RuthS

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Aitäh kõigile hea info eest! Sellest TOKSist ma ei olnud kuulnudki, aga tundub asjalik.

Kas keegi teab, kuidas Sri Lankal kliima, hindade ja üldse turistidega märtsikuus lood on? Kas julgeksite Sri Lankat üksinda reisivale noorele naisele soovitada? Olen üksinda varem Indias ja Argentiinas seigelnud/backbackkinud.

Täitsa oleneb millal minna. Meie sõbrad olid Goas novembri lõpul (check out 30.nov) ja maksid Anjuna rannas mingi külalistemaja eest 400INR (5 eur) kahene tuba/öö. Meie läksime 1.dets ja juba oli hind samas külalistemajas 600INR (8,5 eur) kahene tuba/öö. Kohalikud rääkisid et kõrghooaeg Goas on detsembrist ca veebruarini. Restoranide hinnad on suhteliselt fixed, seal kauplemisruumi ei ole. Muu kraami (misiganes suveniirid vms) osas soovitan kaubelda 2/3 hinnast alla, siis on enam vähem okei. Endal läks kolme päeva peale ca 2500 INR (ca 35 eur), seega 12 eur per päev incl. majutus, toit rannarestoranis 2 x päevas, rolleri rent, peod jms. NB! See on muidugi Goas kohapeal (meie viibisime Anjunas, aga pmst igas linnakeses on samad hinnad), seega lisanduvad lennu- või rongipiletid Goasse ning transport Goa raudtee- või lennujaamast oma linnakesse (võib olla üllatavalt kopsakas India mõistes).

Koit Rannas, tulin just pooleaastaselt India reisilt ja proovin Su küsimustele vastata:

Kas turvamehi on palju tänavatel? - oleneb linnast. Sikkimis ja mujal Kirde-Indias rohkem, rahulikumates kohtades vähem. Pea iga suurema (era-)maja ees on valvuriputka turvamehega.

Kas palju inimesi sõidab katustel? Bussi, rongi, auto või rikša katusel? - ausalt, poole aasta jooksul ei näinud ma kedagi mitte ühegi transpordivahendi katusel sõitmas.

Millised raudteejaamad peale New Delhi veel ööseks suletakse? - ilmselt kõik raudteejaamad, millest EI VÄLJU öösel ronge.

Millise kaardiga maksta saab? Mastercard, Visa-card või millegi muuga? - Hotellides?, restoranides? Millise kaardiga oli probleeme või sobis mõni kaart pea igal pool (kui tänavasööklad jm. tänavateenused välja jätta) - Iga rahvusvahelise kaardiga. Ise maksin edukalt Eesti MasterCardi ja Visaga ning Taani Visaga igal pool. Kõikvõimalikes tänavakioskites on siiski sularaha vajalik.

Milliseid hotelle soovitate Delhis? Kolkatas? Kas on keegi proovinud Inasra broneeringusüsteemi? Kas enne pühasid ja nädalavahetusi on tarvis hotelle broneerida? - Kahjuks ei oska hotellide osas vastata, kuna elasin erakorteris Delhis. Inasra't pole proovinud, kasutasin ise Goibibo.com'i sest mul oli sellele mingid sooduskupongid. Pühade ajaks soovitksin ma hotellid siiski varem ette bronnida, eriti poppides sihtkohtades (Agra, Jaipur, Varanasi, Kolkatta, Manali, etc.).

Milliste rongidega olete sõitnud? Kas olete proovinud “Superfasti”? Ma ise 2009.a. kaks korda proovisin, üks kord hilines 15 tundi, teine kord kõigest 11 tundi.. - Peamiselt linnadevaheliste ekspressidega (Delhi-Dehradun 5h, Delhi-Agra 2h, Agra-Jaipur 4,5h, Jaipur-Udaipur 7,5h, Mumbai-Goa 11h). Absoluutselt kõik rongid olid täpselt ajagraafikus!

