pastakas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

10 meeldimist
3 postitust
37 kommentaari
Viimased kommentaarid
Olen Krabi kandis korduvalt käinud ning nii mitmeski kohas Taimaal veel.
Minu subjektiivse hinnangu kohaselt on see Taimaa ilusaima loodusega kant.Kui rääkida Railay East ja Railay West randadest,siis olen nõus eelkirjutajaga,et Railay East on olematu rand.Samas Railay West on aga väga ilus.Samuti on väga ilus lühikese jalutuskäigu kaugusel olev Phra Nang Cave rand.Olen alati mõelnud Railay ja Phra Nang-i randu külastades,et mida need inimesed,kes sealsetes hotellides peatuvad,õhtuti seal teevad-seal võib ju igavuse kätte ära surra.Mina ise olen peatunud
AoNangis,mis ongi tegelikult Krabi turismikeskus.Seal on kõik olemas-
korralikud hotellid,kauplused massaazisalongid restoranid jne.Mõned peavad AoNangi liiga turistikaks,aga minu arust just on see hea koht peatumiseks,kus on kõikvõimalik infrasruktuur olemas.AoNangis on ka rand,mis ei ole muidugi võrreldav Railay Westi ja Phra Nang Cave Beach-ga,aga on täiesti OK.Sealt samast rannast käivad edasi-tagasi nii Railay kui Phra Nang Cave Beach-ile hommikust õhtuni pikasabalised paattaksod.
Ootavad rannas,kui 8 inimest koos läheb sõiduks.Sõit kestab ca 10 minutit ja maksab edasi-tagasi ca 2,5 EUR-i/nägu.
Aga head otsustamist.
To Koval:
Sellisel juhul soovitaks Tossa de Mar-i üheks peatuskohaks Imeilus,suht vaikne ja samas kõik olemas- ilus rand, väga kena vanalinn jne. Olen viibinud kahel korral hotellis Neptuno-3 tärni, aga minu arust väga OK.Viis minutit randa läbi linna.Tossat ümbritsev loodus on ka väga kena.Girona lennujaamast oli minu mäletamist  mööda autoga 1 tunni ringis.Kui on soov
mitmes kohas peatuda,siis neid ilusaid väikseid linnakesi on seal rannikul palju.Aga nendest olen ainult läbi sõitnud nii,et otselt soovitada ei oska.
Salvador Dali teemalisel väljasõidult jäi meelde väga ilus rannikulinnake Port Liggat,kus on ka Dali majamuuseum.
Olen nõus eelpool kirjutajatega,et meiesugustel, jahedama kliimaga harjunutel, ei ole väga hea mõte juulis, ja veel  lastega,minna Hurgadasse,
puhkama,kus on temperatuur varjus vähemalt 40+.See asi lõpeb raudselt
päevad läbi konditsioneeritud toas  istumisega ja kas siis on sellel reisil üldse mõtet.
Ma muidugi ei tea,mida tähendab ,,võimalus minna"-see võib muidugi asja
muuta,mis iganes tähenduses.
Olen Hurgadas aprilli lõpus olnud ja näinud,et isegi kohalikud töötasid ehitusel öösel,et vältida päevast kuumust ja päeval ehitus seisis.
Tänavu tundub,et Eestis on ka kena suvi,aga, kui ikkagi mõte minna kuhugi,
siis soovitaks  Euroopasse Vahemere ümbrusesse-seal on temperatuurid meiesuguste põhjamaalaste jaoks juulis talutavamad nii 30 tuuris.
AoNangis julgen soovitada hotelli Golden Beach Resort.Väga korralik koht
ja kohe rannapromenaadi ääres.Mõnesaja meetri kaugulel on pikasabaliste paatide lähte-saabumiskoht,kust saab lähisaartele ning imeilusatele Railey ja Phra Nang Cave Beach-idele.

