trip-krainetrip-ukraine-dark

adams

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
113 kommentaari
Viimased kommentaarid

Auto rent on suurusjärgus 1200-1300 bahti päev kõrghooajal, kui soov uue ja automaatkäigugastuga auto järele.

Tuk-tuki puhul on neil suht kindlaks määratud hinnad, kui ma ei eksi, siis Katalt Karonile on mingi 250-300 bahti ja Katalt Patongi 500 bahti.

Kiirpaadi trip seda võimalust viewpointi külastada ei anna. Isiklikult soovitaks ühe öö kohapeal olla, annab saarest parema pildi, kuna seal ka väga vahva ööelu tuleshowdega jne. Kahe päevased tripid ööbimisega on isegi võibolla odavamd kui see päevane trip, muidugi tuleb siis kohapeal olles ise sebida endale pikasabaline paat, millega Maya Bayl käia jne ja eks ööelu võtab ka raha ;) Hotellid on seal seinast seina ja palju sõltub sellest, mis perioodil sinna lähed, detsembris-jaanuaris võib tekkida proobleem öömaja leidmisega, kuna kõik broneeritud...

Kui sul õnnestub saada 6 kuuline viisa Helsingist kolme sisenemisega, siis ei ole mingit probleemi, Tai Immigratsiooniametist saab neid ühe kuulisi pikendusi taodelda. Mingit lisakirja saatkonda saatma ei pea. Kahjuks ei ole ma enam kindel, kas sellist poole aastast turistiviisat on võimalik saada, kuna nüüd tahetakse kõiki kinnitatud lennupileteid, et iga kahe kuu tagant Tai riigist väljud ning lisaks on vajalik esitada ka ööbimise broneering. Iga hetkega lähevad Tai viisa tingimused kahjuks aina karmimaks. Variant on võtta 2 kuuline viisa Helsingist ja siis siin olles käia Kuala Lumpuris uusi kahe kuulisi viisasid taotlemas.

Novembrist hakkab ametlikult kõrghooaeg ja ilmad muutuvad paremaks, nobembri teine pool on juba kindlasti OK ilmad üldjuhul

Oktoober ajalooliselt üks kõige vihmasemaid kuid siin ja enda kolme aasta kogemused on seda kahjuks ka kinnitanud. Loomulikult soe on ikka aga taevas pilvine ja sajab tihti, muud hullu ei olegi. Loodame, et selle aasta oktoobri lõpp on parem kui eelmise aasta oma :)

Põhja pool jah asustus hõredam ja tegevust vähem, rannad loomulikult ilusad aga seal võib igav hakata, kuna peale randade veel muud väga ei ole :)

Piirilt saadud kahe nädalast viisat saab Immigratsiooniametis pikendada 1 nädalaks, mis maksab 1900 bahti, mingeid dokumente peale passi ja kahe foto selleks vaja ei ole. Kui aga riigis oldud aeg läheb üle lubatu, siis trahv on 500 bahti päev, mida saab tasuda lennujaamas riigist lahkudes, kus on kohe spetsiaalsed kohad selleks. Aga kindlasti ei tasu seda võimalust kuritarvitada.

Kindlasti üks kaunimaid randu Phuketil on Nai Harn beach.

Siin Helsingist Phuketisse ja tagasi 3. november 15 päevaks hinnaga 695 EURi: http://www.puhkus.estravel.ee/last_minute/list

Ei pea olema mingi kindel aeg riigist väljas, vajalik on ainult lennupilet, mis näitab, et lahkud jälle 2 nädala jooksul Taist. Kui soov pikemalt natukene olla, siis piiril tehtud viisat on võimalik ühe nädala võrra pikendada Immigratsiooniametis ja see maksab 1900 bahti, seal ei ole mingeid lisadokumente peale passi vaja.

Infoks kõigile Taisse reisijatele, et vähemalt Swedbanki deebetkaardiga saab hetkel Tais ainult 30 EURi väärtuses bahte korraga välja võtta, seega tasub siia tulles rohkem sularaha kaasa võtta. Selline nõue olevat Tai poolt rakendatud. Vähemalt Swedbank on nõus korvama sularaha väljavõtu tasud mitme väljavõtmise puhul, kuid Tai ATMis tuleb iga väljavõtu eest 150 bahti ikkagi maksta.

