helenv

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aprilli alguses Ülestõusmipühade ajal on Jeruusalemmas palju turiste ja kõrgendatud turvalisus. Vanalinnas on tihedalt turvakaameraid ja politseinikke, eriti nutumüüri ümbruses ja just nii ongi, nagu kaja24 kirjeldab - kui mingi rahutus tekib, siis sinna piirkonda turiste ei lasta. Ära muretse, meedia võimendab üle. Halvemal juhul Sa ei pääse Templimäele. Ilmad on praegu sõltuvalt asukohast 20-27 kraadi ja päike.

Minu kogemus on, et USAsse lennates on olnud hullem kontroll kui Iisraelis. Mõlemad on olnud liinilennud. Mõned võetakse Iisraelis kõrvale ekstrapõhjalikku kontrolli, ma pole lihtsalt sellisesse sattunud. Olid tavalised küsimused, kuhu lähed, kellega, kes pakkis kohvri jms.

Minult nüüd esimest korda küsiti arstitõendit - Prantsusmaal ! Kuna seda polnud, pidas turvaonu kuskile paar pikka telefonikõnet, siis haaras laualt kausta ja kirjutas mind minu lennu kahtlaste isikute nimekirja üles ;) Läbiotsimine ka muidugi.

Mul ka metall sees ja alati reageerib turvaväravatele. Mittepiiksuv turvavärav on minu puhul erand ja olen siis mõelnud, kui töökorras see üldse on ;) Alati otsitakse läbi ka, protseduuri põhjalikkus oleneb konkreetsest turvatöötajast. Arsti tõendi kasulikkuse kohta mulle öeldi, et lennujaama turvatöötajatel on omad reeglid, mis nad peavad tegema juhul, kui turvavärav reageerib. Terroristil võib ka arstitõend kaasas olla, samuti pole garantiid, et röntgenipilt just sinu oma on. Ühel tuttaval on sama probleem, mis minul ning tema saab enamasti rohelistest väravatest läbi. Võibolla see oleneb metalli kogusest, kui lähedal kehapinnale see on vms teguritest. Tee paar lendu ja vaata, mis juhtub, Sa ei ole esimene metalliga inimene, keda turvatöötajad näinud on. Võibolla Sul veab ja metall ei reageeri, aga kui reageerib, siis on lihtsalt üks turvakontrollidega seotud tüütu paratamatus kogu eluks juures, sellega harjub.

Kui suur on suur turbulents ? Ma ei ole midagi sellist kogenud, kus toidud või asjad lendama oleks hakanud. Raputamist aga küll, nii et olen mõelnud, et kui see veel kaua kestab, kas siis on oksekotti vaja ja imestanud, kuidas pagasiluugid jm detailid tunduvad kuidagi väga plastilised olevat, painduvad raputamise käes ja lennuk krigiseb igatepidi. Vahel on see juhtunud pilve sees, vahel ka täiesti selge ilmaga.

Mulle väga meeldis Wilhelma Stuttgarti lähedal. http://www.wilhelma.de/nc/en/home.html Seal on koos botaanikaaed, loomaaed ja 19 saj. rajatud uhke mauri stiilis park, mis mulle natuke meenutas Alhambrat. Terrassid, tiigid, purskkaevud, palju lilli. Suurte vesirooside tiik, mille ümber kevadel õitsevad magnooliapuud. Troopiliste taimede ja palmide kasvuhooned, eelmisel aastal õitses seal uhke laibalill. Avamaal kasvavad suured sekvoiad. Ja muidugi loomaaed. Ahve on palju ja nende puuride ümber on toolid pandud, saab neid nagu teatrit vaadata. Jääkarudel on künka otsas hiigelsuur miljonivaatega bassein, kus elas see kuulus Wilbär, kes eelmisel aastal sündis ja loomaia kodukalt vastu vaatab, aga sel kevadel Rootsi kolis. Loomaaedu eraldi on ehk mujal täiuslikumaid, kuid mulle meeldis Wilhelmas just see kombinatsioon kõigest kokku. Väga ilus koht, kus ringi jalutada. Kui Sulle Budapesti loomaaed/botaanikaaed meeldis, siis kindlasti meeldib see ka.

Rongide kohta saab infot siit : http://www.amtrak.com On jah kallim kui bussiga. Kui pilet varem netist ära osta, siis on odavam.

Del'iga nõus, olen ka käinud mõlema otsas ja Top of the Rock meeldis rohkem. Vaateplatvorm on avaram ja vaade mu meelest parem, sealt näed ka Empire State Building'ut ennast ja teisele poole hea vaade Central Park'i, mis ESB otsast ei paista.

Musta leiba, liköörikomme (neid saab seal ainult spetspoodidest), Eesti alkoholi ja tumedat shokolaadi. Lihatooted on minu mäletamist mööda tolli poolt keelatud.

Käisin CSAga, osadel nädalapäevadel on seal piletid täitsa soodsad, ca 3000 maksin mina. Ümberistumine Prahas, mugavad lennuajad.