loona_doon

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

15 meeldimist
21 postitust
135 kommentaari
 

2 külastatud kontinenti

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Huvitav siin lugeda. Lisan omalt poolt, et 7. veebruari hommikul Brüsseli lennujaamas polnud ühtegi järjekorda kuskil. Tean, et Hiinasse turismireisid annuleeriti, aga oli suur erinevus tavalise olukorraga, kus muidu pikad käänulised järjekorrad. Lennukid on meil enamasti täis ja ka see päev Praha kaudu Peterburi vabu kohti polnud näha.

Tahaks ka neid kohti külastada hea meelega. Viisa on ja keeleoskus ka. Kahjuks see aeg ei sobi. Edu!

Jah. Aga tsivilisatsioonist eemal.

Mul on kogemus Soul Kitcheni ja Aqua hosteliga. Esimene on Moika ääres, ilusas kohas supermodern, kallim ja internatsionaalse klientuuriga, teises, ideaalhinnaga, olin mina ainuke välismaalane ja polnud kunagi igav ning sai kuulda palju huvitavat suure maa paljudest nurkadest ja ka Peterburist endast. Oli puhas ja kodune. Aqua on nagu laev vee peal ja seega omaette. Mõlemad kesklinnas, esimene 10 minutit Admiraliteedi metrooni ja teine 1 metroopeatus Admiraliteedist.

On teine teave, et Zika viirus ei ole kuidagi seotud mikrosefaaliaga. Brasiilias sündinud pisipealiste laste emad olid raseduse algfaasis saanud mingit uut vaktsiini.

Oleks huvitav kuulda odavate ööbimisõimaluste kohta Peterburis. Ikka on minejaid ja endal ka plaanis. Millistes hostelites olete olnud ja kuidas oli? Tänud!

Ühistranspordis hea kasutada podorooznik - nimelist kaarti. Sellega on ka odavam. Sinna saab raha peale laadida, metroojaamades kassad. 

Soovitan minna mõnele teisele Indoneesia saarele. Saab igatahes odavamalt. 

Kuidas Brüsselist lennates,  kas kellelgi on kogemust? Homme sõit ...

Brüsselis täna 27. juunil on mõnus soe suveilm, suht tugeva tuulega. Aga imeilus selge sinine taevas, ei ühtegi suhkruvatiräbalat! 

Aitäh huvitava lugemise eest! Olen kuulnud, et peab kollapalaviku vaktsiin olema, kas see on tõsi?

Sriwijaya 100% ja muud 200-300% kallim võrreldes aasta tagasi!!! Mis ajast!?

See on inimeste peedistamine süsteemi poolt kõigepealt, raha sellest on boonuseks.

Ajalugu ka! Varem oli dollaritega üks mängimine, euro võis olla "kasutatud".

Tänud! See on, jah,  hea leht!

Lufthansal Frankfurdis järkulendu oodates minu lähedal sebis lennujaamatädi ühte hajameelset peret eelisjärjekorras lennukile ja talle jäi minu kohver silma. Kelle oma? Kas on liiga kaalu? Ei! Võttis ja tõstis, on küll! Kas tulete ja annate üles? Mina: mis tähendab andma üles? Kui on raske, ma võin riided selga panna! Hea küll, no problem! Tagasi sõites sattusin paanikasse nähes, et pardakaardi kontrolli järel klaasukse taga kitsas koridoris kohvreid kaaluti. Õnnestus kohe siseneda ja sain mööda. Detsembris sellist asja ei olnud.

Tahaks ka vähemalt aastast viisat Venemaale. Kuhu pöörduda, kas turismibüroosse või saatkonda? 

See peaks toimima. Lennud on Iberialt kõik. 

Suur aitäh!

Indoneesia, Sulawesi, motellikese personaliga rannas. Kui lähed tagasi koju, palun vaata mulle üks valge mees. Ok, kuid milline ta peaks olema? Noh, mees ... Kas pikk või lühike mees? Ei ole oluline! Kas peenike või paks, kumb oleks etem? Vahet pole! Jah, aga on tumedate juustega, on heledate juustega ... Ei, juustevärv ei ole küll nüüd määrav! Peaasi, et tal oleks suur nina!

Kas Tallinnast/Soomest saab laevaga viisavabalt endiselt Peterburi käima?

Indoneesias ja arvatavasti ka mujal Aasias uus number passi esitamisel nüüd. Kohalikele pidi limiit 3 numbrit olema. Need numbrid on ka aegumatud, vähemast Indias. Seal vist oli ka pildinõue, või oli varem ja nüüd enam mitte, ei mäleta kahjuks täpselt.

Läinud aasta septembris budgetair ei lisanud mingeid makse piletihinnale. Seekord ostsin pileti Indias olles budgetair.in lehelt. Tuli kopsakas kaarditasu. Kuid muul lehel seda lendu polnud, Chennaist Mumbai kaudu Brüsselisse Jet Airways.
Paistab, et ka budgetair. nl ja be lisanduvad nüüd maksud.
Ime oli Finnairi puhul, kus Visaga ei lisandunudki kaarditasu. Amexi või Mastercardiga 7.50.

Seega, kui vaktsiinipassi, ei ole, siis trahv 100 USD? ... Noh, see on ju hea lahendus ... Aga jah, seda muidugi, vaktsineerime ikka oma tervise huvides! Mida rohkem, seda kindlam!