n37

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

6 meeldimist
9 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ka ei ole vb otseselt teemasse aga kes on juba näinud filmi Jokker siis kohustusliku naeratuse taga võib peituda mida iganes...Arvan, et sellistel lühematel reisidel nähtud naeratused on teenuse võimalikult kallimalt müümise eesmärgil, sa ei pruugi algul arugu saada, mis teenust müüakse. Kui jääd koha peale kauemaks ja süvened naeratustesse saad lõpuks siirad ka kätte. 

Karvanejakole, hinnad on kindlasti nüüd muutunud, sel hetkel sain mina selle toreda marokolase käest täpselt selle hinna nagu kirjeldasin, surfad natuke, näed hindu, liidad saad tulemuse ja siis kaupled, nagu sa seal koha peal peaksid ka kauplema. Minu diil temaga oli, et reklaamin teda selle hea hinna eest siin, kasuta oma veenmisvõimet. See ei ole nii üksüheselt võetav seal maal, ole loov aga ära ole üleolev valge turist kes läheb ja nõuab, kuna keegi kusagil oskas inimestega suhelda. Mina võtan kõiki inimesi võrdsetena, olenemata rahvusest. Edu sulle! 

Salzburgi otselend hinnaga 426. Veebruaris. Lätlased teavad millal ja kuhu eestlased massiliselt reisivad

Hetkel on Riia lennujaam eestlasi täis kes kõik lendavad nähtavasti kusagile Euroopasse suusatama, meie sihtpunkt on Zell am See. PÕS Eesti.

Miks te inimesed ronite võõrale maale teise kultuuri sekka kui nende kombed teile närvidele käivad ja ennast siin nii labaselt väljendama ajavad? Püsige kodus!

Andres, Marrakechist Merzouga kõrbesse on küll 500 km aga see läheb üle Kõrgatlase mägede, teed on neil head, kohati on muidugi teeremonte jms... Meie jõudsime kõrbe juurde hotelli teise päeva lõunakas, u kl 4 paiku kui suur kuum on üle kogutakse rahvas kokku kes sellest hotellist on kõrbesse minemas, pannakse kaamelitele ja siis on u 1,5 tundi kaamelisõitu koos pildistamispausiga, laagrisse jõutakse parajasti nii hästi, et jõuad majutuda ja omale sobiva düüni valida ja siis sinna otsa ronides ahhetades jääda vaatama, pidistama, nautima päikeseloojangut, kuutõusu, tähistaevast. Õhtusöök on kõrbes. Hommikul on äratus 7 paiku, päikesetõus, sama imeline ja siis kaamelitega hotelli tagasi ja seal pesemine ja hommikusöök, sealt meie startisime kl 10 Marrakechi poole, autojuht oli paras rallija aga aega läks ikkagi 10 tundi.... Agadiri Marrakechist on 3,5 tundi bussisõitu. Meie kasutasime ühistransporti ja kõrbeks kohalike teenust, sai mõnusalt puhata!

Virmaline: me olime 3 kesi, 12 aastane poiss ja siis 2 tk. Hinna sain mina sellise, et kui ise oleks võtnud jeebi ja majutused ja kütuse oleksime maksnud sama raha, ehket jeebi rendi asemel rentisime juhi ja giidi ja ei pidanud ise teed jälgima ega vaatamisväärset otsima! Ja teine öö on kõrbes telkides! Ma kindlat summat ei tahakas ette õelda, seal on tõesti kõik läbiräägitav, oleneb väga palju kuidas inimestega suhelda! :) Kui pöördute www.saharawandelust.com poole, õelge kindlasti et leidsite kontakti siit, kindlasti tuleb hind kohe mõnusamalt kaubeldav! Ma suhtlesin muidugi erinevatega ja leppisin hinna siit kokku, ei tahtnud seal kohal olles enam sellega tegeleda, kohapealt saab kindlasti ka. aga, meil oli aega selleks liiga vähe!

