yx pereisa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie võtsime aasta tagasi Ginza Travelist Josefi käest. Oli praktiliselt uus Hyundai Accent. Mahtusime kogu perega ilusti ära. Teenindus uskumatult normaalne. Kuigi ühe apsu tõttu pidime auto võtmist paar päeva edasi lükkama, hoidis ta meile seda autot ilma lisakulude ja kommentaarideta.

Mingit erilist uurimist ega kahtlustamist polnud. Samas olime ka ise head kasutajad ning lasime isegi bensukas masina enne äraviimist kergelt üle pesta.

Hind oli väga hea võrreldes teiste pakkujatega, arvestades et auto oli uus. Tõenäoliselt hetkehinda täpselt öelda ei oska. Samas on tal ka mail : ysufserkan@hotmail.com

Võib mainida, et kontakti andis ta eesti perele kes eelmisel kevadel Hyundaid rentisid ja väga rahule jäid.

Üle Kemeri on mitmeid rendikohti, kuid paljud on sellised urkad kus kohapeal autosid ei ole. Lisaks on autode kvaliteedis suured vahed, nii et peab ikka enne vaatama. Mõned paistyavad olevat venelastele spetsialiseerunud, ka koha pidajad on venelased.

Saime veel sellevõrra targemaks, et lahtise autoga peab olema ettevaatlik - kuna katust pole, kõrvetab päike sõidu ajal ära.

Liiklus on muidu ok. Samas jäi selgusetuks, mis puhul politsei kiirust mõõdab ja rajalt maha võtab. Kohalikud nagu teadsid ette, sest samas anti 110 ga talda ja äkki taas vähem, kui varsti politsei tee ääres oli.

Antalya liiklus on kiire. Harjumatu, et kesklinnas antakse 80ga ja jalakäijatel pole eelisõigust. Seetõttu on väga ohtlik hakata tee ületajate ees või ülekäigurajal peatuma - keegi võib tagant sisse sõita, kuna kohalikud nii ei tee. Mina asin paaril korral vihase signaalitamise osaliseks kui unustasin nende kombed, ehk andsin jalakäijale teed.

Piltlikult öeldes võiks seda liiklust võrrelda sellega, kui Tallinnas Sõpruse puiesteel annaksid kõik minna 80 - 90 ga, ja suva kohtades jookseksid üle teed jalakäiad, kellele teed ei anta.

Mõlgitud autosid eriti näha polnud. Kuna kõik sõidavad veidi kreisilt , võib ka ise kreisilt sõita, sest kõik on selleks valmis.

Ringteedel peab olema tähelepanelik ja kiire. Mingeid reajooni pole ja keeratakse kuidas tahetakse.

kütus on kallis - eelmisel aastal 2€ liiter. Seetõttu on väiksem mootor parem. Meie omal oli vist 1.4 kuid see vedas ilusti ära.

GPS võiks endal juba kaasas olla ning eelseadistatud. Toksisin juba kodus sihtkohad naviseadmesse Googel earthi ja muude netis leiduvate tunnuste järgi sisse. Kohapeal panin vaid sihtkoha ja oligi asi korras. Kohapeal neid sisse panna ilma neti abita on suht võimatu, sest mingeid täpseid adresse neil kohtadel reeglina pole. Kaart peab loomulikult olema euroopa oma koos Türgiga.

Aga muidu oli väga mõnus sõita. Naviga oli kogu aeg ajagraafik ees, millal jõuame ja kaugel koht on. Lisaks sai hotellis siis päevaplaani täpsustada, kui oli enamvähem täpne kaugema koha sõiduaeg teada.

Autoga pääseb kuni selle köisraudtee majani. Tippu saab ainult sellega. Samas tipu jalamil on veel mitu parklat ning enamik pildistab neid uuristatud kaljutükke.

Jala vist ikka tippu niisama küll ei roni , minu GPSil oleva kõrguse järgi sain arvutatud et parkla ja tipu vahe oli ca 1 km.

Kommi või kondiitripoe asukohta selakandis võiks kindlasti keegi teadjam kirja panna. Endalegi tegi meelehärmi giidide ning muude kohapealsete selgitused a-la restorani juurest vasakule. Ei ole ka abi taksojuhtidest kes kipuvad asjast valesti aru saama ning sind esimesel võimalusel oma musta sõbra nännipoodi sõidutama.

Kindlasti on mingi valik maiustusi olemas nendes marketites. Küpsiseid ja marmelaadi ighatahes on.

Teine huvitav teema oli tegelikult tõeline turg Hurghadas. Pidavat olema seal kuskil El Dahar´is kuid meil jäigi leidmata. Taksod viivad turu küsimise peale ikka ja jälle sinna vastikule peatänavale mis meenutab tõesti kadaka turgu selle vahega , et mustad mehed sind sõna otseses mõttes jõuga poodi tirivad.

Lätlastelt sain mingi info , et korralik tõelise käsitöökraami ja isegi antiigiga turg olevat olemas lõunas , ca 30 - 40 km ( nad andsid väga umbkaudse hinnangu ) Sakkalast. Kui ma õieti aru sain võis olla tegemist Abu Dabab´iga. Kahjuks ei jõudnud ma ise sinna ning seetõttu ei oska rohkem infot jagada.

Midagi on müügil igas hotellis. El Dahar`is siiski kahtlen. Tegemist on meie mõistes Kopliga , ehk tööliste linnaosaga. Kui seal leiduks nn.kaubamaja on seal ka kindlasti laste asjad müügil. Mingi suurem market oli Sakkala keskuses , nimi ei tule hetkel meelde. Tavalistes müügiurgastes ämbrid küll silma ei hakanud.

Siiski soovitaksin selle ämbri koos paari labida ja sõelaga siiski siit kaasa võtta ning seal mõnele mustale põnnile pärandada.

Või annab keegi konkreetse kaubamaja asukoha. Lasteasju oli küll eelmainitud Kleopatra basaaris , kuid see jääb Sakkalast ca 20 km kaugusele , taksoga maksaks edasi tagasi 50LE