piibunina

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
66 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah, odavlennufirmal puudub jätkulennu mõiste. Iga lõik on omaette lend, oma broneeringukoodi ja piletinumbriga. Kui Ryanair muudab lennuaega rohkem kui 3 tundi, küsib ta, kas reisijale see sobib või tahab ta raha tagasi (olen ise kolm aastat tagasi raha tagasi saanud, toimus tõesti 5-7 päeva jooksul nagu lubatud).

Teie juhtumil pakutakse tagasi Eindhoven-Tenerife pileti raha. Riia-Eindhoveni raha tagasi võimalik saada ei ole, sest see lend toimub ettenähtud ajal ja Ryanair on Teid endiselt lahkesti nõus Eindhovenisse toimetama.

Nähtavasti saate kahjud minimaalseks nii, kui võtate kolm päeva varasemaks tõstetud lennu eest makstud raha tagasi ja ostate ise uued Eindhoven-Tenerife piletid selle teise lennufirma reisile, mis veerand tundi esialgselt planeeritud Ryanairi lennust hiljem läheb.

Kui uus pass käes, proovi internetis uuesti oma broneering lahti võtta ja passi andmeid uuendada. Seda peaks vabalt teha saama.

http://www.reittiopas.fi/en/

Piisab, kui kirjutad lähtepunktiks Länsisatama ja sihtpunktiks airport. Tramm ja buss kokku peaks maksma 6-7 eurot inimese kohta.

Takso: http://www.worldtaximeter.com/helsinki/helsinki+l%C3%A4nsisatama/helsinki+airport

Reeglina transiitriigi lennujaamas riiki ei siseneta (kui Te just teisest lennujaamast edasi lendama ei pea). Seega ei ole ka transiitriigi jaoks oluline, et Teie pass veel pikalt kehtiks.

Passi pika kehtivuse reegel on kehtestatud selleks puhuks, et kui inimene peaks õnnetuse vms põhjusel plaaniväliselt pikemaks ajaks riiki jääma, siis ta hiljem ikka minema saaks, mitte teisele riigile koormaks jääks. Kui olete niikuinii kohe edasi lendamas, ei tee Teile keegi takistusi.

Kogemust enne aprilli ei tule, aga just üleeile uurisin asja. Lennujaama lehe venekeelses versioonis on infot rohkem kui ingliskeelses. http://www.pulkovoairport.ru/transportation/ on kirjas, et reisijate jaoks, kes saabuvad ühte ja peavad reisi jätkama teisest terminalist, on organiseeritud tasuta transport. Selle kasutamiseks tuleb pöörduda Transferi letti. Lettide asukohti saab vaadata siit http://www.pulkovoairport.ru/passengers_info/airportshemes/ (Avage vajaliku terminali skeem ja valige menüüst Transport). Et otseselt ei olnud öeldud, kas transfer toimub mööda maanteed või üle suletud territooriumi (kas Venemaa transiitviisat on vaja või mitte), siis helistasin nii passikontrolli osakonda http://www.pulkovoairport.ru/passengers_info/control/passport_check/ +7(812)7043417 ja +7(812)7043422 kui kõnekeskusesse +7(812)3373822. Mõlemast öeldi, et viisat vaja ei ole.

Punkel, Venemaa viisat ei tohiks vaja minna. Vähemalt nii on kinnitatud mulle telefoni teel nii Pulkovo kõnekeskusest kui ka passikontrolli osakonnast. Teevad transfeeri Pulkovo-1 - Pulkovo-2 platsi serva mööda. Eks ma kirjutan, kuidas läks, kui keegi sellest juba varem ei kirjuta.

Ei tea, on see hea hind või mitte, endale tundus OK. Rossiya Airlines Hamburg-Taškent üle Peterburi 7-14 aprill, ostsin paar päeva tagasi 309 euroga. Vaatasin, hetkel saadaval 313 euroga. Hamburgi saab praegu ostes Air Balticuga 73 euroga, tagasi tulles ei kavatse viimast otsa Hamburgi lennata (liigun käsipagasiga), vaid tulen Peterburist otse Tallinna. Kokku läheb alla 500 euro.

Pole tänu väärt. Ctrip on ka täitsa OK muidu.

Mitte küll otseselt vastus küsimusele, aga olen aastate jooksul korduvalt kasutanud seda lehekülge: http://www.chinahotelsreservation.com/flight.php

Viimati lendasin selle aasta maikuus. Mingeid kaardi koopiaid nad ei tahtnud.

