trip12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tõesti on olemas Rumeenias kiht inimesi, kes peavad end mustlastest paremaks ja kutsuvad end rumeenlasteks, kuid sisuliselt on tegemist ühe ja sama rahvusega. See, et teatud seltskond end oma rahvusest eemaldub, ei tähenda, et nad oleks oma käitumist oluliselt muutnud. Täiesti erinevad, kes ei ole segunenud, on ungarlased, keda elab Rumeenias üsna arvukalt nende ajaloolistes asukohtades. Neid võiks Rumeenia valgeteks inimesteks kutsuda. Ungarlastega asustatud alad on kardinaalselt teistsugused ja Eestiga suhteliselt sarnaselt tsiviliseeritud.
Autoga turistid peaks Rumeenias olema eriti ettevaatlikud, kuna Rumeenias sisuliselt puuduvad liikluseeskirjad või neid ei täideta ja seetõttu on ka karistused liikluseeskirjade rikkumiste eest pea olematud (seda ilmselt siiski kohalikele). Sellest tulenevalt ei ole üllatav, et mõni veoauto su auto sodiks sõidab. Kombeks on neil avariipaigalt kiiresti uttu tõmmata, samas nn politseinikud on kõik umbkeelsed ja umbmeelsed. Mustlaste kombel omasid ei kotita ja turisti võib vabalt maanteelt välja puksida.

Ei tahagi öelda, et sinna sõita ei tasu, kuid valmis peab olema kõigeks, tegemist ikkagi ekstreemturismiga. Enne sõitu teha kindlasti kaskokindlustus. Teoreetiliselt peaks seal kehtima ka Euroopa vastutuskindlustus, kuid isegi võimaliku hüvitise kättesaamine sealselt kindlustusandjalt praktiliselt võimatu.

Juhus on siis, kui midagi varastatud poleks. Autoga Rumeeniasse sõita on täielik ekstreemsus. Valmis tuleb olla kõigeks, ka selleks, et ilma autota jääd. Tegemist põhiliselt mustlaste ja nendega segunenud kunagiste traaklaste järeltulijatega, kes varastavad ja petavad käigult. Äärmiselt ebameeldiv ja ebausaldusväärne seltkond. NB Liiklus ja teed on täielik....Liikluseeskirju ei ole või neid ei peeta millekski.