karumesilane

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pantip Plaza on elektroonika suur kaubamaja. Seal meile näiteks laoti kõik nende erinevad S Galaxy S4 telefonid lauale. Originaali neil ei olnud, aga. 100€ oli selline, millel ekraan ja kõik originaalis olevad sensorid ka olemas, kõige uuem android jne. 50€ oli välimuselt sarnane S4 telefon, menüüd olid ka samad, aga puudusid igasugu sensorid. ja 30€ oli selline mille ekraan oli ka juba mingi tuhm, st et ainult kaugelt vaadates oli telefon sama.

Ja see kehtib kõikide vidinate kohta, originaalid, kui neid ülse on, siis on sama hinnaga, mis Eestis, kvaliteetsed kloonid on täitsa mõte!

olime augustis 28 päeva. viisa siis Helsinki saatkonnast. lend oli Finnair Helsinki-Bangkok, 680€ Bangkokis broneerisime eelnevalt kaheks ööks hotelli, takso viis lennujaamast 200 bahti (5€) eest hotelli ette. Ühe päeva käisime templis ja niisama ringi, siis ööbussiga alla Krabisse ja sealt Koh Lantale. Bussi saab reisibüroost iga nurgapealt, soovitati vältida Sewadee bussifirmat. Kõige parem on mingi riiklik, kuis suurde bussi on pandud ainult 24 istet. Selles saab ikka end välja puhata. Bussipileti hind on ~1000 bahti (25€) ringis - oleneb kust ostad. Koh Lanta oli augustis eriti mõnus ja tühi saar, võtsime kohapeal takse, ja Agoda.com lehelt eelnevalt väljafiltreeritud hotelliks sai GoodDays Lanta, mis oli basseiniga ja otse rannas, ja rand oli ka hea ja liivane. Ööbimist oli sel hetkel seal alates 400-1200 bahtini ehk siis ventikaga, vahepealne airconiga ja viimane uuem ja suurem majake. Igati hea hotell oli, sai süüa, rentisime hotellist rollerid (250 baht/24h) ja pärast kui meil tuli tuju, et läheme teiselepoole Koh Samuile ja Koh Phangani saartele, siis tuli ainult hotellis öelda, et homme lahkume ja maksime kõik ette ära, oli vist 800 bahti ning järgmine hommik viis buss hotelli eest otse teiselepoole, kus olid ka praamipiletid ilusti muretsetud, st täispakett. Koh Samui oli ikka omajagu suurem ja kirevam saar. Sinna maandub lennuk ja seetõttu oli ka seal inimesi palju. Algul olime Chawengi linnas, kus oli meie jaoks liiga kärarikas, sealt läksime suts allapoole Lamai randa. Käisime mööda rannajoont lihtsalt ringi, astusime erinevatesse kohtadesse sisse, vaatasime tube ja lõpuks võtsime, mis kõigile meeltmööda oli. Hind oli vent bungalows 500 bahti ja aircon tuba 1200 bahti. Lamai rand on väga hea läheb kiirelt sügavaks ja vesi on puhas, ainuke asi oli, et väiksed meduusihakatised kõrvetasid aeg-ajalt. Saarel võtsime jällegi rollerid ja käisime seal kus vaja. Mingi hetk liikusime KohPhanganile, sealne alumine rannajoon ja edelaosa on üsna madala veega, st eriti mõõna ajal - samas lähedal linnale, kus on hea öö-toiduturg. Loode randadesse saab samuti teedmööda hästi ligi ja seal on snorkeldamine juba otse rannalt, kuid jällegi paljajalu niisama jalgu põhja ei julge panna, sest igasugu elukaid ja siilikesi istub põhjas. Loode randades käisime siis niisama päevatripil rolleritega ja hotelli võtsime alla, millest üks oli Lime and Soda ja teine Grand Sea Resort. mõlemas oli hind 400-650 bahti, olenevalt kas vent või aircon. Oli ka kallemaid tube, aga ei oska kallimalt veel magada. Ja bangkoki tagasi võtsime jälle sadama riikliku bussifirma 24 kohalise VIP bussipiletid 800 bahti nägu ja ilusti mugavalt Bangkoki tagasi.

