trip-krainetrip-ukraine-dark

Nashty

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
56 kommentaari
Viimased kommentaarid

August,Phu Quoci osas julgen soovitada, et hotell võtta saare nö. pealinnast Duong Dongist ca km allapoole, Ba Keo ranna kanti. Sealsamas pikal tänaval on parasjagu elu, igaõhtune ööturg Duong Dongis ei jää ka kaugele, rand on kena. Konkreetset hotelli soovitada ei oska, ei tea ju su eelistusi. Aga jagub igale maitsele.Saarel soovitan minna Safari parki, vaatamist kogu päevaks. Ka on päris äge Cable Cariga sõit (maailma pikim, ca 8 km)  Pineapple Islandile, kus peaks valmima mega lõbustuspark. Minna saab taksoga. Meile meeldis väga ka koerafarm, Phu Quocil on oma koeratõug (üks kolmest ridgebackist maailmas). Seal farmis neid aretatakse ja treenitakse.

Oops... mul Kagu-Aasia asjad segi .... Muidugi parempoolne, ja kui Eestist minna, siis sellega harjuma ei pea :-D

Sääski jms vereimejaid mina ei kohanud.Ise pole kunagi mingit desovahendit kasutanud. Kui kõhuhäda kardad (meie ei kartnud), lase perearstil välja kirjutada Ciprinoli (see on tagantjärele kasutamiseks - kui häda juba käes). Muidu on profülaktika mõttes abiks kohalik rumm.Päikesekreemi võta alustuseks midagi kangemat (näit. 30) kaasa. Pole ju kohe mahti hakata mööda poode jooksma. Koha pealt, nagu igas turismipiirkonnast, saad kindlasti ka. Hindu ei tea öelda.Rollerile pannakse ka Phu Quocis just nii palju inimesi (sh. lapsi) ja kaupa kui vaja on. Politsei (keda me kordagi ei näinud) ilmselt väga ei pahanda. Aga pead arvestama, et on parempoolne liiklus (harjud kiiresti, ära muretse). Kui esimesel õhtul lähete perega õhtust sööma, siis vaadake mingi tänavaäärne resto ja jälgi liiklust. Püüa kohalikust loogikast aru saada ja otsusta siis ise, kuidas edasi toimid. Trenni mõttes tee kõigepealt üksinda mingi pooletunnine ring, et sisse elada.

Raha saab kaardiga koha peal automaadist võtta. Kaardimaksed on vähestes kohtades. Sulli kaasa võtta pole suurt mõtet.Poekesi on piisavalt, aga mingeid supermarketeid pole. Õlut, veini ja kangemat saab iga nurga pealt.Hotelli ja voodite osas küsi otse oma hotellist järele. Mingit ühtset selleteemalist poliitikat pole.Tänaval kaubelda ei proovinudki, hinnad on piisavalt odavad niigi.

Tere Holari!Kui oled esimest korda (Kagu-)Aasias, siis ilmselt pole väikelapsega kolmekesi rolleri peal just väga turvaline. Kui üksi mõne päeva sõidad, siis ehk harjud ära ja pole probleemi. Aga seniks soovitan taksot. Täpset hinda ei tea (ise liiklesime rolleriga), aga odav on kindlalt.Sinu hotell pakub ka transporti lennujaamast. Küsi nende käest, kas nad teile vastu tulevad. Muidugi on võimalik, et sinu ostetud pakett tasuta transat ei hõlmanud.Söömisega pole muret, söögikohti on igal sammul. Ei saanud küll täpselt aru, mida selle 'et tagasitulles ka raha alles on' all mõtlesid, aga toit on odav ja hea, üht söögikohta teisele eelistada on pigem maitseasi.Kindlasti minge Safari parki, vaatamist kogu päevaks. Tore on ka Cable Cariga sõit (maailma pikim, ca 8 km)  Pineapple Islandile. Seal saarel praegu küll midagi suurt teha pole, aga mega arendus käib. Minna saab taksoga. Meile meeldis väga ka koerafarm, Phu Quocil on oma koeratõug (üks kolmest ridgebackist maailmas). Seal farmis neid aretatakse ja treenitakse.Ilusat reisiNashty

päike12, veigo postitus https://trip.ee/uudised/kokkuvote-2018-reisiaasta-uudistes-i-osa ja nii veigo kui andresk kommentaarid sellele.

