Sonam

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
32 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas keegi kes pole vaktsineeritud ja on viimastel päevadel Soome sisenenud võiks vastata? 

Kuidas nad kontrollivad teise koroonatesti tulemust? 

(Kirjas on: "Lisaks tuleb teha kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. ")

Lisaks - kas antigeeni test on aktsepteeritav?

Tänan

Mind huvitab kas Soomes eneseisolatsiooni jäämise vormina võiks olla aktsepteeritud kui lähen matkama ja olen kogu aja phm inimestest eemal, oma telgiga... On keegi käinud viimasel ajal turismi eesmärgil kes ei ole vaktsineeritud?

Keegi oskab öelda kas juulis-augustis veel Läti piiril kontrollitakse? Ei ole vaktsiine ega midagi, aga tahaks ka reisida :) Ootan seda akent.

Huvitav kuidas teemaalgatajal teekond ka sujus :)

Meelis, kas sa räägiksid lähemalt mis Läti piiril nõuti? 

Mul sama plaan minna matkakaga Hispaaniasse.

Mul osaliselt sama mõte nagu teemaalgatajal ning küsin, et kas praegusel ajal keegi Hispaania mandriossa ka plaanib lennata? Barcelona kanti nt? 

Kuskilt lugesin et Hispaanias saab turismi eesmärgil minna vaid saartele, sellekohast infot meie VM lehel pole.

Ma ka huvitet! :) Saatsin PM

BeforeSunset - aastavahetus võib küll kahtlane olla jah.  Mina broneerisin veebruari ja samuti Levi. Lapimaa muidugi väga vajab meie raha :) Ja kui teil vähegi õnnestub minna, siis tugev soovitus on minna kelgukoertega samuti sõitma! Praegu seal ikka tohutu jama, paljud husky farmid tahtsid omi koeri magama panna...

Kas keegi talveks suusareisi julgeb broneerida Soome?

Monika viitas olulisele teemale. Nimetatud meediasse jõudnud juhtumid on mõjutanud paljude eelarvamusi Hiiumaast. Olles isegi tundlik looma teemadel, loobusin plaanist sel suvel Hiiumaad külastada..

Lisaks on ilmselge, et majutuskohti on seal keeruline leida ning hindadest ei maksa rääkidagi. Varasemalt olen telgiga läbi ajanud ja tore, et telkida saab turvaliselt pea igal pool.

Suureks miinuseks ja üllatuseks on toidupoodide vähesus..eriti kui liikuda põhiliselt Kõpu ps-l. Aga samas ka arusaadav ja peab lihtsalt selle arvesse võtma.

Minu meelest küsimus peaks olema, "kes planeerivad suvereisi?". Praegu paistab ikka, et see reisimise teema peaks olema edasi lükatud kuni vaktsiinini.

Eelarve on mõnisada eur. Võiks kohe minna :D Autoga. Tõen. suhteliselt ainus varjant on minna Soome. Juhul kui laevad ikka väljuvad...viidates täna hommikusele Viking Line-le..

Sel ajal peab kahjuks juba tööpõllul tagasi olema... :(

Äkki see 1 eur on nagu broneering, et hiljem saad koodi alusel maksta...Midagi muud ei oska pakkuda..väga huvitav..

Minu vaatenurgast võiks ideaalis tegu olla mitte üleüldise koondava "infokanaliga" vaid tõesti just kas kindlale piirkonnale või reisimisviisile spetsialiseerunud ühendusega. Aga mõtteid võib igate moodi keerutada..miks peaks midagi kohe eos välistama(?)

Uuri Norra, Rootsi ja Soome koole ka. On rahvusvahelisi õppekavu ning õpe on iseenesest mõista tasuta. USAs on tunnustatud ja igati heaks kiidetud koole ning palju ahvatlevaid stipi võimalusi. Kuid ma ei soovitaks selles riigis aastaid veeta. Pole just kõige mõistlikum kamp inimesi sinna kogunenud.. vaata seda linki ka www.dreamfoundation.eu/

Edu!

Ma pakuks, et Hiiumaal on veel selliseid kohti, kus mingit teerada paele metssea radade metsas ei kohta. Aga kus on väga eriline, on mu meelest nt Põlvamaal, see ala mis jääb Vinso ja Orava vahele. Vaata satelliidi kaardilt.

Huvitav oleks teada, mis teistele meeldib.

Mitteametlikud telkimiskohad on ju need, kuhu sa iganes telgi püsti paned. Kuid samas julgen soovitada üht RMK kohta, mida sa ise ka kindlasti silmasid. Nimelt Meenikunno maastikukaitsealal on tore koht, kus telkida. Metsaonn on seal metsa sees samuti. Põlvast miski 25-30 km.

Paar aastat tagasi sõites seal küll üliõpilastele soodustust ei antud. Ikka full price.

Kurb, kui selleks on vaja tuhapilve, et taibata näruseid EU transpordivõimalusi.

Nõmmel, Sõõrikukohviku kõrval asuvas matkatarvete poes on väga kvaliteetsed ja head kotid, sai sealt soetatud. Kott peab ka suure raskusega hästi selga istuma, st seda, et ei liibuks mööda selga(koormab liigselt lülisammast) vaid jätaks väikse ruumi selja ja koti vahele. Tean ka, et nt juhuslikult võib kaubamaja spordiosakonnastki nt hea koti saada, ei pea matkapoodidest vaid otsima...

Miks te nii vaenulikud olete. Mul hakkab seest keerama kui nii palju negatiivsust koos näen.

Millal rekkaonul minek ida-euroopa poole oleks? minu meil: marikam@live.com

Ikka igasuguse loogikaga tütarlapsi hääletab :) Mõni mõtlebki nii, et peidab seljakoti põõsa taha ja tõmbab lühikese seeliku selga et kiiremini peale saada. Minul nt kipub raha reisil kaduma, mitte et ma seda kulutaks, aga lihtsalt kaob ära, on jäänud nt autosse mille peale hääletasin ja igasugu juhtumeid. Loomulikult peidan raha ikka erinevatesse kohtadesse.. Puhaste linade suhtes võib couchsurfing abiks olla ;) Vahel on muidugi mõnus tuba võtta, ei pea kellestki sõltuma.