loona_doon

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
12 meeldimist
14 postitust / 112 kommentaari
2 (0.3%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Läinud aasta septembris budgetair ei lisanud mingeid makse piletihinnale. Seekord ostsin pileti Indias olles budgetair.in lehelt. Tuli kopsakas kaarditasu. Kuid muul lehel seda lendu polnud, Chennaist Mumbai kaudu Brüsselisse Jet Airways.
Paistab, et ka budgetair. nl ja be lisanduvad nüüd maksud.
Ime oli Finnairi puhul, kus Visaga ei lisandunudki kaarditasu. Amexi või Mastercardiga 7.50.

Seega, kui vaktsiinipassi, ei ole, siis trahv 100 USD? ... Noh, see on ju hea lahendus ... Aga jah, seda muidugi, vaktsineerime ikka oma tervise huvides! Mida rohkem, seda kindlam!

Ostsin piletid budgetair.in lehelt, mis andis lennud mugavate kellaaegadega sihtpunktist sihtpunktini (MAA - BRU ning BRU - UPG). Odavaima variandi puhul tuleb öö veeta Singapuris. Mis on täiesti ok. Joogivesi ja kuum vesi saadaval pluss magamistool. Kaardimakse eest 1899 INR!
Budgetair.be neid samu lende ei pakkunud. Budgetair.be nõudis €9.90 teenustasu ning kaardimaksetasu.

Peab vist ära ostma. Chennai - Brüssel ja Brüssel - KUL 454 € 2 ümberistumisega.

Olete taevast ka jälginud? Triibud pidevalt, rõngas vahel ümber päikese ... Ilm on viimaste aastate jooksul muutunud. Pilviseks, vihmaseks, ebapüsivaks ... Kui täna on ilus, siis homme sajab/pilves. Kogemus Indoneesiast, Sulawesilt.

Myanmar on maa, kus turistti võivad tabada üllatused. Kõrvallauast teepoes makstakse su arve kinni vaikselt. Teada saad siis, kui ise maksta tahad. Tänada pole enam kedagi, inimesed on vahepeal lahkunud ... Kingituste tegemine, just nimelt sulle, on ka üsna tihti ettetulev. Linnaliinibussis on mulle öeldud, et pole vaja maksta. Eelnevalt oli bussipeatuses juba aru saadud, kuhu soovin minna ning see info edastati kohe ka bussijuhile. Tõesti-tõesti, tipi andmisel on vaja eristada, kus seda oodatakse ja kus nagu ei sobigi anda ja piisab südamlikust tänust. Pikkadel bussireisidel vahest juhtub bussiga ka, et mitu tundi parandatake ning reisijad peavad ootama, kuid abi ja juhendust on palju. Kord viidi mind pimedas öös käestkinni kusagile külla magama ja hommikul tuldi järgi. Polnud sellist tunnet, et peaks kartma. Vabandust, et pole otseselt seoses teemaga.

See viimane postitus oleks palju poleemikat ära hoidnud.

Chiang Maist Jungle Flight on lahe, kui keegi pole veel käinud. Kõik vanusegrupid!

Tere! Aastatetaguse kogemuse põhjal tean öelda, et sõitsime Krugeris ringi mingit alamat klassi üüriautoga, loomi nägime palju. Tormas neid karjakaupa üle tee ja "segasid" liiklust. Kuskil mujal käisime öötripil giidiga ja grupiga veokil. Mäletan, et siis leidsime pesakonna noori lõvisid koos istumas.
Aga kindlasti tuleb veel asjatundlikumat infot!

Väga head muljed Singapuri lennujaamast. Ilus lennujaam. Väga rahulik atmosfäär. Ollakse väga abivalmid. Isegi koristaja naeratab ja küsib, kas vaja abi. Küsimuste korral kõik seletatakse lahti ja pakutakse variante. Öö möödus sumeda valgusega puhketsoonis, kus inimesed rahulikult norskasid oma kohvrite kõrval. Turva jalutas vahetevahel siiski läbi puhkesaali.

Bintangi hind varieerub 35 000 kuni 70 000. Oleneb kust ostad.

Soovitaks vaadata ka näiteks Kovalami Keralas või Mamallapuramit Tamil Nadus. Viimases on näiteks jaanuaris kultuurilembelisele iga õhtu täidetud rahvusliku kultuuriprogrammiga, mis on tavaliselt tasuta. Kahjuks pole Goas ise käinud, lihtsalt soovitan.

Kevadel veendusin, et Tai pangas raha vahetamine on endiselt pikk protseduur. Järjekorra number. Järjekord. Pass ja rahatähed, milledest tehakse koopiad, sinu aadress Taimaal, parem, kui on hotelli visitka. Klõpp-klõpp-kõpp ... Sinu allkiri siia ... ja siia ... Western Unionil käib asi kiiresti ja kurss tavaliselt ok.

Teil ju ilusti teatatud ja vastus saadud!? Niiet see on ehk nende oma probleem. Kahju, et reisi ära jätsite ja uut piletit ei ostnud. Ukrainlased maksid raha tagasi , eeldan.