Mina soovitaks EURi siin koha peal vahetada. Hetkel kurss kusagil natukene alla 42 bahti 1 EURi eest. Automaadist välja võtmisel on 10 000 bahti puhul tasu umbes 7 EURi ja 20 000 bahti välja võtmisel 14 EURi. Kaardiga saab maksta suuremates kauplustes ja kallimates söögikohtades, kohalikud söögikohad ja igasugused reisid-tripid on ikka sularaha eest.

Hetkel on see lennupileti hinna sees, eraldi midagi maksma ei pea.

Speed-boat'ga ühe päevane Phi Phi trip ja James Bondi ühe päevane trip on kusagil alates 2800 bahti, võib saada väikest hinnaalandust. Ja eks kõiksugu muud tripid jääbad ka sinna +/- 700 bahti kanti sellest hinnast. Phuketi saare tuur on kusagil üle 1000 bahti natukene ning Phuket Fantasea 1800 koos transfeeriga ning Simon Cabaret 700/800 bahti ilma transfeerita. Väike valik võimalusi on ka siin ära toodud: http://www.phukest.com/ekskursioonid.html http://www.phukest.com/korraldatavad-ueritused.html

Päeval rannas-õhtul pidutsemine, sellise variandi puhul sobib kas Pattaya või Phuket ideaalselt. Pattaya Bangkokist mitte väga kaugel, Phuket natuke üle tunni lennusõitu või öö bussis, et kohale jõuda. Kindlasti leiab koha peal ka ööbimisi, ei pea ette broneerima, loomulikult sõltub, mis soovid elamise osas on. Kahe nädalane viisa piirilt on jah hetkel tasuta. Siin näiteks valik, mida Phuketil teha: http://www.phukest.com/kuni-kaks-naedalat.html

Midagi võib siit leida: http://www.phukest.com/condod.html Aga eks neid kahe magamistoaga kortereid ole külluses, palju sõltub asukoha soovist ning eelarvest, et mis sõelale jääks.

Ei ole see Phuket midagi nii kole kui räägitakse. Tõesti Patongi rand võibolla ei ole see kõige toredam aga eks see ole igal pool nii, et kõige suurem ja tuntum rand on väheke üle rahavastatud jne. Tallinnas Prita ja Stroomi rand samamoodi. Aga lähed Kaberneemele või Kloogale ja asi hoopis teine. Samamoodi siin Phuketil, et on võimalik käia natukene eemal peamistest randadest, kus saab mõnusalt ja privaatselt nautida rannamõnusid ning kaunist loodust. Samuti saab pikasabalise paadiga minna lähedal asuvatele paradiisisaartele (sõit sinna kõigest 15-20 minutit) ja tunda ennast täiesti üksinda kauni looduse keskel. Aga ööelu keskus on siin tõesti peamiselt Patongil aga kui rolleriga sõita, siis 20 minutiga oled enam-vähem igalt poolt seal kohal. Seega soovitaks elada kusagil väiksem ranna juures ja ööelu nautimiseks lihtsalt takso või rolleriga Patongis käia.

Ja mingeid üleujutusi küll ei Phuketil ega lähiümbruse saartel ei ole olnud :)

Päikest

1000 bahtiga öö sel perioodil on valikut küll, näiteks selline koht: http://www.phukest.com/casa-e-mare.html 750m Kata rannast, tasuta wifi jne

Soovitaks Viking'i Bungalosid, mõnus rahulik oma rannaga koht, tõeline saareelu nautimise paik.

Infoks, et kes praegu tahab Hiltonis ööbida, siis seal hetkel käivad väikesed renoveerimistööd, seega hetkel võiks valida midagi muud.

Eestlased saavad piirlit ainult kahe nädalase viisa. Kui teed endale turistiviisa Helsingis, siis on võimalik jah saada pikemaid turistiviisasid, kuid olemas peavad olema edasi-tagasi kinnitatud lennupiletid. Seega mina soovitaks küll Sul ikka Hull's non-O teha (seal ei nõuta lennupiletite olemasolu).