liinaj

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma arvan, et ei saagi öelda, mis on vale vöi mis on öige. Igaühele oma. Mina käisin Vabadussamba juures ja Ellis Isalndil, kus on see Immigratsioonimuuseum ja see muuseum oli üllatavalt huvitav. Ilmselt kui poleks käinud ei oskaks praegu ka kiita. Seega, oleneb mis on eesmärk, kas näha ära Vabadussammas vöi tutvuda ka tolle muuseumiga. Vabadussamba juurde ei peagi ju siis söitma, saab ka eemalt Manhattanilt vaadata ja pärast vöib endale postkaardi osta :)

Käisin minagi mölemi torni otsas ja soovitaks pigem öist (noh nädal tagasi läks juba kell 6 öhtul pimedaks) pilvelöhkuja otsa minekut kui päevast. Päeval avanevat vaadet ei oska kuidagi hinnata, öine aga on selline, mida meil siin kunagi näha ei saa. Ise käisin Rockefelleri otsat, oli muljetavaldav küll jah :) Vörrelda ei oska, äkki oleks ESB otsas ka äge olnud.

EBSi 86ndalt hommikul kella 10 aeg - http://lh6.ggpht.com/_gLHchT2u0hU/SbVcU0bZ9jI/AAAAAAAAEkY/uXy5qBuVsPc/s512/019.JPG

Rockefelleri katusel öösel - http://lh6.ggpht.com/_gLHchT2u0hU/SbVjC-PNPLI/AAAAAAAAFHI/FKUtL2-1O-M/522.JPG

Jah, agentide käest tänavalt (Empire State Buildingu ees). Ja võib olla üsna kindel, et kohast ilma ei jää, sest bussid on süsteemis "hop-on hop-off", st pole olemas välja müüdud bussi. Ja kui isegi juhtub see, et antud bussis pole kohta (see vöimalus on muidugi üliväike), siis on alati tulemas uus buss. Üle 10 minuti kindlasti ootama ei pea. Empire States Building ja Top of the Rock ei saa täis - mittekunagi :)

Mulle Vabadussamba juures meeldis (sees küll ei käinud, aga tegin ringi ümber samba) ja veel rohkem meeldis Ellis Island, kus on immigratsiooni muuseum - http://www.ellisisland.org/ - kuivõrd too circle line cruis sinna ei lähe, siis kui on soov külastada toda muuseumit, tuleb ikkagi minna ka Vabadussambale ja Ellis Islandile. Leidsin sealt ka vihje Eestist saabunud sisserännanutele.

Sightseeing (Hop-On, Hop-Off) tuurid on selles mõttes head, et saab mugavalt kõik vaatamisväärse ära vaadata, vahepeal bussilt maha tulles ja siis taas peale minnes. Olenebki ilmselt sellest, mis on eesmärk. Kui eesmärk on olla tõeline turist ja näha ära kõik nö turistilõksud, siis on vast Sighsteeing mugavam, kui eesmärk on ka näiteks poodelda vöi veeta tunde muuseumites, siis saab metrooga lihtsamalt.

Tulin ise just NYC'st. Soovitan CitySights NY'd (http://www.citysightsny.com/), tundub mõistlikum kui Gray Line NY Sightseeing (http://www.coachusa.com/newyorksightseeing/).

Super New York Tour - 2 days +1 Day FREE (http://www.citysightsny.com/page.php?id=50) tuuri sees on päris head soodustused. Erinevalt tollest punasest bussist on hinna sees pilet Top of the Rock Observation Deck'le (Rockefeller Center) või Empire State Building Observation Deck'le (punase bussiga peab vist pileti eraldi lisaks ostma) + pilet Statue of Liberty / Ellis Island sõidule (punane buss saarele ei lase, saab vaid ümber saare söita) + vabapääse Museum of the City of New York või New York Historical Society (tolles teises ma käisin - oli suht igav, seega ehk on too esimene huvitavam).

See punase bussi tuur 3-Day Super Saver Combo (https://www.coachusa.com/newyorksightseeing/booking.asp?action=ProductDetail&SEE=1&productId=1375) vist pakub tegelikult enam-vähem sama, aga on tunduvalt kallim.

All Around Town Tour (http://www.citysightsny.com/page.php?id=49) võib küll odavam tunduda, aga erinevalt tolles + 1 Day FREE tuurist pole seal sees pileteid ESB'sse või Top Of The Rocki ning pole ka Vabadussamba/Ellis Islandi pileteid. Kui soov on mölemat külastada, siis tuleb kokkuvöttes too + 1 Day Free soodsam, sest piletid maksavad niigi vastavalt nii, et kokku tuleb vaat et rohkemgi kui 80$. Pealekauba kui on olemas tuuriga kaasnevad piletid, siis saab veel nende EBS'i ja Vabadussamba piletijärjekordasid vältida. Ja need järjekorrad on ikka muljetavaldavad.

Tuuri agente on ntks kindlasti Empire State Buildingu ukse ees. Neid on raske mitte märgata :)

Kui valid EBS'i ja külastad seda näiteks päevasel ajal (soovitan hommikutunde, siis on kõige vähem teisi turiste), siis Rockefellerit võiks külastade pimedas, sest siis näeb ka pimedat linna, mis on üsnagi muljetavaldav. Kui minek Rockefellerisse (see Top of the Rock), siis astu peaukse juures olevast infolauast läbi ja saad kupongi, millega saad pääsme 2$ odavamalt (muidu on pilet 20$).

Noh nüüd sai küll pikk jutt.