Tnt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

21 meeldimist
1 postitust
79 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ag selle mehhiko kaardi saab mehhikost?


plaan jälle usasse minna ning vaja oleks netti. GPS'i saame küll Sygici offline kaarte kasutada, kuid alati ei taha autoga igalepoole minna. Ehk siis vaja oleks ka uberit kasutada, mis töötab ainult ju läbi neti. Seega vajalik mingi prepaid kaarti. Kas kellegil on soovitusi? 

Chiang Mai on lahe linn. Ise olime seal vist 5 päeva - käisime temlpites, lähedal on mitmed head elevandi rescue farmid, lisaks ATVga looduses sõitmas, mis oli väga äge. Huvikorral saab teha jõgedel raftingut ja zip linedel looduses ringi sõita. Hinnad on küll päris kallid (ala 50 euri), kuid siiski odavamad kui mõnel teisel mandril.

Võin tagasisidena öelda, et Tara Place oli väga mõnus - teenindus, toa kvaliteet ja hind olid super. Asukoht on nii ja naa. Khao San Road on lähedal, hotelli eest mõnus kohvik. Ringi saab liikuda taksode ja tuk tukkidega. Tukk tukki sõit maksis ming 200 bahti ostukeskusest. Kes tahab eraldi sopata, siis võib olla jah mugavam kaubanduskeskuste kandis ööbida. Ise jalutasime ka kuninga lossi juures MBK keskusesse. Seal ka sama turu kaup mis tänavatel plus igast muud kaupa.

Kursside vahe Eestis ja kohapeal on ikka ulmeline. Eurexis Eestis on kurss 34.1 midagi. Vahetasime algelise raha kaasa Taavidist, kus oli 36,1 vist. Tais kohapeal superrichis oli kurss 37,55. Tallinna lennujaamas oli kurss alla 30ne.

Kui vahetada 1000 euri bahtideks, siis tuleb ikka päris suur vahe sisse..

Täpsustaks üle, et Swedbanki reisikindlustus GOLD kaardi klientidele kehtib, kui 50% kuludest on tehtud selle GOLD kaardiga või seotud arvelduskontoga. Ehk kui sul on näiteks deebet+ kaart seotud selle arvelduskontoga, siis kehtib see kindlustus samamoodi.

Mina sain täna teate oma Koh Lanta külalistemajast, et neil vihmadega katus katki ja majutus pakkuda ei saa. Õnneks Koh Lanta külastus alles veebruaris, aga loodan, et selleks ajaks ikka ilm normaalseks läinud.

Meie panime kinni hotelli suht vanalinna lähedal: http://www.booking.com/hotel/th/tara-place.et.html

Silma jäi, et see oli kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega hotell. Bookingus keskmine hinne 8.9 ja tripadvisoris samuti kiideti. Tasuta tuktki sõit vaatamisväärsuste juurde juba on väärt lisateenus.

Eelnevalt välja toodud hotellid basseiniga katusel tunduvad piltidelt ahvatlevad, kuid kui tagasiside lugeda, siis paneb mõtlema. Probleemid tunduvad samad mis siin väljagi on toodud. Aga eks igaühe maitsed ja eelistused on erinevad.

2 aastat tagasi oli see nii, et viisa kinnitusega saad riiki ja siis lennujaamas saad selle vastu passi viisa. Kokkuvõttes oli see ligi 2x odavam kui viisa taotlemine saatkonnast. Samas pidi seal kohapeal päris kaua ootama (umb. 2 tundi), samal ajal su pagas lihtsalt vedeles lennujaama teises otsas põrandal.

Nagu nende lehelt lugeda siis 2017. aasta see muutub: Uuest aastast 2017 on väiksed muudatused kus väljastatud kinnitus ongi viisa ja lennujaamas ei ole vaja viisat passi kleepida.

Kui ma Vietnamis käisin, siis sai ka peale Saigoni käidud Nha Trangis ja Phu Quockis.

