Tr_tr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mis see viisa siis mais maksis lennujaamast ostes? Nüüd vist kuuldavasti enam lennujaamast üle 7-päevast viisat ei antagi. On see tõsi, teab keegi, kes hiljuti käinud? Tahaks minna turismi eesmärgil septembris kaheks nädalaks ja suure kambaga (üle 10 inimese), aga ametlikku küllakutsujat meil pole ja läbi ühegi turismifirma pole me asju ajanud. Embachist on küsitud - nemad ajavad viisasid vaid oma reiside jaoks (neil ongi vaid 7-päevased), teistele viisat ega küllakutset ka mingi tasu eest tegema ei hakka.
Ega ei tea, mis see Aseri kult. keskus praegu küllakutse+viisa eest saada tahab? Telefonitsi nad eriti infot ei jaga.

Vabandust, kui Playa Olidi poolt alla sõita, siis see Sky parki ringiga parkla jääb tegelikult ikka vasakut kätt, lihtsalt vasakpööret sealt teha ei saa ja liiklusringi pealt tuleb Rio Centerist mööda paremale hoida.

Selle parkimisega on nii, et meil oli auto kolm päeva (neljandal hommikul tagasi) ja mitte ühelgi neist - ei hommikul, ei õhtul, ei tuvastanud ma hotelli ees, kodutänaval, mitte ühtki vaba parkimiskohta! Bussikohtadele jm kollaste joontega võõbatud paikadesse ei soovitata rendiautot üldiselt jätta - pidavat kiiresti ära tasulisse parklasse viidama. Kätte saab muidugi soolase tasu eest. Samas - kohalikud teenindajad jm sellid parkisid seal küll südamerahus.
Meie leidsime pea igal õhtul koha väikese ringikujulise parkimisplatsi äärest, mis asub kodutänavalt alla kuni Rio Centeri (kaubanduskeskus) ringini ja paremale, on selline pisike Castilla-nimeline põiktänav, mis lõpebki selle parklaga. See oli vist kunagi praegu mittetöötava Sky Parki sissepääsuparkla, kraanasarnased atraktsioonide tornid on seal siiamaani püsti (hotelli rõdult näed).
Samas, kui 1 kord pidime päeval (12-paiku) Playa Olidi lähedal parkima, oli see kirjeldatud parkla küll täiesti täis, kamp juhte tiirutas seal kohta passides veel lisaks ringi kah. Sama lugu oli lähematel tänavatel. Olime juba tasulisse parklasse suundumas (Fanabe Plaza all näiteks), kui märkasime Avenida de Bruselast mööda Fanabe Plaza poole sõites paremat kätt avanemas üht kahtlast sissesõiduteed ja - voila! olimegi ühes tee kohal asuvas ilmselt illegaalses parklas, kus kohti õnneks veel oli (ettevaatust sissesõidul, see on pisut järsk). See nägi välja nagu ehitusplats - oli täitsa tähistamata ja tolmune, kuid peaaegu pilgeni parkivaid autosid täis. Tundus, et seal pargivad ka kohalikud kaubikud, seega ilmselt levinud nn hädaparkla ja ilmselt ohutu. Samas ööseks ehk poleks julgenud sinna jätta, see oli valgustamata ja mine tea. Kuid õhtul õnneks oli tänavatel lahedam.
Korralik kuurordi kaart, kus kõik need nimetatud tänavad ja objektid peal, pisteti pihku juba lennujaamas.

Karta on, et retseptsiooni eest tuleb ikka igal juhul läbi minna, kui hotelli halli siseneda ja apartementidesse minna (3 erinevat pääsu edasi). Kuid kui sa mõtled, et kas keegi nö registreerib selle kes ja kas tuli, siis seda muret küll pole. Lett on kõrge ja kuli istub selle taga sügavuses (kui istub), kui mul oli vaja küsimusi esitada, siis enamasti ootasin admini tükk aega seal leti ees. Eks öösel sisenedes võibolla ööportjee vaatab kes tuli, kui parajasti liikumist näeb, kuid muidu küll ei usu.
Toateenindus tundus küll hea ja diskreetne - kui ikka panime sildi päevaks välja, et mitte häirida, siis ei käidud 2 päeva ;) Muidu vahetati pidevalt rätikuid ja linu, küsimise peale toodi kohe lisakomplekt tekke ja patju jne. Kohvimasin ja röster olid olemas, kuid ahju mitte, ainult 2-raudne pliit. Ja kõik vajalikud nõud ka.
Ahjaa - me võtsime ärasõidupäeval hilise check-outi ja see maksis seal 27 euri. Päris kobe taks, aga tahtsime ikka enne kurnavat öist tagasilendu toas pisut pikutada ja laps mulistas tunnikese vannis. Seega ei nurise eriti.

Laevareisi kohta - kui seda 2-tunnist mõtlete, siis saab ka 18 ja 17 euro eest, lapsed puhta muidu. Me käisime Puerto Coloni sadamast 2-tunnisel nimetatud summa eest ühe katamaraan-purjekaga ja nägime vaalu ja delfiine (viimased saatsid me purjekat päris pikalt). Paadi peal oli õlu ja soft-dringid ka hinna sees. Tasub minna väiksema paadiga, näeb delfiine lausa meetri-paari kauguselt!
Kauem poleks ka viitsinud, sest meil oli kahjuks ilm pisut vinene ja tagasitulles tibutas vihma. Aga muidu oli laevareis seda raha (18 euri) igati väärt!