Võitlesin Budgetairiga kaarditasu pärast, nad puiklesid küll vastu, aga lõpuks andsid järele ja maksid kaarditasu (47 € kahe pileti eest) tagasi. Nii et julgustan kõiki sama tegema, ei maksa lasta end tõmmata ka siis, kui oled piletit ostes selle kaarditasu ära maksnud.Ostsin piletid septembri lõpus ja tagasiküsimist alustasin jõulude paiku, pärast Tripi  selleteemaliste postituste lugemist. Kirjutasin neile, viidates ELi määrusele ning et ootan ebaseaduslikult võetud kaarditasu tagastamist.Esimene vastus tuli paari päevaga. Soovitati pöörduda oma kaardifirma, so. panga poole. Vastasin, et pank ei puutu asjasse, kaarditasu küsis ja sai Budgetair, makske aga tagasi.Järgmises vastuses viitasid nad mingitele oma üldtingimustele, kus öeldakse, et neil on õigus kaarditasu küsida. Vastasin, et igasugused sellised üldtingimused jms. on õigustühised, kui nad on seadusega vastuolus. Ja et makske aga tagasi, või ma jätan endale õiguse pöörduda tarbijakaitseameti poole. Ei hakanud küll täpsustama ja ei teadnud isegi kindlalt, kas Eesti või mingi üle-euroopalise.Nädal tagasi, pärast ca nädalast nendepoolset vaikust tuli kolmas e-kiri, enam mitte tavaliselt tellerilt, vaid kraadi võrra kõvemalt tegelaselt. Ei mingit vabandust ega selgitust, lihtsalt teade, et raha kantakse tagasi 3-5 päeva jooksul. Arvasin, et kui nad juba ise nii ütlevad, siis võib loota, et nii ka läheb. Ja tõepoolest, raha kanti tagasi.Päris hea tunne oli. Ja mitte otseselt raha pärast, vaid teadmisest, et vahel pääseb ka õiglus võidule, kui ise viitsid asja ajada. Veigo ja andresk, tänud nõuannete eest!

Baris pole küll käinud, aga Leccet julgen soojalt soovitada, barokkstiilis vanalinna pärast. Leccet kutsutakse ka Lõuna-Itaalia Firenzeks, ja õigusega. Seal oli väga mõnus lihtsalt ringi lonkida ja vahetevahel mõnes baaris veini võtta.

Päris rannapuhkuseks Puglia just parim paik ei ole, kuigi randu on ja ujuda saab paljudes kohtades. Aga mööda rannnamaanteed ringi kulgedes leiab mitmeid põnevaid kohti (näit. grotid), ja vaated on muidugi lummavad. Ja muidugi kohalikud veinid (primitivo, negroamaro, nero di troia etc)

India saatkond on tippvormis: 11.02 panin passid/viisataotlused posti 12.02 jõudsid Helsingisse 16.02 (esmasp) käidi saatkonnast posti järel 20.02 kuller tõi viisad Tartusse ukse taha

Kätlyn, kui huvi on, võin soovitada enda ja mitmete teiste eestlaste peal järgi proovitud kohalikku reisikorraldajat ja anda tema kontaktid.

Julgen ka omalt poolt Luckyt soojalt soovitada, ääretult tore ja sõbralik mees. Saime punktipealt selle teenuse, mida tahtsime ja milles kokku olime leppinud, ei mingeid trikke. Lisaks eelkirjutatule - Lucky on sikh ja viib teid võimalusel isiklikult ja heameelega sikhi templisse, mis mulle oli Delhis üks lahedamaid elamusi.