Air Asia on mind nimesildiga Bangkokis oodanud, kui neil üks KUL lend vahepealt ära jäi. Saadeti hoopis NOK Airiga mind Bangkokki, et jätkulennust maha ei jääks. Selleks oli neid probleemist vaja teavitada.

472 Finnairiga - see on väga hea hind. See küll vaevalt et odavamaks läheb. Samuti ei saa vorrelda Bangkoki ja New Yorgi hinda. Pealegi on Finnair väga hea lennufirma ja lend Helsingist otse Bangkokki. Lendaksin parem nendega kui ukrainlastega või norra odavlennufirmaga, kus viimastel pagasitasu ja vist ka söök eraldi juurde vaja osta. Aeroflot, kellele meeldib, pole ka kõige kallim ... Lennake mugavalt, kui saab! Pilet taskus, plaan paigas!

Avasin arve Indoneesia pangas. Võttis aega ja kutsuti juhataja kabinetti jutule ja keeegi eriametnik esitas küsimusi. Kuumakse/kaardihooldustasu on 80 senti. Hea osta kohalikke pileteid. Raha väljavõtmine tasuta.

See on tõsi, et Togeani saartel korallid on ikka väga viletsas seisus. Mulle meeldib sealne rahulik vesi. Ujud koos kaladega. Neid seal ikka veel on. Saari on palju ja kohti, kus olla, ka. Üks plussidest on see, et väikese eelarvega reisijale väga taskukohane. Alates 10 eurot päev koos toitlustusega. Mingeid suuri hotelle ei ole seal. Kohale saamine kohaliku laevukesega ja lennuvälja sinna arvatavasti kunagi ei tule ka. Internetti saartel pole ja telefoniühendus peaaegu olematu ...

Ei tea, kuidas seal, aga vähemalt Indoneesias on igal kookospalmil omanik. Küsides küll ilma ei jäeta ja tuuakse alla ka.

Togeani saared Indoneesias. Väga looduslähedane ja mitte luksuslike majutustega, sõbralike inimestega, koht.

Tere! Tahan jagada majutussoovitust Yangoonis.
Saabusin ühel varahommikul Shaniriigist Yangooni Au Mingalar bussijaamast liinibussiga kesklinna ning istusin maha Sule paya ligidal kohvikus, et veidi mõnusalt aega veeta hommikuses linnakohvikus ja samas uurida netist, kuhu öömajale minna. Mittekalleid variante oli mitmeid, aga valisin siis välja Chan Mae külalistemaja. Mul oli meeles, et see asub eitea mitmendal korrusel, aga hind on hea. Bogyoke turg on tänava otsas ja üldse keskne asukoht. Midagi erilist ei lootnud, sest olin aastaid tagasi korra seal sees käinud. Niikuinii oli järgmine päev ärasõit.
Polnud kauge sinna jalutada. All ukse kõrval on julgustav silt, et liikumine on tervisele hea. Et ette valmistada klienti raskeks tõusuks seljakotiga! Vastuvõtt asub 5. korrusel. Mind tervitati reipalt ja aidati seljakott seljast. Kohe toodi ka klaasike jooki. Pole paha! Kahene tuba maksis 20 dollarit. Jalutasin seljakoti järel veel 2 korrust ülespoole. Toas ootas mind absoluutne kord ja puhtus koos kõige vajalikuga. Tuba oli väike, 2 narivoodiga, kuid tundus avar ning kõik, mis vähegi peaks kuuluma korralikku hotellituppa, oli olemas . Kõik - tv, ac, pudelivesi, käterätid, nagid sobilikes kohtades, käterätipuud, riidepuud, lambid ja öölambid mugavalt käepäraste lülititega, laua alumisel riiulil oli telefoniraamat ... Rõdult, kus on toolid, avaneb vaade linnale. Teisel pool akende all on pesemisruumid. Kraanikausid, tualettruumid ja dushiruumid sooja veega. Kraanikausside juures triikraud, föön, juuksehari, riidehari, pesuvahendid, ... tavaliselt ei oska seda kõike oodata siin maal ega kuskil odavamas kohas. Hommikusöök on vastuvõtuga samal korrusel. Kõik istuvad koos suure laua ümber ja teenindus on tähelepanelik. See loob meeldiva õhkonna. Mida oli ka taotletud, nagu hiljem kuulsin. Menüü oli stiilne ning mitte iga päev ei kordu sama toit. On pagasihoid ning dushiruum, kus saab end pesta, kui lahkute päeva teisel poolel või õhtul, aga olete juba toa loovutanud kell 12. Wifi on loomulikult olemas. Trip Advisoris loen ka kenadest dormidest, kuigi siin veebilehel ei ole. http://www.chanmyaetharguesthouse.com/rooms.htm
Loodetavasti on mänedzer Eesti lipu juba leidnud teiste lippude kõrvale. Siis aprillis veel ei olnud, aga lubas vaadata, kust saab.

Kuidas reis läks? Ida-Timor on super ...