Milliseid ronge soovitate? Milliseid busse? Kohalikke lennufirmasid? - Rongidest oleneb distantsist. Nagu ütlesin, kasutasin ise linnadevahelisi ekspresse, klassidest nii 2A, AC chair car (CC) kui 2nd Sitting (2S). 2A ja CC on mõlemad konditsioneeriga ja pigem mugavad, 50:50 indialased ning välismaalased, hind keskpärane. 2S on ilma konditsioneerita, istekohad mis käivad narideks, olime terve vaguni peale ainukesed valged, aga hind oli soodne ja paras elamus oli ka. Rongid olid kõik confirmed, seega wl osas ei oska vastata kahjuks. Bussidest kasutasin Volvo bussi Manalist Delhisse tulekuks (550km, 15h) ja HRTC kohalikku ordinary bussi Haridwarist Manalisse minekuks (500 km, 16h). Volvo oli oluliselt mugavam, aga ka poole kallim (1000 Rs, ca 14 eur). Volvo ei peatunud viimase 9 tunni jooksul mitte kordagi ning bussis puudus wc. HRTC bussis polnud ka wc-d aga see peatus iga 4 tunni tagant mõnes söögikohas (kus oli wc). Lennukompaniidest kasutasin nii Air Indiat kui SpiceJet'i. Kummagi kohta pole midagi halba öelda - lennud olid plaanipärased, teenindus okei. Hindade vaatamiseks kasutasin nii kayak.com kui goibibo.com ja bronnisin läbi goibibo sest mul oli selle sooduskupongid.

Anna teada, kui veel küsimusi tekib, proovin vastata.

Mine kindlasti favela tuurile ka. Neid korraldab üks firma ja vaid ühes favelas (Rocinha favela). Minu RJs veedetud nädala üks highlighte...

Kui veel abi vajad, siis mina olen minemas BA-sse järgmisel nädalal. Panin Sulle meili ka sel teemal.

Ruth

Minul läks laevalt mahaastmisest Arlanda lennujaama saabumiseni kokku aega natuke alla ühe tunni. Olin üksinda ja liikusin esimest korda sellel marsruudil.

Kõige lihtsam on Värtahemnenist Stockholmi kesklinna minna metrooga: Terminalis vaata lae alla ja otsi viitasid 'metroo' vms. Terminalist välja tulles mine üle jalakäijate silla, kõnni läbi pargi ja jõuad Tegeluddsvägenile (tänava nimetus), seal mine otse üle ülekäiguraja, keera paremale ning jaluta umbes 50 meetrit kuni jõuad ristmikule, sealt keera kohe vasakule Värtavägeni tänavale. Jaluta mööda seda tänavat (u 50 m) kuni näed paremal pool teed bussipeatust (sealt väljub buss nr 1, ka kesklinna). Kui oled üle tee, siis hoia natuke paremale, kust läheb (mingi laudtee) metroopeatusesse. Nii bussi- kui metroopeatuse nimi selles kohas on GÄRDET. Kui sõidad metrooga kesklinna, siis vali Norsborgi suund. Metroopileti saad osta nii laeva pealt, kui ka peatuse kassast (mina ostsin laevalt, hind 30 SEK täiskasvanule, lastele 7-19a ja pensonäridele üle 65a on 18 SEK). Metrooga sõida 2-3 peatust (ei mäleta täpselt) ning välju peatuses T-CENTRALEN. Kui sa selles peatuses otse liigud, siis hakkad nägema Arlanda Express viitasid - juhindu nendest. Arlanda Express pileti ostsin sealt kassast - alla 26.aastastele on soodustus - kokku maksin vist 120 SEK.

Ühesõnaga - pole võimalik ära eksida!

Tõsi ta on ja kuna kurss on eesti rahaga pea 1:1, siis oli hea hindu arvutada. Kõik söögikraam, joogikraam, alkohol, riided on tunduvalt soodsamad kui Eestis. Hea kohaliku veini saab kätte juba 30-40 eeguga. LAV-i on lubatud tuua tubakat ja alkoholi järgmiselt:

  1. 200 CIGARETTES AND 50 CIGARS AND 250 G OF TOBACCO
  2. 2 BOTTLES (2 LITRES) OF WINE AND 1 BOTTLE (1 LITRE) OF SPIRITS OR LIQUOR
  3. 50 ML. OF PERFUME AND 250 ML. OF EAU DE TOILETTE PER PERSON

Meie peatusime nädal aega Villa Cofresi hotellis Rinconis. Super! Hotell otse rannas, hommikusöögi võtsime hinna sisse, siis sai hommikul kõhud täis nositud. Hotelli baar oli üsna popp kohalike seas. Nii ei olnud seal igal pool ümberringi ainult neid usakaid. Staff oli väga sõbralik. Kuna autot me ei võtnud, siis nad organiseerisid meile kellegi töötaja, kes viskaks meil El Faro-sse ära ning oleks järgi ka tulnud kui me oleks vaid 'jah' moodi sõna öelnud.