kris999

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
17 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Western Union on mõttetult kallis, ise saatsin Usa-s elades Eestisse raha personaalse pangatshekiga, millede kasutamine Usa-s väga levinud. Rahaks sai selle tsheki siin pangas vahetada, tasu oli üliväike. Pankadest saad täpsemalt järgi uurida.

Suured tänud sulle! Jätsin Kiroseiz´i valikust välja, aga mida arvad Orientali ja Sonestaga võrreldes Sharm Cliff´ist? Siin Trip-is seda vägagi positiivselt kommenteeritud, aga viimased arvamused 2008. aastast.

Plaan minna jaanuari lõpus Egiptusesse. Kuna sinnakanti esimest korda minek, siis olen netis tundide viisi uurimustööd teinud, aga sooviksin ka siit arvamusi. Palju on soovitusi lastega ja nö. rahulikuks puhkamiseks, aga kuhu soovitaksite minna kui sooviks hotelli, kus oleks melu? Võiks olla hotell, millel kõik hinnas, korralik basseini ala, et päeval päikest võtta ja keskusele lähedal, et oleks õhtul kuskile jalutama ja välja minna. Siiani olen netist leitud arvamuste põhjal uurinud rohkem Sharmi hotelle kuna seal pidavat jaanuaris soojem ja Naama bay keskuses rohkem melu olema. Toptoursi pakkumistest on hetkel silma jäänud Kiroseiz ja Oriental Rivoli, esimesel kõik hinnas, teisel HB. On kellelgi kogemusi nendega, eriti viimasega? Või äkki oskate soovitada midagi muud, hinnavahemikus 6000–8000? Äkki keegi oskab rääkida ööelust Sharmis? Millised on populaarsemad kohad jne.?

Omal nahal läbi proovitud. Abiellumiseks minna vastava maakonna courthouse´i county clerk´i juurde ja võtta marriage licence, maksab ca 100$, peale seda võib abiellumistseremoonia läbi viia juba ükskõik kus vastava ametniku juuresolekul 30 päeva jooksul, võib abielluda ka kohe sealsamas kohtumajas. Minul võttis kogu protseduur kokku max tunnikese. Peale abielu registreerimist antakse abielutunnistus ehk marriage certificate. Kui on soov selle abielu kaudu roheline kaart saada, siis kogu see protseduur algab alles pärast abiellumist ja võtab aega olenevalt osariigist, kus paberid sisse annad, mõnest kuust kuni mõne aastani.

Olles aastate jooksul elanud ligi kümnes eri USA osariigis, arvan kindlalt, et seal on elu odavam päris kindlasti kohe, Eestiga võrreldes on vahe meeletu. Toiduhindasid siin pakkuda on küll suht mõttetu, sest see sõltub ju täiesti kus ja mida süüa. Miami South Beachil restoranis süües peab muidugi paarikümne dollariga arvestama, sest see ju ikkagi midagi muud, mujal ja kiirtoidukohtades võib ka mõne dollari eest midagi hamba alla saada.
Mis shoppamisse puutub, siis päris kindlasti on võimalik 150$ eest õige Armani kell saada, kui osta outletist. Minu arust see isegi suht kallis. Olen ise ostnud DKNY, Michael Korsi ja Armani kellasid vahemikus $20-$60, kunagi sai neid Eestisse ka tuttavatele müügiks toodud. Tuleb lihtsalt õigeid kohti shoppamiseks teada, kindlasti ei ole ju Miami South Beach see koht, kus soodsaid hindu jahtida:).

Nagu ma aru saan, oli sinu puhul mees see, kes lahutuse algatas NY poolel?
Uurisin mitmelt juristilt Eestis, enamus ütlesid, et Eesti poolt asja ajada oleks liiga keeruline ja kulukas. Seetõttu üritan hetkel leida juristi USA poole pealt ja siis proovida abikaasaga ühendust saada, vast õnnestub asi ühele poole saada ilma minu kohale minekuta. Aga kas siis lahutusdokumentide koopiate kinnitamiseks pean ise kohale minema? Et kui mulle jurist saadab paberid, kas need siis Eestis ei kehtigi?

Olen ka seda uurinud. Need, kelle poole olen pöördunud, pakkusid igaüks erinevaid variante ja rahaliselt hinnati maksumust kuskil paarikümne tuhande kanti. Seepärast loodangi, et äkki kellelgi kogemusi või soovitada kompetentset juristi.

Usa-s hotellides kahte king size voodit jah kindlasti ei ole, tuba reserveerides on valida kas üks king-size või kaks queen- size voodit, esimese puhul neljakesi läheb kitsaks,kõik ühes voodis ei maga ju, queen- size voodi on kahe inimese jaoks täiesti paras. Äkki teil on ikkagi broneeritud üks king-size voodiga tuba, siis võib kirjas olla küll, et kuni kahele inimesele, üldjuhul muidu vahet pole, mitu inimest toas ööbib, makstakse ikkagi toa eest ainult. Hommikusöögile saavad ka kõik hotelli külastajad minna, sel pole mingit vahet.

Olen peatunud selles hotellis http://www.thechesterfieldhotel.com/ , väga armas väike Collinsi Avenüül, ei tea, mis hinnad neil hetkel on, aga paar aastat tagasi sai orbitzi kaudu book´itud $50 öö.