Jah,eks aprillis on ookeani ääres veel jahedavõitu.Mulle endale meeldib väga
Lõuna-Partugali Algarve piirkond ja eriti üks väga kena ja maaliline linnake Lagos
http://www.lagosportugalguide.com/index.html
Algarves on terve rannikuäär ilusaid kohti (Albufeira,Faro,Tavira...jne.) täis,mida tasub külastada. 5-7 päeva kulub seal kiiresti ära.
http://reisijuht.delfi.ee/news/sihtkohad/algarve-reisijuht?id=66295484

Kui oled Salvador Dali huviline, siis tema majamuuseum Port Liggatis on
päris äge koht ,samuti muuseum Figuereses ja tema abikaasa Gala loss Pubolis on külastamist väärt.Need kohad jäävad Lloretist Prantsuse piiri poole.

No selle asjaga oled küll vist lootusetult hiljaks jäänud-vaevalt enam midagi soodsalt Taisse saada on.Kõik sõltub muidugi sellest ,mida mõistlikuks pead.
Aga pea silma peal Soome reisikorraldajatel näiteks TUI (tui.fi). On juhtunud,et
nad viskavad soodushinnaga reisipakette suht hilja veel välja.

Teema pealkiri on ju ,,Perega Krabile".Koh Lanta ei ole ju Krabi, vaid saar Andamani meres, kuhu saab laevaga.Krabi all mõistetakse tavaliselt sealset turismilinna AoNangi,aga tegelikult on Krabi provints,mille pealinn on Krabi Town.AoNang on Krabi piirkonna kõige vingem turistikas,kus on kõik vajalik olemas-hotellid, restoranid,poed,masaazisalongid jne. Krabi provints on vist Taimaa kõige ilusama loodusega piirkond.,kuigi eks kogu Taimaa on väga ilus.
Ja Krabis on rahvusvaheline lennujaam.Võib-olla lendad sa sinna ja sealt kuskilt laevaga Koh Lantale.
Mina sinu asemel bronniks hotelli AoNangis ja teeks sealt ümbruskonna imeilusatele saartele paadiväljasõite või käiks läheduses olevatel imeilusatel randadel PhraNang Beachil või Railey Beachil-sinna sõidavad pikasabalised paadid kogu aeg edasi-tagasi.AoNang on ka muidugi turistikas,aga sealt pääseb vähemasti hästi ümbruskonda liikuma.Aga eks otsus on sinu.

Alati on mingi võimalus,et asjad rannalt ,,kõndima lähevad"-rahvast liigub ju seal igasugust.Mingi variant on see,et vaadata rannas mõni ausama näoga päevitaja ja paluda tal asjadel silma peal hoida.Mõni skandinaavlastest vanapaar näiteks.Taimaa randades on ka minult palutud asju valvata ja olen ka ise palunud seda teha.Siiani on kõik hästi läinud.

Tere,
Mõtlesin,et ütlen ka sõna sekka.Olen viis korda Taimaad külastanud ja ilmselt lähen veel.
Ma võib-olla veidi mugavavõitu ja seetõttu ei ole viitsinud mingeid pikalevenivaid ja mitme ümberistumisega lennuskeeme kasutada.Olen nõus eelkõnelejaga,et väga hea
ja kiire variant kohalejõudmiseks on lend Helsinkist.Tasuks ka kindlasti jälgida Finnmatkade kodulehte-seal on vahel tõeliselt häid pakkumisi olnud.Olen ise sealt paaril
korral ostnud lennu+majutuse, nii Krabisse,kui Phuketisse.Olen tähele pannud,et just jaanuaris on nad väga soodsaid pakkumisi välja pannud.Minu arust on Krabi kant Taimaa
ilusaima loodusega ja vaatamist, käimist on seal väga palju.Suht lihtne on sealt käia Andamani mere imeilusatelt saartel.Baaskohaks võiks võtta AoNangi ja sealt siis käia trippidel.AoNangi rand iseenesest ei ole just kõige parem,aga sealt on võimalik pikasabaliste paattaksodega käia ca 10minutilise sõidu kaugusel olevates maailma ilusamate randade hulka nomineeritud Railey Beachil või Phranang Cave Beachil.
See kant on minu lemmikuks saanud Taimaal.Mina shoppamisest eriti ei pea,aga tean,
et Krabi Townis on kaubandust ja mingeid outlette,Aonangis suuri kaubanduskeskuseid ei ole ja sealne kaubandus on selline putkapõhine,aga selle eest on seda väga palju.
Phuketil Patongis on muidugi väga vingeid kaubanduskeskuseid,aga minu hinnangul
oleks Phuketil mõistlik baasiks valida kas Karon Beach või Kata Beach need on ilusate randadega ja mitte nii kärarikkad kui,Patong.Karonist või Katalt taksoga Patongis käia
õhtuti näiteks maksab ca 50BHT ehk siis kuskil 1,5EUR.Aga maitseasi,kui tahta kõva melu
ja möllu-siis kindlasti Patong.