D, E ja F on ühes tükis. Siltide järgi saab aru, et üks lõppes ja teine algas.

Tere, Helikaj. Palun vaadake üle oma sõnumid. Pääsu nende juurde leiate parema ülanurga piirkonnast, sisse-välja logimise koha lähedalt.

Kas keegi mäletab, millal Ryanairil kevadine lennuplaan kehtima hakkas? Noh, et enam-vähem järgmise aasta kohta mõtteid mõlgutada. Märtsi lõpp?

Matrix-il praegu hea asi see, et otsida saab väljumisi lennujaamadest kuni 2000 miili raadiuses. Just eile uurisin Kunmingi pileteid. Algusega Tallinnast ei tulnud midagi paremat kui 1000 eurot. Laiendades otsingut, hüppas Moskvast ette 550 eurone hind. Moskva lennud eraldi võttes tuli hind 750 euro kanti.

2011 novembris oli WiFi küll veel tasuta ...

Olen (ainult) kaks korda Rygge kaudu lennanud, viimati jaanuaris, ja vähem kui seal, ei ole vist kusagil aega läinud. Kui dokumentide kontrollist läbi saate, lähete trepist üles teisele korrusele ja oletegi kohe turvakontrollis.

Käisin möödunud aasta novembris ja bussi kasutamine käis tõesti nii nagu eespool kirjas. Juba lennujaamas sees kulgemise suunast paremal olid turismiinfo tüdrukud, kes kõik lahkesti ära seletasid ja busside sõiduplaani ka andsid. Piletiostu koht jäi välja jõudes pisut vasakule. Edasi-tagasi maksis vist 33 HKD, aga võib-olla mäletan valesti. Tagasipilet kehtis suvalisel ajal (noh, vähemalt nädala jooksul). Tagasilend oli esmaspäeval 11:35. Hommikusest ajast hoolimata ummikut ei olnud. Buss sõitis pisut alla tunni.

Olen sel aastal kolm korda Aeroflotiga Kagu-Aasiast läbi Moskva tulnud ja midagi hullu sealjuures ei juhtunud. 14. dets. saab Aeroflotiga Söulist Riiga 413 euro ja 14 tunniga. Transiittsoonist väljuma ei pea ja immigratsioonikaarti täita ei tule.

"If you check-in via internet, at the airport you will have to be 1h before the flight and gate will be closed 40 min before departure."

Ma oleks nõus 10 euro peale kihla vedama, et 40 min enne väljalendu ei ole seda väravat veel avatudki.

Ei ole sellises olukorras olnud, aga olen kümmekond korda Ryanairiga lennanud ja pole veel kunagi näinud, et kellegi käest väravas oleks pangakaarte küsitud.

Iga lehekülje saab inglisekeelseks Google Translate'i abil. Kopeeri link tõlgitava teksti kasti ja vajuta tõlkimise nuppu. Alati kõike ei tõlgi (näiteks kirju, mis on bänneritel pildina), aga avades mitu akent on võimalik tõesti vajalikke sõnu ka ühekaupa tõlkida.

Ma arvan esialgse postituse teksti kohta hoopis, et asjadel oli küljes midagi, mida tõlgendati ära võtmata turvaelemendina. Ehk kahtlustati, et tegu on varastatud kaubaga. Mingit muud seletust konfiskeerimisele pakkuda ei oska. P.S. Palun seda mitte lugeda kui kahtlustuseavaldust. Lihtsalt vahel juhtub, et kassas ei eemaldata kõigil asjadel turvaelemente ja sellest hoolimata saab kauplusest välja.

Otse lennufirma kodulehelt proovisid?

Vahetuskursid Valgevenes: http://finance.tut.by/kurs_main.php

Jõuan just ise homme sinna. Vaata ka vasakust menüüst kõigi pankade kursse ja nn rahvalikku kurssi :).

Eestis pole mõtet Hiina raha osta.

Kuu aega tagasi maksin Swedbanki Visaga hotelli: 1246 CNY = 135.41 EUR. Shanghai lennujaamas võtsin automaadist Swedbanki deebetkaardiga 1000 CNY, arvelt läks maha 111.43 (kursi järgi 107.74, teenustasu 3.69).

Tavid annab täna 1 euro eest 8,5771 jüaani.

Automaatide ja kaardimaksete leviku kohta ei oska öelda.