sibul

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere Marints,
www.azores.com leiad infot saarte kohta, suuruse, rahvaarvu, looduse jm kohta. Sao Miguel on 9-st saarest suurim ja on 759km2.
Arvatavasti on võimalusi saarte vahel lennata mitmeid. Meil oli büroost ostetud 3 saare reis, aga kindlasti oli seal Hollandi reisibüroos ka teistsuguse marsruudiga reise pakkumisel.
Meie reisipaketti kuulusid lennupiletid alguse ja lõpuga Amsterdamis, hotellid koos h-söögiga ja ka rendiauto Faiali saarel. Terceiral ja Sao Miguelil rentisime ise. Autorent on seal ilmselt pisut kallim kui nt Tenerifel. Terceiral maksime 3 päeva rendi eest 134 eurot (sisaldas kõikvõimalikke kindlustusi) ja Sao Miguelil 2 päeva eest 105 eurot.
Faialilt tegime 1-päevase reisi Picole. Hortast Madalenasse kestis praamiga üleminek umbes 30 minutit ja pilet 3,40 (üks ots). Hommikul läksime, õhtul tagasi. Viimane praam tuli tagasi Hortasse kella 18 paiku. Meie olimegi Madalena ümbruses, aga meie grupist 2 inimest, kes käisid Picol teisel päeval, olid Madalenas võtnud takso ja taksojuht tegi neile ekskursiooni mööda olulisemaid vaatamisväärsusi. Terve päev läks neil maksma ca 90 eurot ja muljeid oli neil kuhjaga. Kahju, et ise nii ei teinud, jäin nii mõnestki elamusest ilma.
Faialilt ostsin ka vaalavaatlus reisi, 55 eurot. Nagu meile öeldi, meil oli lucky day, sest vaalu ja delfiine nägime ikka väga palju ja erinevaid liike.
Hortas asub ka Peters Pub, kus võiks ka käia. Meie jäime ka söögiga rahule, mõni teine ei jäänud. Aga mitte söök ei ole seal põhiline vaid pubi ise. Sinna on kogutud laevadelt lippe jm, nii et korra võiks seal ikka käia ja vaadata.
Aga jah...tahaks tagasi Assooridele:) Reisikaaslane ka juba räägib, et kas see sügis jälle...

Olen käinud nii Madeiral kui Assooridel. Assoori saarestikust käisin Terceiral, Faialil, Picol ja Sao Miguelil.
Assoorid ei ole veel nii turistide poolt vallutatud kui Madeira, seega näeb kohalike elu-olu paremini ja kuuleb ka portugali keelt:) Tõsi, Sao Miguel oli saar, kus kuulsin ka valdavalt inglise ja saksa keelt, seal on juba turiste oluliselt rohkem, kui teiste väikeste saarte peal.
Madeira on super kahtlemata:) Aga Asooride iga saar on omanäoline. Minule meeldis kõige enam Terceira. Samas Sao Miguelil on kõige huvitavam loodus, Faialil on jälle Horta sadam täiesti unustamatu ja muidugi Capelinhos...:)
Käisin Assooridel 2008.a septembri lõpp-oktoobri algus. Ilmad olid ilusad, temperatuur nii 22-26 kraadi, kõige rohkem oli ühel päeval 30. Kohalike jaoks oli sügis, mis sügis:) Vihma ei sadanud siis.
Reisi võtsin ühe Hollandi turismibüroo kaudu. Tallinnast lendasin Amsterdami, sealt Asterdam - Terceira - Faial - Sao Miguel - Amsterdam.