SassN

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Solvav. Lendasin Finnairiga. Soomlased (ilmselgete seksituristide tunnustega kodanikud, joogised jne), marssisid uhkelt viisavabalt üle piiri -ehk pass letti ja olidki maal. Meie aga... Pidime minema hoopis teisest väravast, kus oli vaja täita ankeet, maksta 1000 kohalikku viisalõivu, vastata piirivalveametniku lollakatele küsimustele, raha ette näitada ja vat siis lasti alles üle piiri. Aega võttis see protseduur küll vähe ca 10 minutit, kuid ALANDAV oli see minu jaoks ikkagi. Kui Soome on EuroLiidu liige, miks siis mõned võrdsed on võrdsemad??? Ja meie eestlaste seltskond oli kaine ja me ei läinud Pattayale lihaturule, pigem huvitas meid Tai lummav loodus. Paeti ees müts maha, et alustas viisavaba taotlust. Sest mina ja minu sõbrad keeldume sellisesse riiki minemast, kus tehakse erinevate riikide kodanikel vahet -vaatamata sellele, et EUs oleme... Kusjuures see port, kust meie sisenesime oli suure sildidga, kus siis kirjas kõikide riikide kodanikud, kes viisa piirilt ostma peavad. Kõike ma meelde ei jätnud, kuid ka Ungari jäi silma...

Ning tagasi tulles panen siia ka reisipilte! Seniks aga kõigile päikest!!! :)

Me ei sõida Tao´le mingil juhul rolleritega kärutama :). Pigem on see ikka ringiliikumise vahend. Iga päev oleme erinevas rannas. Sõidame rolleritega nii kaugele, kui sõita annab -siis pargime nad ära ja liigume jalgsi edasi. Sedasi toimivad seal paljud. Loomulikult võib olla hommikust õhtuni Sairee rannas, või Mae Haad´i randades, kuid sellel saarekesel on palju huvitavamaid randu, mis siis nädala jooksul läbida plaanime -selleks need rollerid rendimegi, et aega mitte raisata jalutamisele kuumuse käes, sest direct sun on ikka rohkem, kui 28 ;)... Ja kui rääkida sukeldumis ja snorgeldamis kohtadest!!! Siis see on minu subjektiivne arvamus -aga ilusaim koht Tais. Randu on aga sellel väikesel saarekesel ohtralt. Tuleb ainult neid leida. Selleks on hea võtta saarele saabudes ümber saare paaditrip -maksab ca 800 bahti. Pärast aga neid ilusaid randu hea juba maadpidi avastada. Plaanis on igas rannas olla nii kaua, kuni valge on. Ikkagi puhkus -päevitame, ujume, sukeldume, snorgeldame -seda ju praegusel ajal Eestis teha ei saa. Aga kindlasti on Koh Tao viimase aja jooksul muutunud. Hea on see, et seal ei ole veel kõrghotelle ja räuskavaid turiste -ikka backpackerid üle maailma koos. Teed on paremaks läinud viimase kahe aasta jooksul. Ise lähen saarele juba seitsmendat korda. Mis teha!!! Ei taha käia turisti lõksudes -nagu Phuket, Phi Phi jne... Seal juba käidud ja enam nagu tagasi ei kisu... Ehk tunnen ennast sellel saarel vabamalt, kui kuskil mujal. I LOVE KOH TAO!!! (samanimeline kommuun ka orkutis olemas)

Rolleriga on ikka küll teha ja palju. Praegusel ajal, mil seal on palavust ca 40 kraadi ringi- on ainuke mõeldav võimalus ringiliikumiseks roller. Olen sellel saarel palju kordi olnud ja sestap tean, mida räägin. Olgugi, et saar on väike -on saar ikkagi liiga suur, et ühest otsast teise jalgsi käia, ikka rolleriga -ja veel 40 kraadises kuumuses...Tsikliga pole seal aga tõesti midagi teha... Minu kuulutuses oli juttu aga rollerite rentmisest :)! Peace!