Aitäh, sellsed tavalised koerused, nagu igalpool mujalgi. Seda linki lugedes tundus kõik seal ainult üks suur pettus olevatki, usun, et see nii päris pole:) meil on plaanis Sahara kõrb ja algusega Marrakechist. Leitud on korraldaja ja hind on sobivaks kaubeldud, saab siis näha, kuidas kulgeb.

Jaanusm, kirjelda palun marokolaste koerusi, meile jääb Marrakech teele nii u kaheks õhtuks.

Aitäh, jällegi suureks abiks, vaatasin majutusi saab isegi 15- 20 euri öö Merzogas, päris bussiga ei tahaks minna, sinna on imeilus mägitee, tahaks peatuda ja pildistada ja teha lõunat jne.. Meil käib praegu selline mõnus jutuveeretamine, vaatab mis välja tuleb, aega veel küll ja veel pakkujaid leida :)

Läheme okt koolivaheajal, ehket 20 okt ja nädal seal.

Taas vaja väheke nõu küsida, Ahmediga võtsin ühendust, tema alles maletab mulle hinda :) veel tekkis plaan B sõita teisel päeval bussi või millegagi Marrakechi ja sealt pakutakse juba 3p/2 ööd Merzouga kõrbet, ehket minu küsimus mis sellise tripi mõistlik hind võiks olla? Tehti pakkumine 260 euri in, no see on liiga palju aga mis on mõistlik? Pakkuja on sellise toreda jutuga, eks nad kõik ole. 50- 60 euri päev in kohta? tänud!

veelkord suured tänud! arvate, et Agadirist Foum Zgudi ei sõida päevaga ära, kui tahata vaadata ka neid soovitatud kohti tee peal? Mägiteed? (pole praegu kahjuks aega kaarti süveneda, õhtul alles) Alternatiivne ja ehedam linn Marrakechile kõlab ülimalt hästi. Mägedes käime igal aastal suusatamas, sellevõrra seal pikalt ei peatuks, küll aga tahaks näha koskesi, kui neid tee peale jääb, üks oli vist Marrakechist üleval ida pool... kuida singlise keelga on, lugesin, et on pigem prantsuskeelne maa.

Aitäh Buldooza, tunduski kaardi järgi nats pikk maa olevat, tahaks lihtsalt näha seda maad ja rahulikult kulgeda, mitte läbi kihutada, kõrb on minu must see koht. Jäävad need põhjapoolsed vaatamisväärsed järgnevateks kordadeks... Kas selle ringi peal on mõni peidetud pärl mõne ägeda linnakese või looduse poolest erilise kohana, mida tasuks külastada? (tean, läheb juba laiskuseks ära, iseotsimise koha pealt )teiste kogemusi omas keeles on lihtsalt nii mõnus lugeda! :)

Aitäh vastanutele, hetkel on olemas ainult lennupiletid, vaikselt koostame plaani kuhu ja kuidas! (kahjuks on aega ainult nädal) Jõuame Agadiri õhtul hilja, jätame esimese päeva endale seal Aafrika sissehingamiseks ja kohanemiseks, teisel päeval suunduks kõrbesse, nt Rix01 soovitet kohta õõbima ja kolmandal päeval siis kõrb ise ja õõ seal, neljandaks õhtuks siis püüaks jõuda Marrakechi ja ööbida seal. Kuhu sealt pigem edasi soovitate nii km kui aja poolest, kas Fes ja öö seal või pigem Essaoria (öö seal) ja sealt mõõda rannikut Agadiri tagasi? Viimase öö oleks jälle Agadiris, lend läheb küll alles õhtul, aga rannalebo nõutakse ka, või on ehk seal lähistel mõni väikesem ja rahulikum rannaküla, kus saab ujuda ja viimase öö veeta?

