cucoo

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Siit nüüd pikem vastus teemaalgatajale (ja teistele huvilistele ka).

Dominikaanis peab eristama saare eri osi: Punta Cana on täiesti erinev piirkond võrrelduna muu saarega, näiteks teema alagataja poolt mainitud Santo Domingoga. Punata Cana on väga turvatud valgete turistide piirkond, väga teistmoodi, kul Dominikaan tegelkult on... Ise võtsin just nimelt Santo Domingost auto, üksinda, naisterahvas, keset ööd... Kas kartsin? Jah, muidugi! Olin ju lugenud samuti, naga kõik sinna saarele esmakordselt sattunud, läbi kogu internetist leitud foorumid, õuduslood, tungivad soovitused... Nagu igas teises riigis, igas teises seikluses - alati võib minna ka teisiti, kuid omast kogemusest saan väita, et mina vähemasti ühtegi halba kogemust ei oma. Muidugi pead ise ka asja positiivselt nägema ja aru saama, et sa ei viibi Euroopas vaid Kariibidel ja seal toimubki kõik teistmoodi. Mõned näited auto rendiga seotult:

  • minu autorendifirma muutis nädala jooksul oma aadressi ja kliendile seda ei teatanud, Sega oli üllatus 'huvitav', kui lennujaama kiirustades enam ettevõte samal aadressil leitav polnud...
  • esimese pakutud auto puhul jäi ukse väljaspoolt avades ukselink kätte, uks ise ei avanenudki...
  • autoklaase tumendatakse päikese eest, kuid mitte meile tutntud kiledega, vaid neile tuntud kiledega - mis ei paista läbi..s.t ei paista ūleūldse läbi.. öösel sõidad kottpimedas ja välja võid vaadata vaid esiklaasi alumisest äärest...kui küljeaknad tervikuna avad, siis näed ka külgedele..
  • bensiinijaamu kohtad harva, meile tuttavad bensiinijaamad müüvad vaid majapidamise gaasi, teeäärseid plastpudelid oma paaki ära kalla..
  • püssidega politseinikke/sõjaväelasi igal sammul, iga tee ääres, peatavad sind põhjuseta, tekitavad segadust ja hirmu, mõnikord ka aitavad...
  • teede olukord on enam-vähem sarnane muu sarnase ülesehitusega maailmaga - mina küll ei ole nõus sealsete teeolude äärmusliku kriitikaga...
  • jne. jne.

Kokkuvõtteks, minu meelest ei ole saare ilu ja ägeduse avastamiseks paremat liikumisvahendit, kui rendiauto. Ja kui olete juhuslikult ka surfihuviline või soovite selle alaga tutvust teha, siis otsige saare põhjakaldalt üles eestlanna Brit (http://www.surfkitesleepdr.com) ja nautige hoopis selle piirkonna kõige ägedamat liikumisvahendit - lainelauda. Soovitan soojalt. Ikka oma kogemustele tuginedes. Ilusat reisi. Autoga või autota - Dominikaani Vabariik on igal juhul õige valik seikluseks!

Tere, kas keegi Mumbaist Goasse rännanud ka autojuhiga autoga või taksoga? Kaua aega võtab ning mis hind? Olgu juba ette öeldud, et tean küll väga hästi, et lennukiga odavam ja kiirem, kuid küsimus siiski endine. Lisan veel, et ei ole Indias esimest korda käimas, päris hulk kordi juba seal oldud ja risti-põiki maad läbi sõidetud, kuid hetkel päevakorral teema Mumbaist Goasse autoga jõudmine... Tänud ette!