n37

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

32 meeldimist
9 postitust
55 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime juunis MNE, tegime lisaks rahvusvahelise loa, autot rentides kedagi ei huvitanud, politsei meid ei peatanud, kuigi patrulle oli piisavalt, vb sulandusime ühtlasesse väikeautode massi kohaliku numbriga, mine tea. Aga, aga, nii meie majutaja läbi Airnbnb kui ka nii mõnigi teine kohalik ütles meile, et neil seal on korruptsioon vereringesse istutatud, seega on vist mõisltikum load teha, muidu lihtsalt vahele jäämise korral maksad seal politseid kinni. Muidugi nad võivad seal mille iganese pärast viriseda.... 

Sama nt oli turismipunktis enda registreerimisega, väikesed majutajad seda ei tee, pead ise tegema 48 tunni jooksul, maksad väheke selle eest, maalt lahkudes võidakse küsida paberit, aga meilt ei küsitud.

Kõne Novatoursi kinnitas üle, et hetkel nad (MNE) ei nõua testi. Aga soovitati infol kogu aeg silma peal hoida.

Tere, kust selline info, et testi enam ei nõuta? Ka meie minemas 18 juuni ja ei Novatours ega ka Trip.com ütle, et ilma neg. testita Eestist saab siseneda. Küll saavad kõrvalriikide kodanikud ilma testita sisse. 

Mõtlesite äkki, et süstitud ei pea lisaks testima?

Lubasin, et ei sekku, aga.. 

Kaitsa111

See on nüüd tõesti vale väide, et ravimi(vax) tootjad vastutavad rahaliselt kõrvalmõjude eest, mitte ükski, mitte kusagil ei vastuta. Ka eelnevalt loodute eest mitte. Nüüdse eest ammugi mitte, see on üldteada. 

Osad riigid on loonud fondid, et kompenseerida inimestele tervisekahjustused, Usa, Saksa, Soome jne. Eestis sellist pole ja ei plaanita ka tekitada, siin sa pead pöörduma kohtusse ja ise ära tõestama, et just sp sa maha suresid või invaliidistusid, mis on üsna kaameli läbi nõelasilma ajamine. 

Jaa, see puudutab ka reisimist, hakkab aina sügavamalt puudutama kahjuks. 

Senimaani reisin kuni saab veel minna ainult neg testiga, hiljem loodan, et on maid mis lubavad sisse ilma süstimata ja saavad oma turismisektorit sellega ilusti üleval pidada, sest minusuguseid on palju.

Viimast korda võtan sõna siin, sest minu postitusi kustutatakse. 

Snoop, millises postituses ma valetan? Mille kohta? Palun täpset viidet ja selgitust. 

Suremuse graafik mille Trip üles pani ja millele mina viitasin, näitab, et 2018 oli umbes sama kõver kui praegusel aastal, hüppelist kasvu pole toimunud. Statistikat ei tehta ainult eelmise aasta lõpu ja, selle aasta alguse põhjal, statistikaks on vaja pikemat aega. 

Maimetsa artikkel mis pandi siia üles, mis ütleb, et Eestis võimendatakse liialt teste ja sp peavad paljud olema eneseisolatsioonis põhjuseta, miks see kustutati? 

Testil pole ühist standardit maailmas, kuidas v kui mitu kordajat, siit saadakse riigiti väga erinevad tulemused, mis selles viites valet oli? 

Snoop, ma ei ole koroonaeitaja, ja pole kordagi väljendanud, et keegi teine on süüdi, palun süvene loetusse ja katsu loetust aru saada. 

Turist, päriselt?  Selline näebki väja meie tavaline turist, kahju.... Äkki tahad arutleda teemal, miks laste seas on viimasel aastal suidsiidus tõusnud?... 

Sugemine ühiskonnas pole suutnud takistada viirust levimast haiglates ja hooldekodudes, kus on kõige rangemad nõuded tõrjele ja kaitstusele, miks? 

Eelmise aasta lõpus sulges valitsus Harjumaa ja IdaViru aga muud maakonnad jäeti lahti, miks??? Lühinägelikkus? Pahatahlikkus äkki? 

Polegi vaja väisturismi, kas pole? 

Turist, esimese hooga osteti kokku wc paberit, järgmisega alkot... 

Ikkagi, turism kui selline ei ole süüdi maailma hädades.

Saan aru, et võtan teilt nüüd ära ühise vaenlase enda näol. 