No,kui väikeste lastega,siis vast ikka köisraudtee ja maasturbusside variant-see on suht
turvaline.Maasturbussid viivad päris üles(jääb ainult suitsev nn.ülemine kraater,kuhu niikuinii ei saa minna).Maasturbusside peatuskohast saab kõndida ümber alumise kraatri,
nautida vaateid ümbruskonnale jne.Lastega täiesti tehtav.Nägin kõisraudteega üles ja alla sõites jalgsi mäkke rühkivaid inimesi-see lõbu on ikka heas vormis täiskasvanutele.
Aga ära käia tasub seal kohe kindlasti,kui juba seal kandis,sest see kogemus ja vaated
jäävad vist eluks ajaks meelde.Olen käinud kõigi kolme Euroopa kõrgema vulkaani(Teide,
Etna,Vesuuv) otsas ning pean ütlema,et Etna jättis ikka kõige vingema mulje.

Tere,

Jaanipäeva paiku minek neljaks päevaks Prahasse.Äkki keegi Prahas käinu viitsiks
mõne sõna kribada et mida veel kindlasti võiks külastada peale Praha lossi,Karli silla,
vanalinna.Kas keegi on näiteks külastanud õllespaad.Meil viiene punt ja ma vaatasin
kodukalt,et tund viiele õlle-spad maksab 348.-EUR. Tundub suht kallis, aga võib-olla
on unustamatu elamus või siis mitte !? Palun muljetada,kes käinud.

Jah ,vana versioonil oli avaleht palju ülevaatlikum ja lihtsam kasutada.
Väga häirib see vajadus kogu aeg üles-alla kerida.

Äkki keegi Phuketis hiljuti käinu teab öelda,et kas see rannatoolide ja päikesevarjude jama Karoni rannas on lahenenud?Nimelt mingi aeg tagasi koristati nendelt randadelt kõik see kraam ära, väidetavalt põhjusel,
et mingi ametnik oli lubanud seda äri seal ajada priskete altkäemaksude eest.

To Sarapuu:Tiger Cave Temple-s ei olnud tõesti enam elusaid tiigreid.
Varem olid nad seal mäekülgedel metsikult elutsenud.

Olen Pattayal olnud,aga tiigrite templit ei tea.Tean seda,et Pattaya
lähedal on nn.tiigrite loomaaed,kus saab tiigrikutsikaid sülle võtta
ja pilti teha.Seal olid ka krokodillid,maod ja muud loomad.Lisaks oli
seal ,,skorpioni kuninganna" show,kus üks tai tibi ladus endale hunniku
skorpioneid kehale ja pealtvaatajad kiljusid vaimustusest.Tegelikult
jättis see kõik hirmus kommertsliku mulje.Ma täpselt ei tea,aga keegi väitis, et skorpionitel on astlad eemaldatud.Tiigrikutsikaid,keda sülle võtta saab, hoitakse näljas,et nad süles olles keskenduksid ainult lutipudelile ja oleksid rahulikud.Niikui kõht täis saab,tiritakse ta minema ja tuuakse uus näljane kohale ja lutipudeli trikk hakkab otsast peale.Aga tegelikult olid nad väga...väga nunnud.
Üks äge koht Pattaya lähedal on Kwai jõgi,kus on dzunglis jõel ujuvad
majakesed ööbimiseks ja saab paadi järel veetaval parvel hommikusööki süüa ja jõkke suubuvate koskede all lobistamas käia.ÖÖsel kostsid dzunglist ikka tõelised dzungli hääled-nagu filmis.Seal lähedal oli ka koht kus sai elevantide seljas dzungliradadel sõitmas käia-ka päris äge oli.

