tiibetimunk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

See oli 10-11 oktoober.Ülal kõrgemal sai kauneid pilte kus täislehtedes kollakas rohelised puud paksu lume all, mustakarva pullid sumpasid hangedes. Allpool Zionis oli ilus helesinine jõgi muutunud päevaga pruuniks keerutavaks porivooluks. Nädal enne oli vee temperatuur 18, peale lumetormi 7-8 kraadi. Plaanisime minna Narrowsisse matkama, see on mõõda jõepõhja jalgsi kitsasse Kanjoni, nabani vees. Vool oli kiire ja mägedes sulav lumi veetaset oluliselt kergitanud. Tellisime isegi Calypsod, lõpuks loobusime. Bryce Canyoni tipud olid lumega kaetud.Mõned päevad hiljem sõitsime läbi Yosemite, suvel muidu nirisevad joad mühiseid.

Lähen septembri viimastel päevadel või oktoobri alguses, palavusega peab arvestada, olen kõmpinud Deadh Vallys augustis ja Zionis Angel Landigule roninud, kuigi jah, seal otse vastu kaljusid ei pea puutuma. 2011 oktoobri alguses jäime Bryces ja Zionis hullu lumetormi kätte: GC võib ka samal ajal midagi sarnast vist juhtuda. Ma muretsengi kõige rohkem põlvede pärast, need on nagu on, igal juhul arvan, et korralikud kepid on asja eest.Olen senini arvestanud Eesti matkajate soovitustega, rohkem maapeal. Kohalikud matkajuhid on sageli liialt optimistlikud...kogesin seda troopikas Mount Rinjanile tõustes, kus nende pakutud 4 tundi, oli meile 9 tunnine ronimine.

No jah, Java saar on Inglismaaa suurune ja üks kuu, mis edasi. Ja kui sa lähed Paapuale või Floresele on vahemaa suurem kui Eestist Egiptusesse. Ajalugu on Borobudur, hunnitu vaade Mount Rinjani, eksootika Komodo....

Agadiris ilm sama kui kanaaridel, lisaks Atlase mäed, kõrb. Hotellid odavamad. Lend Marrakeshi Londoni või Barcelona kaudu 4500-5000eek, ehk ka odavam otsida. Marrakeshist Agadiri buss 200-300 eek.

Lõuna Hiina jaoks aega kuu,lähen 12 jaan, ei otsi ka kõige odavamat varianti vaid parimat, et mitte mõtetult tunde mingis logisevas bussis istuda. Sihtkohas meeldib pigem kolada pikemalt mägedes, külades koobastes, loksuda jõel, vähem linnades. Olen alates 1997 aastast kõik Kagu Aasia, Indoneesia jne. maad korduvalt läbi rännanud ja tean sealset elu ja vahemaid, aga Hiina on kuidagi võõras, ikkagi jama selle keelega. Kas on mõtet ka midagi ette bronnida , lennukipileteid või hotelle.

Olen lennanud Hong kongi mitmel korral ja odavaim on olnud Finnairi pakkumine 7500 siis kui nad turule tulid. Ega vist Hiinast odavam tule.