Olge hoitud.

Ikkagi ei saa aru, miks minu kommentaarid kustutatakse, kui viitan saada olevale statistikale, et ei surda siin maal rohkem kui kunagi varem. Jälle ei sobi etteantud rajaga? 

Kus ja millal olen üles kutsunud õigusvastaselt käituma? 

Reisimine praegu paratamatult seostub kõigi nende teemadega, või peidame pea liiva alla ja ütleme, et pole olemas ja parem ärge minge, muidu toote sisse seda ja toda, ja need süüdistused reisifoorumis on lubatud ja soositud, nagu ma aru saan. 

Soovin reisida ja jälgingi etteantud reegleid, aga üle ei pinguta ja teisi reisijaid oma hädades ei tule kunagi pähe süüdistada.

Norsu, nimeta riigid kus suremus on ikka tõsiselt kasvanud.

Alati reisides teen testi.

Vaktsineerida ei kavatse.

Snoop, Maimetsa artikkel ütleb, et testid Eestis on üle võimendatud. 

Minu kustutatud kommentaaris rääkisin lahti oma sõnadega mida teadlased arvavad massvaktsineerimisest pandeemia ajal. Millega või kuidas ma hirmu külvasin? Tõde on valus kuulata? 

Miks vaikitakse maha testi looja arvamus selle testi kasutamisest praeguses olukorras? 

Ikkagi reisin, koos perega ja jälgin tervislikku olukorda. 

Kui vaja jääme eneseisolatsiooni, ka meil on väga vanad vanemad, aga mingi kampaaniaga  *ühiskonna heaks, keeldun elamast ja hingamast* ma ei ühine.

Veel, suremus ei ole tõusnud statistiliselt mitte kusagil, veapiires natuke, aga suures plaanis mitte.

Kes ja millistel alustel tsenseerib siin kirjutatut? 

Kes võtab kustutada kommentaare? Mis on kriteeriumid? 

Palun selget vastust.

Jään hätta otselingi lisamisega telefonist, aga soovitan lugeda artiklit Novaator.err 25.01.21 rakubioloog Taivo Maimetsaga. Pcr testide tundlikkusest, eesti keeles.

To Alar, 

Minu teada pole see test üheselt sertifitseeritud ja kokku lepitud üle maailma, kuidas seda tõlgendada. 

Who ütleb, et testi korrates 20- 25 kord äärmisel juhul kuni 30 korda saab enamvähem täpse tulemuse elusast viirusest. Eestis korratakse testi kuni 40 korda ja see annab juba tulemuseks suure protsendi valepositivseid tulemusi. 

Testi looja on hoiatanud ja pigem keelanud seda kasutada, kuna see ei suuda eristada aktiivset viirust juba surnud viirusest, millega on in immuunsus ise edukalt hakkama saanud. 

Käsi püsti, kes on saanud pos testi, ilma ühegi sümtomita, ja pidanud jääma eneseisolatsiooni. Kuidas usaldada usaldamatut ja seada elu ja toimetulek selle järgi? 

Millistele alustele me ehitame üles oma igapäeva? 

Kes saab teha tööd kodust ja pole oma sissetulekus kaotanud, good for you! Hea on targutada. Väga, väga paljud on kaotanud jalgealuse. 

Mina toetan turismisektorit ja lähen varsti jälle reisima, oma lõbuks, oma pere vaimse tervise säilimiseks ja andmaks tööd ja sissetulekut neile, kel seda napib.

Speedy... 

Esiteks ma ei nimetanud sind idioodiks, lihtsalt küsisin kui rumal saab olla... 

Kas sa teed igapäevaseid valikuid tehes alati valiku eesti kapitalil põhineval ettevõttelt teenuse, kauba jne ostmisel. Millal ja kui regulaarselt sa külastad oma iluteenindajat, lemmikrestorani, spordiklubi, käsitöö poodi, kino, teatrit, muuseumi, hotelli.... Turismiga on seotud väga palju muid valdkondi, turisminduses töötab väga palju kohalikke inimesi, olenemata kelle kapitalil see põhineb. Nii meil siin kui ka mujal riikides. Igal pool need sektorid kannatavad. 

Lennujaamas ei saagi muudmoodi lennukile kui sul pole näidata neg testi. 

