Tkt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

To Kulo,tänan viite eest. Võimsad ja ilusad projektid.

Brasiilia spetsid! Tekkis huvi, kuidas on kujunenud vahvad Ipanema ja Copacabana't iseloomustavad mustrid (nt mosaiikkividest rannapromenaadid)? Kas on keegi konkreetne autor või miski rahvusmustri tekkelugu? "kiirgoogle" tamine juhtnööre ei andnud.

See nädalavahetus siiski Egiptimaale trippe ei toimu.

http://goadventure.com.ee/site-news/tuhistatud/

Täna saadud informatsiooni kohaselt esinevad Egiptuse hotellides probleemid seoses toiduainetega varustamisega, samuti on tõrked kütusega varustamise osas. Tekkinud olukorras me ei saa kindlad olla, et klientidele tagatakse täisväärtuslik teenus. Lähtume ka turvakaalutlustest ja oma klientide täieliku turvalisuse tagamisest ning jätame ära Egiptuse reisid, mis pidid väljuma 19.02 Sharm el Sheikhi ning 20.02 Hurghadasse. Jääme olukorda jälgima ning teavitame Teid kindlasti, kas edaspidised reisid toimuvad.

(Planeeritud +35 C asendab seniks -35 C)

Mis nüüd edasi täna öösel hakkab toimuma. Ühe eestlanna blogi lugedes, sellist ööd ei soovi kellegile 21.sajandil. http://eluegiptuses.blogspot.com/2011_02_01_archive.html

(Sündmused Kairos ei võrdu olukorraga nt Sharmis ja Hurghadas)küll mõjutab turismiaastakava ja nende "leiba laual".

Rahvas tahab tööd tagasi: ‎380 Hotels are empty 17000 hotel room empty 42000 employ not working 700 Taxi without any clients 1500 touristic shops shutting down ...150 touristic activities not operated 1600 touristic boat engines turned off And moor… Please Help Hurghada

Hommik õhtust targem, loodame võimalikku parimat.

Inga Raitari "Elu võti"-suhteliselt põnev ja natuke humoorikas Egipti teemaline põnevusromaan.

Raamatus seiklevad reklaamikunstnikust daam ja mehine, hõbedaste oimukohtadega ärimees läbi salapära ja ohtude, et otsida vastust küsimusele: kas tõesti on kõik maailma iidsed kõrgtsivilisatsioonid rajanud eestlaste esivanemad?

«Eesti Da Vinci kood»

Eks see arvamus eri reisipiirkondade kohta sõltub kogemuste pagasist, palju varem ringi käinud ja näinud. Igati tervitatav, kui kogenud reisisellid arvamust avaldavad ja ka alternatiive samas välja pakuvad.

To Hbert: vaidlen Sulle vastu, Brasiiliast leiab just selle tõelise kohvi, aroom ja maitse ei unune iial. (Aga maitse üle ei vaielda muidugi:)

Jordaania on suht tolerantne ja turistile antakse andeks teismoodi riietumistava Plätudega võid vabalt käia 24 h, usupaikadesse õhem sall kaasa, et saad õlgade peale panna või juuksed katta. Ammanis mošeed külastades saab laenutada endale riided, õhtu poole tänavatel on endal mugavam liikuda, kui ei ole eriti paljastatud. Kui Petrasse sõit ka plaanis, siis top ja lühike püks on asendamatud, kuna väga kuum ja raske päev füüsiliselt st palju kõndimist. Aqaba suht puhkajate kuurort ja turiste palju, võrreldes Ammaniga vabam riietus. Naisterahvas arvestagu ikka tavapäraseid islamiriigi kombeid ja heledanahalise naise suurt tähelepanu osasaamist. Aga selg sirgu, kindlameelne pilk silmadesse ja toredat reisi. Jordaania on võrratud.

Plaan Egiptuses viibida pikemat aega. Kohalik kõnekaart ja Skype olemas, kuid Eesti kontaktid kasutaksid Eesti numbrit SOS kiirkõnedeks ja SMS-de saatmiseks. Mis pakett või kõnekaart kõige soodsam muretseda, et Egiptuses töötaks?

Kas sa oleksid nii tore ja lisaksid mõne lingi, kust ca 5 000 eest edasi-tagasi Riia pileteid saadaval võib olla? Leheküljed, kus ise seni uurinud pakuvad ca 10 000 edasi-tagasi, kui kohapela tahad ca 1 kuu olla. Tänud ette:)

Reiti-plaan sept okt Hurghadasse minna kuskil kuuks ajaks. Jah, olen kaalunud ka paketiostmist, täpselt nagu Kylm soovitab, hea onne korral tuleb soodsaim variant nii.

Ühinen Sinu küsimusega, kes kogenumad palun vastake, kas on probleemi kui lähed ühe otsa piletiga? Reiti, kui see saladus ei ole, kust pileti muretsesid, mis marsruuti kasutad ja palju maksis? (Pakutakse ikka väga erinevate hindadega:)

Tänud Nile Deltale info eest, hea kui "kohalikud" foorumites otse kirjutavad kuidas eluolu täpselt on:)

Plaan on minna Hurghadasse ca 5 nädalaks turistiviisaga st 30 päeva kehtimisega. Seljuhul ületaksin esialgset viisaaega, kirjutasid, et ületamisel trahv ca 147 LED-i või üritada pikendada. Tead sa täpsemalt, kuidas see pikendamine käib, kui tean juba enne ärasõitu , et 30 päevast jääb väheks. On sul kogemusi, kui trahvi maksta, kas käib mustalt raha ametnikule peo peale või jääb märk maha ja järgmisel korral riiki sisenedes olen juba halvas nimekirjas turistina.

Tanud raamatu soovituse eest, raamatupoe poole suund:) Kui keegi teab veel raamatuid Egiptusest palun viidake. Tänud ette!