Enamus hotelle jah kiirteede ääres ongi, mida lähemal linnale, seda rohkem tõuseb ka hind. Ehk siis kõige odavamad on keset nö. tühermaad. $50-$60 on sel juhul vägagi reaalne, inimeste arv üldjuhul toa hinda ei mõjuta, kuna makstakse toa eest, mitte inimeste arvu pealt, mõnes kohas võib single rate ehk üheinimese hind olla odavam. Vaadake kiirteede ääres olevad silte ja reklaame, enamasti neil ka hind kohe juures, tegelik hind tavaliselt sellest küll natuke kõrgem, aga igasugused Inn´id on üldjuhul odavamad kui Hotel´id. Puhtuse koha pealt soovitan tuba kohe üle kontrollida, kas linad on vahetatud jne., kui ei ole rahul, siis paluda uut tuba. Usa-s on klient reeglina kuningas ja isegi kõige odavam motell pakub uue toa kuni rahule jääd. Oma kogemusest, olles Usa-s aastaid elanud, reisinud ja ka hotellides töötanud, võin öelda, et valdav enamus on neist väga ok ja hommikubuffet ka hinnas nii, et muretseda pole kindlasti põhjust.

Üheks ööks ma korterit ei võtaks, Collins Drive´i peal palju armsaid hotelle, kust South Beachi põhikohad kõik jalutuskäigu lähedal, see on Ocean Drive´ga kohe järgmine paralleelne tänav nii, et ainult üks blokk vahet, aga hinnavahe kohati päris suur võrreldes Ocean Dr. omadega

Usa-s lihtsalt kaardi ostmisest ei ole kasu, iga operaatorfirma kaarti saab kasutada ainult selle sama firma prepaid telefonides, mis tuleb juurde osta. Niisama kaarte ei müüdagi. Tihti on küll ka pakkumisi, kus vahest mingi tavalisema telefoni paarikümne dollari eest saab, prepaid minutes kaart sinna lisaks siis veel muidugi, räägid kuni raha otsa saab ja siis saad juurde laadida. Uuri netist järgi, paar suurimat operaatorfirmat, mis peast võin soovitada:
www.verizonwireless.com, www.tmobile.com, väiksemaid on paar veel. Nendelt lehtedelt saab ka hinnainfot.

Daytona beach on tsiklivendade kogunemispaik küll, paar korda aastas toimuvad seal nende meeletud kokkutulekud, järgmine on veebruri lõpp-märtsi algus, kuskil nädala jagu. Siis on seal tuhandeid igasuguseid tsikleid ja palju üritusi, nii kui see lõpeb, tulevad kohe spring-breakerid peale--usa tudengid, kes kevadvaheaega Florida randadesse veetma lähevad, siis on kõik Florida hotellid ja klubid meeletult pidutsevaid noori täis ja rahulikku puhkust otsida pole mõtet. Eriti populaarsed on Miamist ülespoole rannad kuni Daytona Beachini ja siis Mehhiko lahe ääres Panama Beachi ümbrus.

Enamustes kohtades maksmisega kõlbab ka deebetkaart, aga ma võtaksin kindlasti krediitkaardi juurde, igal juhul kindlam. Usa-s on krediitkaart kõrgemini hinnatud ja vajalik paljudes olukordades, näiteks auto rentimisel on krediitkaarti vaja ja ka paljudes hotellides on lihtsam krediitkaardi koopia tagatiseks jätta kui sularaha.

Ise peatusin hotell Novotelis, asukoht kohe Times Square´l, väga ilus ja korralik hotell, orbitzi kaudu õnnestus saada hind 50$ öö, nende oma lehel on hind kuskil paarisaja kanti. Meil osutus põhiliseks hotelli valikul just see, et kuna peatusime ainult paar päeva, siis tahtsime võimalikult head asukohta, et kõik oleks teha-näha käe-jala juures. Ja ei pidanud pettuma, kasvõi keset ööd võid hotellist välja astuda ja oledki kohe kõige keskel, ei pidanud aega ega raha metroo jm transpordi peale raiskama.

Ise olen küll Orbitziga suht rahule jäänud, mitu korda kasutanud. Kuigi jah, alati tasub järgi vaadata, kas firmalt otse odavamalt ei saa. Vahest olen häid pakkumisi leidnud ka priceline.com-st või expedia.com, viimasest küll harvem.

Soovitan vaadata Collins Ave. hotelle, eriti kuskile sinna 800 kanti. Ainult üks blokk rannast ehk siis Ocean Drivest. Ise sai USA-s elatud aastate jooksul tihti Miamis puhkamas ja pidutsemas käidud, viimati peatusime sõbrannadega Hotel Chesterfieldis 855 Collins Ave, väga puhas ja armas, omamoodi artdeco stiilis, võtsime toa nelja peale kuna vaja oli seda nagunii ainult magamiseks. Ülejäänud aja ju kas rannas või väljas nagunii. Enamustel hotellidel on ka palju nö. extraid, mida kindlasti tasuks check-in´is küsida, nt. meil pakuti hotelli fuajee baaris iga õhtu kella 7-9ni tasuta alkoholi, kuskil 5-6 kokteili seast sai valida ja juua nii palju kui tahtsid, kes mille peale välja on muidugi, aga kui arvestada, et ühe kokteili hind võib muidu klubis ulatuda kuni 15 dollarini, siis on ka see hea kokkuhoid. Samuti tasub küsida flaiereid ja kuponge, nendega saab tihti soodustusi, mida enamasti inimesed niisama ei taipagi küsida. Soovitan kindlasti käia ära Mango´s Tropical Cafes Ocean Drive´l, lõbus õhtu garanteeritud.