Osad inimesed on juba haiguse läbi põdenud, vaktsineeritud, vb sellepärast nad ei lähe tagasitulles testile. Ja paljud töötavad kodust, lapsed koduõppel, nagunii kõik kinni, polegi minna kuhugi, sp ei tehta testi? 

Turism ei ole ebavajalik sektor

Turism ei ole süüdi kõikides maailma hädades.

Jeerum, hääldamatu nimega kasutaja, gonzalesmidaiganes. 

Nii rumal lihtsalt ei saa olla, või oleks täitsa häbi olla. 

Või veel rumalam on seda välja näidata avalikult. 

Millise valdkonna ettevõtjaid sa täpsemalt silmas pead? 

Aga turismiettevõtted, need polegi kellegi elutöö, seal ei tööta keegi? 

Arvad, et kui lennuliinid oleks kinni nn turismile aga äri ja tööreisid ja Brüsseli ja muude *tähtsate * kohtada vahel käimine avatud,, siis oleks pilt teine? 

Arvad tõesti, et siis ei oleks muteerunud tavaline eesti tüvi lagedale ilmunud? 

Eesti oleks olnud mingi oaas keset viirusekõrbe?  

Vähem telekat, mine tee aiatöid, see aitab!

Veel parem, mine reisi ja vaata kuidas mujal inimesed elavad.

Lõbureisid said kõik kenasti tehtud vahepeal. Suusatatud mägedes ning peesitatud päikeses ja ujutud ja ringi tripitud nn kolmandas riigis, soovitan, viib ära siit inforuumist kus kõik on kolepaha ja elamist õpetatakse nüüd valge raamatuga, tase, peaasi on teeselda tegutsemist... 

Stressi tase langeb kolinal ja kevadele on hoopis helgem vastu minna! 

Ja käsi südamel, ei toonud ühtegi tüve kaasa, mitte kusagilt.

Issand, ma mõtlesin, et see jauramine siin ei lõpegi! 

Aga tore, et inimestel on huumorimeel veel alles!

Ivok65

Hakuna matata! 

Ühinen sinu mõttega! 

Tervitused Bansko suusamägedelt ja Sansibaril ka käidud kunagi, tore saareke!

1966

Milleks teha teemat teada saamaks kes viitsib lennujaamas istuda ja kes mitte? Ja kui teema areneb edasi arutluseks nimetada seda lappamiseks. 

Veel, kui ei testi pole covidit Tansaania näitel, pole küll kuulnud, et hoolimata mittetestimisest nad seal massiliselt sureksid. Pigem naudivad turismist sisse voolavaid hüvesi ja ei pea oma rahvast nälgima ja laostuma sundima. Kõik riigid kes on sellest aru saanud naudivad neid hüvesi.

Ma ei tea, kelle huvides, tahakski teada kes sellelt lõpuks koore riisub. 

Kindlasti mitte turism, teenindus, toitlustus, inimeselt inimesele kontaktis mis iganes ettevõtlus.... ja need ei ole vähetähtsad valdkonnad. 

Lätlaste ja leedukate õnnetasemes ma nii kindel poleks.

Jõudsimegi sinna,, et covid on väga väikese suremusega haigus. Pole vaja võrrelda hispaania gripi ja muude katkudega. Siis kelle huvides on seda paanikat külvata ja riike lukku keerata? Kelle huvides on ettevõtteid pankrotti ajada ja inimesi kodudesse vangistada? Stress, töötus, usaldamatus, üksteisel turjas elamine, et sa ei karda samal tasemel kui ma ise kardan....

Kindlasti on nt Rootsi elanikud palju vähem sressis kui Uus-Meremaa või Austraalia või paljude teiste täislukus riikide elanikud. Kindlasti ka Sansibaril on rohkelt õnnelikke inimesi ja Mehhikos....

Meil on kolded vanadekodudes, hooldekodudes, vanglates, haiglates vaatamata piirangutele. Ei sure vanadekodudes massiliselt in, pigem leitakse, et kõigil on viirus, aga paljudel pole sümptome. Paljud vanad in ka tervenevad. Väga paljud, mis on väga hea. Me ei ole suutnud kaitsta oma nn nõrgemaid, aga katastoof on olemata jäänud, mis on veelgi parem.

Viirus levib ju rohkem riigi siseselt, väljast tuuakse vähe sisse.  Enne koolivaheaega ja aastavahetust toimunud levitamine on poliitikute ja teadlaste tegemata töö. Läti on ju olnud lukus juba mitu kuud, kas see on neid aidanud?

