur mõnest vastavast firmast, saab garantiiga teenuse ja uusi tuttavaid. Tuuride puhul tuleb aga arvestada suurema väljaminekuga any way, HD tuur on tsikli eest ca 2-3 tuhat bht päev. Aga on ka teisi, ise pole teenuseid kasutanud, kuid pillid vastavates asutustes olid hooldatud välimusega.

Samas rendipillid mis olid uued ja korralikud, samatmoodi ikkagi 1500bht min. Levinumad pillid on 400cc Honda Shadowid, CBR400 naked ja HD. Eesti võimsusenäljas inimesele on seega ainuke valik R1, mis on ka üsna popp seal.

Ma soovitaks ikkagi asja rahulikult võtta, liiklus on minu kogemusel sedavõrd hea, et pole mingit elulist vajadust kuhugi tõmmelda ja 90-100 km/h on 250cc jaoks ka mõistlik kiirus. Kui on kiire siis tasuks veel enne puhkama minekut nati töötada, ehk läheb üle :)

Kurjam mul lingid läpparis ja see hetkel eemal. Pane otsingusse big bike thailand vms. Big bike on hea märksõna.

Tanklaid kiirteel on päris tihedalt. Mu motikal oli miski 10l paak ja see tühjenes päris kiiresti, probleemi polnud.

Külavahel on neid kohalikke tanklaid, ehk siis pudelist tankimin,põleb küll, pole häda midagi. Tark on muidugi ära tankida. Tuleb arvestada ka sellega, et kiirtee tankla oli 24h, kuid linnakestes ja mujal võivad tanklad olla peale kella viite-kuute kinni, ehk siis enne pimedat juhul kui tarvis liikuda tuleks paagid täis hoida.

Lisaks, kohtasime seal ühte UusMeremaa tüüpi kes oli kuu aega üksi ringi chillinud mööda taid, põrra põrra. Kutil oli see 250cc Honda Chopper, ostis uue.

Kui jalad harkis sobib, siis see on vast tark valik rentida, need pillid on enamasti uued ja korralikud, ehk siis originaal Hondad, mitte kuskil third hand jaapanist toodud ja juppidest ehitatud hybriidid.

Mingit võimsusepuuduse juttu pole advekaatne ajada, sest mingit erilist võimsust seal vaja ei lähe. Liiklus on rahulik, kiirtee on tühjust täis ja külakestes ikka, mai pen rai. Ole ise õnnelik ja naerata teistele :)

Olen sellise reisi teinud ise. Täitsa võimalik. Uuesti tehes sõidaks enne selle pisikese Honda tsikliga kui nende pakutavate rendimotikatega, ehk siis 900 bahti saad mingi üsna kaheldava väärtusega pilli. Kui võtad Phuketilt ja praegusel aastajal. Enamasti on ka lepingus sees see, et mitte väljapoole saart. Kui saad diili, et võid minna outside island, siis pead arvestama sellega, et kui pill laiali läheb siis tagasi saarele on oma riisikol. Juhiluba võiks olla jah mingi. Kiirtee peal liiklus super. Kõige ebameeldivam oli Phang Nga ja selle ümbrus, seal oli segadust kõvasti. Vahepeal mõõdetakse kiirust ka ikka, võimalik.

Bangkok on tsikliga keeruline, sisse ja väljasõit võtab aega, erilist pointi nagu pole, sest takso on bangkokis odav ja tsikliga seal sõitmine paras piin.

Soovitav on sõita valges ja pimedas nautida elu kuskil külas või resordis sest Tais on selline asi, et seal vahest koer magab tee peal jne. Ei ole hea kui loomale haiget teed.

Ma ei ole selles infos päriskindel, lugesin möödaminnes ja ei süvenenud väga... kuid uus reziim peaks olema selline, et lähed lihtsalt kohale, ja iga kuu pead käima korra suvalises piiripunktis, kust saad templi. Korraga saab tilbendada üks aasta. Mingit spetsiaalviisat enam teha pole vaja.

Aga see oli internetitarkus ja tõesti... ei kontrollinud ega süvenenud.