Aitäh, head inimesed. Tarvi

Mina olen ka selline, kes väljamaal surnuaias käib. Tore tõdeda, et ma ainus pole ja ei pea põdema, et olen äkki varjatult morbiidne vms.

Mõned, mis on meelde jäänud:

  • Milano oma on ses mõttes uhke, et rikkamate suguvõsade ja perede vahel käib vist võistlus, kes suuremad ja uhkemad teeb... Aga avaldab muljet.
  • Havannas on pea kõik valgest marmorist... Väga korras ja puhas ja maitsekas. Kontrastina mõjuvad värskemad hauakambrid, mis tavalisest hallist betoonist - marmor imporditi, enam selleks pappi ei ole. Kuulsamatest tuleb nimetada male maailmameistri Jose Raul Capablanca hauda.
  • Praha Juudi surnuaed oli ka väga omapärane.

Pistons (kuigi neil pole parimad päevad) ja Red Wings

Üldjuhul checkitakse tänapäeval ikka lõpp-punkti välja. Täpselt ja lõplikult saad teada Riias check-ni tehes.

Tänud kõigi eespool toodud arvamuste ja paljude heade soovide eest.

Pean ütlema, et ei ole nii, nagu oleks eestlased kuidagi eriti virisejad ja mahategijad. Ümmarguselt pooled Infantaria Comforti külastajatest on olnud eestlased ning rõhuv enamus neist on väga toredad inimesed, kellest mõnega on mul isiklikult oma suht lühiajaliste Goas vibimiste ajal olnud rõõm ka lähemalt tuttavaks saada, Terjel on aga selliseid väga positiivseid kontakte ja uusi tuttavaid mõistetavalt kordades rohkem.

Ikka juhtub, et kellelegi midagi ei meeldi, ja ma ei seostaks seda rahvuse või päritoluga.

Eestlaste puhul usun, et enamus arusaamatusi ja ebameeldivusi on põhjustatud valedest ootustest. Ei osata arvestada, et India on pisut isemoodi, oma eripäradega. Kui selleks valmis pole, siis ma täitsa mõistan, et mõni võib endast välja minna.

Hotellist rääkides on aga positiivsed kommentaarid teinud ka ilmselt väikse karuteene, just neid valesid ootusi võimendades. Kui esmakordselt Indiasse mineja loeb siit, et Infantaria oli suurepärane, siis tihtipeale ei oska ta seda konteksti panna. Ning pärast öeldakse, et mina seal küll midagi fantastilist ei leidnud (või midagi palju negatiivsemat). Andmata endale aru, et mida fantastilist siis võiks India 2+** hotellist üleüldse oodata.

Seepärast - kes esimest korda minemas Indiasse ja/või Infantariasse, sel tasuks peale muu kodutöö (sh. Tripi lugemise) hotelli puutuvates küsimustes julgesti küsida ja kasvõi Terje või minuga otse ühendust võtta, kontaktid on ju olemas.

Saab ka liinibussiga, mis loomulikult kordades odavam. Aega võtab mõistagi ka palju rohkem.

Kindlam ja rahulikum on taksoga. Auto-rolleri rendi puhul ma küll päris pead anda ei julge, kuid minu teada teise linna jätmise võimalust pole... Seal ei paku ju renditeenust Hertz või Visa, vaid suht väiksed tegijad.

Samad tüübid tegid ka sarja Little Britain. Soovitan soojalt, naljad on mu meelest pisut karmimad kui siin.