Me tegime turistiviisa nii

Turistiviisat on vaja siis, kui oled riigis üle 15 päeva ja alla 60 päeva. Viisa kehtib 3 kuud. Taotleda saab Helsinki saatkonnast. Taotlust mitte esitada varem kui 2 kuud enne planeeritud riiki sisenemist.

Tegime passidest koopiad, pildiga lehest. Lennupiletitest tegime koopiad. Täitsime http://www.thaiembassy.org/helsinki/en/services/2905 allalaetava viisa taotlusvormi (Visa Application Form) Tegime 2 fotot, mõõtmetega 3,5x4,5cm. Küsisime pangast inglise keelse konto jäägi kinnituse panga templiga (SEB küsib 3,2€ selle paberi eest). Kui on üks perekonnanimi, siis piisab perepeale ühe isiku väljavõttest, kus jääk peab olema vähemalt 1000€. Kui on erinev perekonnanimi, siis peab ka see isik eraldi oma konto väljavõtte pangast küsima ja jääk peab olema vähemalt 500€.

Passid ka kaasa ja 30€ nägu (viisa hind) ka kaasa. Lisaks võtsin kaasa ühe kollase mullikile sisuga ümbriku, kuhu kõik passid sisse mahuksid ja 10€ selle tarbeks, et see siis tagasi postiga saadetaks. Variant on ka kõik paberid ja passid ja raha sinna saata postiga, aga ei usaldanud raha ümbrikusse panna ja kindlam ka kui kohapeal ise üle anda, et ikka kõik mis vaja, oleks olemas.

Kõik paberid kaasa ja läksin Helsinkisse hommikuse laevaga, jalutasin saatkonda. Esitasin kõik paberid, maksin raha (võtavad ainult sularaha). Ja lõunase laevaga tagasi ning nädalapärast olid passid ümbrikuga postkastis ja viisad sees.

Kõik kirjas ka http://www.thaiembassy.org/helsinki/en/services/1937/26869-Tourist-Visa.html

Hei, me käisime ka just 2ksei nüüd veebruari viimasel nädalal ja olime 7 ööd kohapeal. Sinna lendasime läbi Londoni ja Marrakechi. Bookisime siit kohe 7 ööd läbi hostelworld.comi - hosteliks oli La Casa Del Sol (moroccanviews.com, lacasadelsol(at)moroccanviews.com). Hind oli 36€ öö kahese toa eest, kus vann ja wc ka sees. ja asus mingi 150m DjemaaElFna väljakust, ei olnud just kõige odavam, aga niipalju kui internetist selle kohta lugesin, siis oli palju positiivseid kommentaare ja igati õigustatult! Sai suuremad kompsud sinna jätta ja kindel koht oli olemas. Hostel oli väga hea, eriti just see, et kohalik vend, kes seda pidas oli kogu jõu ja nõuga abiks, tuli lennujaama vastu ja andis korraliku kaardi kuhu ringitas kõik paremad kohad ära. Meie plaan oli võimalikult palju süüa nii tänaval kui restodes ja seda pakub Marrakech küllaga. Sai õhtuhämaruses Marrakechi keskväljakul lambapead, veisekeelt, tuvipirukat, tigusid ja igasugu muud mudru söödud. Päeval proovisime veel erinevaid restorane ja korra käisime ka ühes top restoranis nimega Tobsil, mis oli ikka korralik gurmee maraton, 19.30 astusime sisse ja siis veinid-eel-vahe-pea-ja-järelroad tulid kordamööda lauale, nii et kui mingi enne keskööd lahkusime, siis sai ainult sirgelt käia - käisimegi siis uude linnaossa live muusikaga peokohta AfricanChic, kus sai veel kohalikku õlut peale ja siis vaikselt ka millalgi koju.