Austraalia hoidis in vangis oma kodudes, nad said lahti, aga kohe kui nina välja pisteti leiti jälle viirust. 

Koroona viirused pole mingi uus nähtus, neid teati juba kümneid aastaid tagasi, nüüd millegipärast pööratakse sellele väga suurt tähelepanu. Ilma selle tähelepanuta, tulles mu algse mõtte juurde tagasi, mida meedia üle võlli võimendab, kas inimesed siis surevad massiliselt? 

Jaa, täna on numbrid jälle suured aga suremus on?.... 

Me ei saa suremust nulli viia, aga võimendatakse covidiga surnuid, nagu nad oleks erilisemad kui veresoonkonna haigustesse või vähki surnud inimesed. Miks neid üles ei loeta? Või enesetappe? 

Kas te tõesti arvate, et poliitikud ja viroloogid ei reisi?

To Tip.

Palun ära omista mulle käitumist, mida sa eeldad, et ma käitun. 

Ise tööle ja laps kooli jne... 

Milleks üldistada vastutstundetust kõigile? 

Ei, ma ei lähe Rootsi, ma lähen Germalo poolt organiseeritud reisile Bulgaariasse, tuleb välja, et ka seal saab suusatada. 

Sinna minnes vaja teha test, tagasi tulles pole vaja jääda eneseisolatsiooni.  Riikide vahelised reeglid sellised, onju. 

Kui meie targad viroloogid soovitasid kinni panna Harju ja Ida Viru ja mitte kehtestades liikumispiiranguid nendest maakondadest välja, siis kes siin vastutustundetu ja lühinägelik oli? Kes istus Harjumaal, kõik kes said läksid ära.... 

Kes sellise lauslevitamise eest vastutada võtab?

To Hapnik.

Teema ei lähe lappesse, selgitasin miks ma ikkagi reisima lähen kogu perega. 

Loomulikult teen ma seda võimalikult väheste riskidega ja turvaliselt. Ei lähe 10nese kambaga vennastuma teiste eestlastega. Läheme sportima ja keskkonda vahetama. Kõikidest piirangutes sihtriigis olen teadlik ja arvestanud sellega. 

Ja sel aastal reisivad suusatama tõesti ainult need kes suusatamist armastavad, mitte need kes mäkke ei jõuagi, jõuavad ainult kõrtsidesse ja pärast praalivad kui ägedad vennad nad mäel olid. 

Donald Trump, tõesti, mikda nad instituudis teecad ja miks neist midagi kuulda pole!

Kas te inimesed tõesti ei oska enam lugeda või loetust aru saada?

Kus ma olen õelnud, et viirust ei ole olemas? On küll, aga palun jätke nüüd see hirmu foon kõrvale ja  vaadake oma kogukonnas ringi, peres, tutvuskonnas, jne. Jah, mõned inimesed on haigestunud, enamasti kergelt, mõned on raskemalt haiged, saavad terveks ja mõned inimesed on surnud, see on paratamatu, lihtsalt ainult covidisse üksikud, kõigeil teistel on olnud kaasnevad haigused. 

See 30 aastane naine kes hiljuti suri, tal oli tugev kopsukahjustus juba eelnevalt ja suri peale esimest vaktsiinisüsti. 

PERH pani kinni covidi ühe osakonna, kuna polnud patsiente, inimesed kes, seal pikkisilmi haigeid ootasid lasti osakondadesse tagasi. 

Ükskõik millisesse haigla osakonda toövarjuks minnes näed sa haigust ja valu, onju, mitte ainult covid osakonnas. 

Kas kõik teie sportilkud tuttavad sõbrad on teile avaldanud oma salajas peetud ja peidetud sügavad mured ja stressi? Äkki nad üritasid seda varjata suure sportimise taha? Ja sõpradele näidata oma säravamat poolt, väga tüüpiline käitumine, onju. Pärast imestatakse, kust see küll tuli? Stress nõrgestab immuunsust ja tapab salaja ja palju rohkem in kui arvata oskame, sellest meedia ei pajata. Kütab ainult hirmu ja annab numbreid. Miks meil ei räägita kuidas immuunsust tugevdada, kuidas vältida stressi, kuidas mitte jääda oma muredega üksi.... Meile räägitakse ainult et istu kodus, ära tee midagi, ära mine kuhugi, ja siis ükspäev tuleb õnn meie õuele. Päriselt?!