Cadryx,
Krabis, AoNangist ca 20 minutilise autosõidu kaugusel on selline koht
nagu Tiger Cave Temple,mis asub kõrgel mäe otsas ja kuhu viib trepp
ca 1240 astmega.Ja need trepid on üsna järsud.Kui tervis on korras ja
aja peale ei kihuta,siis ei ole midagi hullu.Rahulik ülesminek võtab
umbes 1,5 tundi ja allatulek umbes 0,5tundi.Aga see vaade,mis ülevalt ümbruskonnale avaneb on seda vaeva väärt.Treppidel kohtud kindlasti
makaakidega,kes on üsna inimestega harjunud ja lunivad kindlasti midagi suupärast.
Parim viis sinna saamiseks on võtta tänavalt kohalik takso ja leppida
kokku hind edasi-tagasi ja ta ootab kenasti kuni sa soovid tagasi sõitma hakata.
Muidugi on seal mitmeid tripikorraldajaid,kes pakuvad väikebussiga kompleks touri sinna,Blue Lagooni ja kuumaveeallikataele,aga nendega on see häda,et läheb igas kohas hirmsaks jooksmiseks ja Tiger Cave Temple treppidel nagu joosta ei tahaks.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_Cave_Temple
Ja kui sa AoNangis peatud,siis AoNangi rand iseenesest ei ole suurem asi,aga sealt rannast käivad paadid läheduses olevatesse imelistesse randadesse nagu Railey Beach ja Pra Nang Cave Beach,mis on tituleeritud maailma kümne ilusaima ranna hulka kuuluvaks.Süsteem toimib väga hästi
Ostad rannas olevast putkast edasi-tagasi pileti,sõidad kohale,oled seal nii-kaua kui tahad ja sõidad siis tagasi.Paadid ootavad nagu taksod rannas ja kui saab ca 6 inimest kokku,läheb sõiduks.Ühe otsa sõit kestab ca 10-15 minutit imelistele kaljudele vaadetega lahel.
Samast AoNangi paadisadamast saad sõita samasuguste pika sabaga paatidega ümberkaudsetele imeilusatele saartele.Saad võtta paadi koos paadimehega näiteks terveks päevaks ja ta sõidab erinevatele saartele ning ootab sind rannas, kuni sa suvatsed edasi liikuda.Selline lõbu maksis selle aasta märtsis minu mäletamist mööda ca 1600BHT ehk ca 40EUR
Väga soodne ju.Aga head reisi-äkki oli mu jutuke sulle veidi abiks.

Dominikaanis ongi parima hinna ja kvaliteedi suhtega hotellid piirkonnas.
Näiteks Punta Canas on väga korralikud hotellid.Olen ise olnud Majestic
Colonialis ja Majestic Elegances.Jäin väga rahule kõigega.Linnad on nagu lõunamaa linnad ikka,aga pealinn Santo Domingo jättis küll väga OK mulje.

Minu arust Tai ja Emiraadid on kardinaalselt erinevad asjad.Kõik sõltub muidugi eelistustest,aga minu eelistus oleks kindlasti Tai.Olen käinud seal neli korda ja kindlasti lähen veel.Minu arust saab sinna väga hästi
otselennuga Helsinkist.Näiteks Finnmatkadega.Nad alustavad vist reisidega
Taisse küll alates oktoobri viimastest päevadest.Minu lemmikkoht Tais on
Krabi.Imeilus loodus ja rannad,paradiisisaared meres.Hotell võiks olla
Aonangis-sealt saab ümberkaudsetesse kohtadesse paadiga,autoga jne.
Võrreldes Emiraatidega on Tais väga odav.
Aga head otsustamist.