Urmo, Järgmisel päeval ütlesid hotellipoisid Terjele 'Ma'am, sinu sõbrad käisid' :-). Eks nad pea kõiki eestlasi sõpradeks, nii et õigesti ütlesid. Õue peal olev konteiner on tõepoolest generaator. Siit Eestist ei oskagi kohe öelda, miks mereannisuppi ei pakutud. Vähemalt üks põhjus uuesti tulla :-)

Dildomar,

tänud kommentaari eest. Ilmselgelt on teil ainuõigus midagi arvata ja süüdistada, vastus sellele on teie jaoks sääsest elevandi tegemine. Tore, et te ise endaga rahul olete ja rõõmsal meelel fakti ja fiktsiooni ühte patta panete.

Alusetud olid süüdistused raha kadumises, reisidelt üüratu vaheltkasu võtmises jms., millele ma ka vastasin. Teil võib olla sellest raske aru saada, aga negatiivsete faktide (et oli probleeme vee, elektri, toapoiste keeleoskuse jms-ga) konstanteerimine ongi kriitika. Sellele vastati teiste inimeste poolt, ja selgitati, kuidas Indias ja Goas asjad käivad.

Muidugi on hea teada saada, et "Antud isik ei solvanud stiilis "Terje on narkomaan“, ta küsis, et "miks Terje nii imelikult käitub kogu aeg, huvitav kas ta kasutab mingeid narkootikume või alkoholi"." Tänud täpsustuse eest, aga solvati siiski samas stiilis, küll pisut erineva sõnastusega. Aus teist, te seda tunnistate.

Mis puutub sellesse, keda inimene rohkem usub, siis ma olen kindel, et see 'inimene' oskab arvestada iseendale vastu rääkiva ja argumentide puudumisel solvangutega esineva anonüümse kommenteerija arvamuste kaalu.

Urmoo,

ilmaga olevat kõik OK, ehkki mingit mõneminutilist vihma viskab veel sisse. See vist on iseenesest sealkandis pigem väike pluss kui miinus :-)

Dildomar, mingist ringkaitsest rääkida on kohatu. Kinnitan, et ei tunne isiklikult kedagi siinsetest kommenteerijatest (va. tulevad tuttavad ette need, kes oma nime või reisi aega/toa numbrit mainisid). Kui positiivsed ja teie süüdistuste vastu kaitsvad kommentaarid tulevad, siis ilmselt on paljudel lihtsalt raske teid uskuda.

Tagasiside teie 22 liikmeliselt grupilt oli nelja inimese (st. teie seltskonna) poolt läbinisti negatiivne. Veel kahel inimesel oli ettepanekuid hommikusöögi osas. Ülejäänute tagasiside oli positiivne. Küsitluslehed on alles. Mõistlikule piisab. Mis teha, Liisut tsiteerides: ei ole tõepoolest võimalik olla igaühe meele järgi.

Korralikult lugedes näevad ju kõik, et siia Tripi kommentaariumisse tõmbasite mind ikka teie. Kuna esitate oma anonüümsetes arvamusavaldustes imelikke seisukohti (India inimesed niimoodi äri ei aja, räägite mingitest salapärastest hotellinduse põhiprontsiipidest etc.), vastupidiselt oma kinnitustele ei räägi te niivõrd faktidest kui isiklikest probleemidest, ning seate läbi nende hotelli halba valgusse, siis olen paratamatult sunnitud reageerima.

Käesolev ongi on just see, millega Terje teid ‘ähvardas’ – vastuseks teie (või teie seltskonna, esinete ju anonüümsena) poolt tulnud isiklikule solvangule, et Terje on alkohoolik ja narkomaan ning lubaduse teda Eestis hästi ‘kuulsaks’ teha. Terje lihtsalt vastas selle peale, et sellisel juhul loodetavasti keegi ka tema eest seisab. Nagu kommentaaridest näha, ei ole mina see ainuke.

