Tynis

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Põhimõtteliselt võiks tutvuda ka kohalike reeglitega. Näiteks USA-s eeldaks PMR-446 raadioamatööri litsentsi - kuna see ei tööta USAs avalikuks kasutamiseks mõeldud sagedusalal. Samas kui liigud kuskil metsas või mägedes siis PMR-ide 1-2km leviala ilmselt ei sega ka kedagi.

Soovitan võimalusel telkida loodusparkides - kui see juhtub põhimõtteliselt meeldima.

Kämping maksb looduspargis (ja k väljapool seda) kui on nö. "riiklikus" omandis ca 8-12USD per plats. Platsile on lubatud panna 2-3-piiramata hulk telke. Enamasti käib maksmine nii et täidad ümbriku raha või pangatshekiga ja jätad ümbriku poole enda telgiplatsile vaia külge. Ümbrik rahaga läheb vastavasse postkasti. Seda juhul kui pole valvurit kellele maksta.

Igal laagriplatsil on lõkkekoht ja laud. Puud tuleb endal kaasa osta. Vähestes kohtades on lubatud tulepuu kogumine kohapeal. Alati on lähistel ka kuivkäimla ja dush. Kuivkäimlad on ülipuhtad ja annavad selles osas silmad ette ka mitmete kõrtside WC-dele. Heaks kombeks loetakse toidujäänuste ja muu prahi koristamist enda järel. Sel on ka praktiline põhjus - et ei sigineks närilisi ja neile jahti pidavaid madusid laagrite ümbrusesse.

Popimate loodusparkide puhul ei pruugi ka samal õhtul kohale ilmudes kohta saada. Seda isegi Aprillis. Tasub hankida tekllaagrite kaart. Nägin üht väga põhjalikku sellist. Laagrikoha valimisel peab väga jälgima laagri kõrgust - mida madalam seda soojem. Aprillis võivad kõrgemad laagrid olla veel lumised pisut - kui see juhtub segama.

On olemas ka nö. kommertsiaalseid telklaagreid ja seal maksb laagrikoht ca 20-30usd, see eest on nad ka enamasti ilusamates kohtades, paremad pesemisvõimalused ja rohkem vaba ruumi.

Motellidest - popimate vaatamisväärsuste ümbruses (Eriti Nevada, Utah, Arizona jt.) ei pruugi sa igal pool alla 100-200USD öömaja leida. 40-60 öömajad olid enamasti "keset ei kusagit". Kui on pisutki turistikam ala lähedal on ka hinna alumine piir +20$

Mõnel pool tuleb arvestada karude ohuga - ja soovitan jälgida laagrites soovitusi kuidas käituda toidu ja muu sellisega. Läbi laagri jalutavad metsloomad pole üldse haruldane mõnes kohas.

Minu kogemused telkimises USA rahvusparkides piirduvad 11-e Nevada, Utah, Arizona, California pargiga.