No mis ma oskan selle hotelli kohta öelda - omatahtsi poleks ehk valinud, aga 4990.- krooni eest (loterii) nädalaks elamine seal + lennusõit - käis küll! Hotell ise on suht mugav, kuid asukoht vaidi hm, kõrvaline. Asub Playa de las Americase servas, pigem küll Costa Adajes, kiirtee lähedal. Päris keskusesse ikka suts palju maad - igapäev ei viitsinud jalutadagi. Meid häiris ka see, et saime kiirteepoolse apartemendi ja esimestel öödel oli raske sellest tuleneva öise müraga (kimavad kaubikud jms) magada, kuid harjus ära. Muidu on apartmendid hästi suured, hotellibassein on ka mõnus (koguni 2 neid seal), vesi selles küll külm. Mingit sööki seal hotellis ei proovinud, kuid 2,5 euri eest sai basseinibaari juures kuuldavasti hommikust süüa küll.
Veepark - kui mõtled Aqualandi, siis see jah paistis meil rõdult - sisuliselt otse üle kiirtee (silda mööda muidugi!), aga me seal ei käinud. Valisime hoopis Siam Parki, sest see suurem ja lahedam ja sõitsime oma perega sinna tasuta vastava 2-kordse bussiga. Lähim bussipeatus sellele hotellile asub Fanabe Plaza CC (kaubanduskeskus) juures, oma tänavalt pisut alla ringini ja paremale Avenida de Bruselast mööda veidi üles. Enne seda on suur sammastega hotell: Bahia Princess, selle eest lähevad ka mitmed tasuta ekskursioonibussid, kuigi silti väljas pole (Siam Parki bussipeatus on seevastu tähistatud).
Kui sul laps kaasas, soovitan kindlasti minna kaema ka Jungle Park'i, mis asub Playa de las Americase taga mägedes. Mu 5-aastasele tütrele oli see suur elamus, meile meeldis see kaugelt enam kui ülikommertslik Loro Park. Tasuta buss läheb hommikul 10 ja 11 ajal Bahia Princessi eest.
Ja odav supermarket Mercadona asub hotelli taga,otse üle lähima kiirteesilla, Grand Sur kaubanduskeskuses, selle keldrkorrusel - hotellist 5 min jalutada. Alla mere poole jalutades on ka mõned väiksemad, kuid need on kallimad.
Lähim rand on Playa de Fanabe, mõningatel andmetel ka Torviscas Playa. Tore koht, aga me olime seal vaid õhtuti, sest päeval seiklesime saare peal ringi.

Võibolla oled juba ära lennanud või mõne teise hotelli kasuks otsustanud, kui veel infi tahad, anna märku mis täpselt huvitab. Võin näiteks soovitada mõnda potensiaalset kohta, kuhu vaadata rendiauto õhtuse parkimise kohapealt - see on teatavasti seal kuurortis üks paras probleem. Hotellil oma parklat pole. A võibolla see sind ei huvitagi.

Toredat reisi!

http://www.alpharooms.com
See on väga mõistlik sait, kui viitsid väheke surkida. Aitähh sellele, kes sellest siin esimesena teadustas!

Tänan soovituste eest! Ilmselt on õigem siiski suure laevaga merele minna jah. Laps on küll nn "merelaps", tema pärast ma eriti ei muretsekski, kuid ma ise olen veits tundlik selle suure rulliva lainetuse suhtes ;P Väärt meeldetuletamist! Väikest paati oleksin tahtnud seepärast, et võimaluse korral ka snorgeldamispeatust paluda kusagil sobivas kohas - meie pere nimelt sest huvitatud (eriti plika) - tea, kas neil suurtel alustel see võimalik on.

Orcar ei taha jah ettemaksu, samuti peaks seal bronni äraütlemine mingil põhjusel olema "free". Me võtame kah sealt auto 16-18.02 või ka kuni 19, sest hind on soodne. Saab siis rahulikult vaadata, kuhu mis päev sõita. Meie plaanid tunduvad teie omadega üsna sarnased olevat ;), mõtlesime samuti vähemalt ühe merereisi teha. Ehk pühapäeval läheks isegi La Gomerale, või siis lihtsalt merele. Esmaspäevast auto. Viimaseks päevaks (reede) ei tihka igaks juhuks auto tagasiandmist vist jätta - kui mingi ettenägematu jama peaks tekkima, läheb kiireks. Seega lühem merereis reedel kõlab ka hästi.
Mis arvate, kas tahaksite ka La Gomerale minna? Tekkis siin vahepeal mõte, et küsiks tenerifelastest eestlaste käest (Eesi nt.) mis hinnaga nende kaudu mõne väiksema aluse (purjeka) merereisiks saaks, olen siin ringi surfates aimu saanud, et selliseid individuaaltrippe korraldatakse ja küllaltki soodsalt. Võibolla on 2,5aastasega väikese paadi peal küll veidi tülikam (meie 5a neiu on purjekatel küll viibinud ja tean, et talle meeldib), seda peab kaaluma. Kuid väiksema seltskonnaga minnes on plussid loomulikult ka - saab ise otsustada peatumiste ja tempo osas üldiselt.
Samuti ei jõua reisi algust ära oodata!

Heip! Vaatasin just eile samat saiti ja pidasin sama plaani - lisaks lähme oma 5a tütrega Tenerifele (loteriikas Playa de las Americases) ka just 13. veebruaril. Kui vanad Sul lapsed on? Võibolla kohtume seal... kes teab. Igatahes kavatseme ära käia mõlemas pargis. Ehk on seda sooduspiletit võimalik kuidagi ka kohapealt hankida? Ootan samuti infot, kui keegi teab täpsemalt!