Oma kommentaaris teete te risti vastupidi oma kinnitusele, et lähtute faktidest, mitte isiklikest probleemidest. Fakt ei ole mitte see, et teilt hotellitoas raha kadus – see on teie poolne väide. Fakt on see,e t te süüdistasite personali raha kadumises. Samuti on fakt see, et inimene, kel kroonid kadusid, vahetult enne seda randa magama oli jäänud, kust temalt rahakott ja mobiiltelefon varastati. Ning samuti on fakt, et Terje küsis teie süüdistuste peale, et kas ei võinud ehk ka need kroonid seal rahakotis olla.

Ka on fakt, et antud toa võti oli paar viimast päeva ainult toas elanud inimeste käes olnud ja teist võtit toal ei ole (mistõttu oli paratamatult ka koristamine raskendatud), siis ütles Terje teile, et hotellitöötajad toas pole käinud, seal pole käinud kedagi peale teie endi seltskonna teise toa inimeste. Kahetsusväärne, kui suutsite seda tõlgendada nii, nagu oleks Terje teie sõpru raha kadumises süüdistanud.

Muigama panevad teie enesekindlad väited, nagu ‘India inimesed niimoodi äri ei aja’. Väide iseenesest on nonsess, sest India on suur ja lai, inimesed on erinevad (ja valdavalt toredad) ning mingit spetsiifilist ‘India inimese äriajamise’ stiili pole. Kui midagi sellist väidaks keegi, kes koha peal pikemalt viibinud või kordi käinud, siis ma võiksin sel teemal temaga diskuteerida. Esmakülastaja suust paneb see väide tõesti ainult muigama.

Mis puutub hotelli korraldatavatesse reisidesse, siis see on lihtsalt võimalus – neid ei sunnita kellelegi peale. Samuti oleks ülim naiivsus arvata, et hotell nendelt mingit vahendustasu ei saa – sama teevad kõik edasimüüjad. Kas see on üüratu või tavaline, selles võib igaüks veenduda mujalt hinnavõrdlust küsides. Aga kui see reis ja hinnad kord kokku lepitud on, siis hakatakse neid kokkuleppeid aluseks võttes reisi organiseerima. Terje ainus viga oli, et ta usaldas teid ega võtnud reisi eest ettemaksu. Ma saan teist aru, et kui öö on pikale läinud, siis on hommikul end raske reisile mobiliseerida, aga te olite ju kokku leppinud ja teiega arvestati.

Reisisoovijate inimeste nimekiri lebas laual 4 päeva, nii et otsustamiseks oli aega piisavalt. Hommikul vahetult enne reisi selgus,et 4 inimest ei taha tulla. Terje ütles neile, et vastavalt kokkuleppele tuleb neil siiski tellitud reisi eest maksta. Kokkuvõttes neljast kaks maksid osavõtutasu tagantjärele ära ja kaks jätsidki maksmata – st. Terje maksis reisikorraldajale nende eest omast taskust.

Ilmselt kuulsite ka kõneksoleval vürtsifarmi-kose-elevantide tuuril käinutelt, et nad olid väga rahul nii tuuri kui hinnaga, mis oli antud konkreetsel juhul kindlasti soodsam kui mõnest agentuurist võttes.

On kahetsusväärne, kui käsitlete minu vastuseid teie süüdistusele kraaklemisena. Teiepoolsele kriitikale (elekter, vesi, internet jms) vastas minu eest juba Urmoo. Muu aga pole enam kriitika, vaid süüdistused, pealegi alusetud. Neid esitades oleksite ju võinud eeldada, et need ei jää ümber lükkamata. Ning kui see nii juhtus, siis nimetate paremate argumentide puudumisel seda kraaklemiseks.

Ja teie viimane küsimus, millist aimu teie kirjatüki toon teist annab. Ausam on vist emotsioonide vältimiseks jätta otsustamine erapooletutele kommentaatoritele. Minu vastust te ilmselt aimate, aga ma ei tahaks siinkohal hakata õli tulle valama.

Kõike kaunist.

Ilma kohta küsin järgi ja annan homme teada. Aga kui ka peaks mingit vihma tulema, siis ma ei usu et see rohkemat on kui väike hoovihm.