Aasta tagasi oli autojuhi päevatasu 50 euri, sisaldas ka kütust. Ööbimine vastavalt soovile, ehket mitut tärni vajatakse. Päevatasu ei sõltunud sõitjate arvust. Autojuhtidel on diilid hotellide, vürtsipoodide, kangapoodide, söögikohtadega, ehket nad teenivad ka sealt kui nad turisti sinna viivad, niiet nälga nad ei jää ja neid diile turist läbi ei hammusta. Veel, kui lepite midagi kokku siis jääge endale kindlaks, nad proovivad hiljem juurde küsida. Kui teenus meeldis, makske tippi aga ärge laske ennast sundida maksma. Nad ei ole seal liiga pealetükkivad, lihtsat proovivad kas joppab:) Tore maa, lahked inimesed, hea söök, nautige!

Kas Stonetowni on mõttekas jääda kohe saabudes, et tutvuda linnaga pikemalt mõned päevad, või pigem jätta see reisi lõppu kui päevitamata nahk enam silma ei kriibi ja hindasi müstilisel moel ei kergita? Veel, kas seal enam ongi mingit muud tüüpi majutusi peale resortide, päris sellist jagatud vannitubadega kohta me ka enam ei tahaks? Tänud!

Meie käisime okt lõpp kuni nov keskpaik, saime igasugust ilma, päevaajal sadas vähe aga oli vinene, mulle sobis, soe on seal koguaeg aga sellisena oli ilm minu jaoks ka linnades talutav. Ookean oli muidugi igalpool soe, osa meist jäi Welligamasse pikemalt nov lõpuni, siis sajud lakkasid ja kuuma ol 40 ringis. Enamasti sadas ööseti, või noh siis kui pimedaks läks, saime ka lauspäikest paar päeva, niiet kõike! Head seiklust teile!

Veel üks kontakt www.thevisitlankatours.com

Suitsude kohta ei tea, aga esimeses postituses on täiesti värske kontakt olemas!

Tere, ei mingeid kõhutõvesi :) jõime pudelivett ja jääd mahladesse ei lasknud panna, ainukesed ettevaatusabinõud! Sõime ka tänavatoitu, need piisavalt vürtsikad! :) Saar oli väga puhas võrreldes Indiaga. Raha vahetasime kohe lennujaamas, seal saab parima kursi ja meie kogemus ütleb, et tasub pigem arveldada kohalikus rahas, automaadist võtsin välja vaid korra, dollarites ja eurodes makstes on kurss alati kallim kui lennujaamas vahetades. Jõudu trippimisel!!!

Veelkord, me pole algajad, mees sõidab lauda, selle tempo on tavasuusatajatest kiirem eks? Meie tempo on sama, armastan ka kiirust. Veebruari keskel oli hooaeg tipus, seisime sabades 10- 25 mintsa kaupa, mida õhtupoole seda hullemaks sabad ja trügimine läks, äkki on koer seal. Siin Eestis ei ole mötet vaielda, kes kövem suusataja on, eestlased on ju kõik ise kõige tublimad ja muud on teadagi mis:)

The round trip of the Sella Ronda should be planned properly. It takes a good six hours. So be sure to set off early in the morning. And make sure you get to the last lift in time in the afternoon. The trails are officially closed after 5 p.m. You can ski the Sella Ronda clockwise or anticlockwise. An accurate map is available at the Tourist Offices. Saksakeelsena on lisatud veel lause,et algajatele mittesoovitav. Info siis Val Gardena kodukalt.

armsad kaasmaalased tegite ikka terve ringi ümber sella mäemassiivi mitte ei sõitnud selle ühte külge pidi edasi- tagasi? Liftide sabas juba läheb suht tükk aega. Sellaronda on oranzipidi vägagi söidetav, pikki järske laskumisi piisavalt, laudurit pidin järle vedama ainult paaris kohas. Ja meil kogemusi keskeuroopa mägedes ikka 7-8 aasta jagu, meie sõidutempo on kiire. 3 tunnijutt on ikka veel utoopia killast.