Käidud Reisikorraldaja OÜ poolt müüdud reisiga Punta Canas.Nende koduleht
http://reisikorraldaja.ee/.Nad müüvad inglise korraldajate reise(Thomson.
First Choice,Thomas Cook),lisades juurde lennud Eestist ja tagasi ning vajadusel ka hotellitransfeerid.
Olen nende teenust kasutanud mitmel korral ja kõik on toiminud suurepäraselt.

Capril ei ole mitu päeva midagi teha-ühest päevast täiesti piisab,et
sealsed ägedamad kohad ära vaadata.Põhipeatuspaigaks ei ole Caprit küll mõistlik valida,pigem ikka Sorrento,nagu eelpool ka juba
kirjutati.Sorrento ise on ka väga kihvt koht ja seal olemist igati väärt.Liivarandu seal ei ole,aga on pontoonidel päevitussillad.Eestist
tuleks lennata Napolisse.Otse ei saa,aga ühe ümberistumisega saab.Mina käisin üle Brüsseli,aga võib-olla on ka soodsamaid variante, seda pead uurima.Napoli lennujaamast käivad bussid Sorrento bussi-rongijaama,mis asub suhteliselt linna keskel.Sorrentost on väga hea ja tihe rongiühendus Napoliga.Selle tee peale jäävad peatused,kust saab Vesuuvi vulkaanile,Pompeisse ja Herculenumisse.Sealt samast bussi-rongijaamast väljuvad bussid Amalfisse.Tee Amalfisse kulgeb mööda kitsast käänulist teed kõrgel kaljudel ning on kindlasti väga omapärane elamus.Amalfist tagasi Sorrentosse võiks tulla laevaga peatustega Praianos ja Positanos,mis on imeilusad rannikulinnad.Samuti on vaated merelt Amalfi rannikule imekenad.
Need väikesed laevad liiguvad üsna tiheda graafikuga.
Minu arvates ei ole rendiautoga mõtet seal jamama hakata.Teed on kitsad ja käänulised,parkimiskohti napib,kohalike sõitmiskultuur kitsastel teedel on meile veidi harjumatu,aga kui on soov proovida,siis midagi ülihullu seal ka ei ole.Ühiskondlik transport on suht odav ja toimib suurepäraselt.
Hotelli Sorrentosse soovitan vaadata näiteks booking.com portaalist.
Kogu see kant ei ole muidugi eriti odav,sellega peab arvestama.Minu arust aga ülikihvt ja seetõttu ka oma hindu väärt.
Head reisi

Vastab tõele.Mehhikos on elektripinge 127V,60Hz(meil 230V,50Hz) ja pistikupesad on teistsugused.Mõistlik on reisiadapter siit kaasa soetada-see on selline klotsisarnane vidin,kust on võimalik erinevaid pistikuid välja keerata ja pannakse sealse kohaliku pistikupesa ja sinu seadme pistiku vahele.Meil on neid müügil elektrikaupadega kauplevates poodides.Olen neid näinud ka müügil lennujaamade reisitarvete poodides.
Erilist muud probleemi selle pinge erinevuse pärast ei ole.Telefoni ja
arvuti akud laevad veidi kauem aga muidu kõik OK.Probleem on selliste seadmetega,mis töötavad 230V pingega elektrimootoriga-näiteks föön jne...
Need võivad tuksi minna või ei tööta korralikult.Hotellides on seal reeglina föönid vannitubades olemas.

Finnmatkad otselend Helsingist Phuketisse 11h 45m ei ole tõesti midagi hullu.Lennuk on Boeing 767 Blue Comfort,mis on väga suur.Seal saab isegi jalgade sirutamiseks vabalt istmetevahelistes vahekäikudes ringi jalutada.
Samuti aitab aega veeta istmeseljatugedes olev mutimeedia süsteem,mis võimaldab filme vaadata,muusikat kuulata,mänge mängida või lihtsalt lennu infot kaardilt jälgida.
Igal juhul parem variant ,kui vahemaandumisega.Ja see hind 432€ on ka väga OK.Nii,et head reisi.