Nha Trang on odavam ja rand puhas ning terve linn venkusi täis. Ööelu ei tea, kuna olin seal 2 ööd ainult.

Phu Quockis on ilusad rannad kusagil pommiaugus, sest üldrand oli räpane. Samas on seal meri rahulik. Nha Trangis on ikka väga suured ja ohtlikud lained. Phu Quockis jätis unustamatu mulje rolleri rent ja siis lihtsalt tripid saarel ringi ja uurid elu.
Nha Trangis olid vinged templid ning Nha Trangi saab lennukiga ka. Taksoga sõit linna oli odav. Tagasi lennujaama viist külalistemaja omaniku tuttav samuti võileiva hinna eest.

Saigon ise on retsilt odav. Baaris sai kohaliku Saigon greeni mingi 30 euro sendi eest. Normaalse lõuna peale 2 õlut plus mingi aasia roog läks keskmiselt mingi 3-4 eurot. Jube odav ja läheks hea meelega tagasi.

Paraku olen endaga kokku leppinud, et samasse kohta tagasi ei reisi, sest maailmas on niipalju teisi ägedaid kohti samuti.
Samas oli sealne hinna ja kvaliteedi suhe ikka ulme. Ei tea kuidas nüüd 2 aastat hiljem on..

See "odavam" on väga suhteline. Finnair pakub tõtesti häid hindasid. Aasiasse sai 500 euriga ja väga kiirelt. Nii ise kui päris mitmed teised tuttavad läbi soomlaste endale talvise puhkuse ostnud.

Tihtipeale ei olegi see 400 eurine pilet pika lennuga odavam, sest lennujaamas kulub ootamisele raha pluss enda üleüldine väsitamine. Pärast eelmist aastat kui ma vahtisin öösel 12h heathrows otsustasin, et sellist ootamist ei tee ma enam kunagi. Hoidsin küll oma sada euri kokku, kuid see polnud seda vahtimist väärt..

Bangkokis on hotellide valik ikka väga lai. Otsisin just eile ise ka ja ajas ikka parajalt segadusse. Lõpuks sai 7 varianti välja valitud. Üks Chinatownis, üks üle jõe, kus kena vaade vanalinnale ja templitele. Lisaks veel paar hotelli vanalinnas ja osad siis metroo juures.
Lõplik valik tulebki teha, et mis on esmatähtis. Aga usun ka, et Siami peatusest natuke vanalinna poole edasi tundub kõige mõistlikum

Ei hakanud selle viimase hetke asjaga riskima, kuna tegemist kõrghooajaga ja seal majutus nagunii kallis. Otsustasin, et broneerin kõik ette ära. PhiPhile sai kaheks ööks normaalsesse hotelli bungalow mingi 180 euroga.

Ei hakanud selle viimase hetke asjaga riskima, kuna tegemist kõrghooajaga ja seal majutus nagunii kallis. Otsustasin, et broneerin kõik ette ära. PhiPhile sai kaheks ööks normaalsesse hotelli bungalow mingi 180 euroga.

Selliseid teemasid siin kümneid.

Vietnamis on olemas eestlaste seltskond kelle läbi mina seda ajasin. Neil nüüd uus koduleht.
http://vietravel.ee/

Võrreldes et 5000 bahti on umbes 130 euri, siis tundub palju turvalisem tõesti kui sadade eurodega ringi reisida

Keegi enda kogemusest Phi Phi mõistlikku hotelli oskab soovitada. 300 eurot/öö hotelli kindlasti ei soovi.

Kuna 7 päeva Krabis, siis ei viitsi tervet aega seal istuda. Läheks oleks natuke saarel kus ilus rand. Peod mind ei huvita. Pigem selline vaiksem olemine.

Või soovitaksite hoopis Lantale vaadata majutus?