Väikse päevase tripi tegime välja Ourika orgu, kus sai külma kose all käe vette pista ja omajagu süüa, ja siis 2 päeva ehk ühe öö olime ka Essaouiras. Sinna läksime kohaliku bussiga Marrakechist (on ka paremad näit Supratours, mille lehe leiab netist), kohaliku bussiga on nii, et buss on täiesti norm, aga väljub u pool tundi hiljem, nii kuidas buss täitub ja peatub ka vahepeal paljudes kohtades). Essaouiras on siis teada tuntud kalameeste grillimese putkad otse sadamas, kus siis veel elusad krabid (KingCrab), krevetid, tundmatud koorikloomad, haikala ja muud merekalad otse silme all grillitakse - seegi lauatäis oli kahele ülejõukäiv, et pakkisime veel mõned kalad hommikusöögiks kaasa, kõrvale ostsime turult veel oliive. Essaouira hostel/riad oli hinnaga 200Drh öö toa eest, selle võtsime lihtsalt bussijaamast mingi 3-4 teise läbivaatamist. Ilm oli sedavõrd kuum, et saime ka korraliku päevituse rannas ja käisime ka ujumas. Vesi oli küll külm, aga siiski käidud! Kauplemist oli ikka korralikult, eesmärgiks tuli seada vähemalt kolmandiku esialgselt pakutud hinnaga kätte saada, mõne vidina sai ka veel parema hinnaga! Suurematest asjadest sai siis kaasa tiritud mõned pudelid kohalikku veini, mida saab Marrakechi uuest linnaosast mõnest poest, siis tagine valmistamiseks savist nõu, mille sain hosteli peremehelt. Sellega sai veel viimasel õhtul tema juhendamisel hostelis lamba tagine küpsetatud ja nii anuma kui ka toidu headuses veendutud. Tänaval müüdavatega peab teadma mida anuma puhul vaadata, paljud ei ole piisavalt valmistamisel kuumutatud ja pidavat katki minema ja tänavalt oli ka tunduvalt kallim seda osta, peremees pidi järgmine päev endale uue muretsema. Ja veel igasugu ehteid-riideid ja maiustusi vedasime ka veel kaasa. Igatahes super koht nendele, kes julgevad süüa võõramaist ja kaubelda nagu sealmail kombeks.

Terv, meil oli sama jama. bookisime lastminute.com kaudu. Lendasime Tallinn(Easyjet)-London Stansted bussiga London Gatwick lennujaama London Gatwick (RoyalAirMoroc)-Marrakech

sinnaminekul oli algselt ajavahed ca 2 tundi, et oleks ilusti jõudnud, siis teatati, et London - Marrakech lükati mingi 4 h edasi, polnud hullu - ootasime lihtsalt suts kauem ja jõudsime peale keskööd alles Marrakechi.

Tagasi Marrakech (RoyalAirMoroc)- London Gatwick London Gatwick (EstonianAir)-Tallinn

kõigepealt lükati Mar-Lnd lendu niipalju edasi, et eesti õhu peale ei oleks enam kuidagi jõudnud, pakuti ka kogu bookingu raha tagastamist, st LND-MAR-LND. Kuna selleks ajaks olid kuupäevad lähedal ja hinnad seetõttu uute ostmiseks kallimad, siis loobusin lihtsalt tagasi otsast ja ostsin uue pileti Marrakechist-Londoni ja vedajaks siis Easyjet - nüüd tundus, et ajad klappisid. Kaotsi läks 1he osta piletid siis, aga kuna kindlustust ei jõudnud veel teha, siis ei saanud ka kaevata kellegile. Peale seda bookisin ka hosteli ja tegin reisikindlustuse Ergo-s kogu kompotile.

Siis enne lennukuupäeva helistasin igaks juhuks Estonian-Airi ja küsisin üle, et kas ikka Londonist koju saab - ei saa!!! - õnneks oli Est-Air ise oma suvisele lennugraafikule läinud ja pakkusid oma kuludega kohe asenduseks sobivad ajad läbi Kopenhaageni ja nii et ajad ka klappisid! Paras gemüüse tänapäeval nende lennufirmadega, just see RoyalAirMoroc!!! Nüüd on igatahes käidud! piletitele läks kokku näo peale algul ~4000eeku ja lisaks tuli üks ots uuesti osta 1200 eeku eest!