Kalevi Tamm

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Eramajutus on hea variant linnades. Havannas ei soovita võtta eramajutust otse vanalinnas - tihtipeale kitsas ja mürarikas, puudub aed või hoov kus mõnus einestada või muidu aega veeta. Havannas soovitan linnaosasid Vedado või Miramar. Head majutused Vedados alates 30CUC/tuba ja Miramar-is alates 45 CUC/tuba. Miramar-is leidub ka eramajutusi kus hoovis on bassein. Trinidad de Cubas soovitan eramajutus võtta otse keset vanalinna, hinnad alates 20CUC/tuba.
Täiusliku rannapuhkuse jaoks, aga soovitan võimalusel valida mõni Sol Melia All-Inclusive beachresort, need on hispaanlaste poolt opereeritud ja nendes on hea teenindus ning toitlustus. Lapsed alla 12a Sol Melia hotellides poole hinnaga.
http://www.solmeliacuba.com/

Turistikaart peab olemas olema enne Kuubal maanduvale lennukile minemist. Turistikaart on kaheosaline, millest üks osa võetakse ära Kuubale saabudes ja teine osa tuleb alles hoida reisi lõpuni ning esitada passikontrollile Kuubalt lahkudes. Kuuba Turistikaart annab loa siseneda riiki 30-ks päevaks ja seda on soovikorral võimalik kohapeal pikendada veel 30 päeva.
Kaardil peab pöördel (tagaküljel) olema ükskõik millise Kuubareise korraldava turismibüroo tempel.
Paljudele on segadust tekitanud lahter "Last boarding point to Cuba", kui on ümberistumistega lend, siis on mõeldud kõige viimast lennukisse mineku kohta enne Kuubale maandumist. Majutuskohaks võid märkida suvalise hotelli nime, broneeringuid ei kontrollita.
Turistikaardi saad ka kuhugi minemata vaevata onlinest:
http://www.kuuba.ee/Kuuba3.html

Mexicana ja Cubana ongi ainsad lennukompaniid, mis Havannasse lendavad. Vähe soodsamalt pääseb Cancun-ist Havannasse c.a. 220USD.

Kuuba on suur riik (1200km. pikk) ja sellega tasub arvestada, et igal pool ühe reisikorraga käija ei jõua. Soovitan esimeseks korraks Havana, Trinidad de Cuba ja kindlasti nautida Kuuba rannaelu näiteks Cayo Largol, Cayo Guillermol või siis Varaderos.
Lennukipileteid tasub ise vaadata:
http://www5.condor.com/tcf-eu/index.jsp
http://www.martinair.com/nl_en/
http://www.virgin-atlantic.com:80/en/gb/index.jsp
http://www.ltu.com/world/

Turistikaardi saad siit:
http://www.kuuba.ee/Kuuba3.html