Loomapiinamise kohad pole eraldi huvi, lihtsalt see üks variant kuhu minna. Saan aru, et see pole õige, samas korra võiks elus ühe sellise koha ära näha. Eelnevalt olen selliseid kohtasid ignoreerinud, eriti mingeid delfiinide parke ja showsid.

Kuidagi imelik lihtsalt, et see koht on siin foorumis täiesti ära unustatud. Lonley Planet peab seda näiteks oma raamatus top3 kohaks, mida külastada Tais. Seega mõtlesingi küsida kaasmaalste soovitusi/kogemusi, kes seal käinud on.

Kui mugav see kahe lennujaama vahel liikumine on selle transfeeriga?

Ongi mõtlemise asi, et kas on mõtet ümber kolida teise lennujaama.

Infoks, et raamat ammu müüdud.

Vietnamis lendamisel kehtib hea lihtne reegel - ära kahte siselendu samal päeval tee.
Vähemalt nii pidi olema.

Ise võtsin riski ükspäev ja lendasin Nha Trang-Saigon-Phu Qock ja kõik toimis ja kõik lennud läksid samal ajal. Tegin kokku 4 siselendu. VietJeti ja Vietnami Airlinesiga pooleks. Esimene nendest oli odavlennufirma kus iga liigutus maksab. Teine aga kvaliteetsem ja pagas ja asjad juba hinna sees. Esimesel uued lennukid, teisel vanemad.

Ma jäin mõlema firmaga rahule. Hinnad olid ka üks ots midagi 20-30 euri, aga ma ostsin mitu kuud ette. Sai siis väga odavalt.

Elasin üle kolme kuu seal ja võin öelda, et ei ole mõtet siis minna. Oktoober on jah viimane kuu kui hotellid lahti kuid paljud sulgevad end juba septembris. Ma olingi seal mai-septembri alguses. Septembris läks juba tuuliseks ja sadas vihma ja ei olnud eriti väga suvine enam.
Selajal juba mõtekam Tenerifele minna. Mallorca ikka selline suvine puhkuste koht.

Florida oma läinud, Vietnami oma veel alles.

Reis jäigi lõpuks Florida keskseks, ehk võtsin ja viisin tagasi lennyujaama. Broneerisin kodukalt mingi 4 ukselise toyota ja siis parklasse minnes öeldi, et võid täna executive reast auto valida. Oli seal maastureid, sportautosid ja pereautosid. Dodge tundus päris naiss ja oli väga hea ulmelises Miami liikluses. Chevy camaro oli ka veel seal, aga dodge tundus kenam.

Üleüldse see kõik oli nii kerge. Ei mingit paberitööd. Alguses läksin sinna kontori, siis seal oli juhatav silt, et memberid võivad otse parklasse minna. Seal öeldi, et näe vali auto siin reast võtmed autos ja sõida välja. väljasõites küsiti putkas broneeringut ja juhiluba ning kretkat. Vormistas paberid ära paari minutiga ja lasi auto triipkoodi läbi ja oligi minek. Kretkal bronnisid summa ka ära. Tagasi tõin siis ka skaneeriti number ära ja lasti masinast tsekk välja. Auto vaadati poole minutiga üle, vaadati kas paak täis ja aknad töötavad ja oligi kõik. Ütlesin, et mingeid juhtumeid autoga ei olnud ja oligi minek. Ei mingit allkirja ega midagi. Väga mugav. Muidugi tasub tänada kõrgemaid jõude, et midagi ei juhtunud. Florida, eriti Miami liiklus on ikka väga ulme. Väga palju ridasid ja mahapööramisi. Kusagilt möööda paned, siis pead ümbersõite tegema ja kiirused ikka keskmiselt oma 50 miili tunnis..

Nüüd mingi ajapärast peaksid need SunPassi summad ka maha minema kretkalt. Neid oli ikka päris palju seal. Turnpike peal oli juba korralikult. Muidugi turnpike oli maanteena ikka väga mõnus sõita võrreldes näiteks Clearwater-Miami. Kokku tuli sõitu oma 1000 miili.