Muskake

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ka minul on AMEX'iga väga positiivsed kogemused. Kui lapsekäru sai lennutranspordi käigus kannatada, siis hüvitati mulle uue maksumus. Samuti on hüvitatud kiirelt ja probleemideta haigla/meditsiiniabi arved. Nii et ise enam mingit muud lisakindlustust küll vajalikuks ei pea. Samuti hõlmab nende kindlustus ka autorendi puhul vastutuskindlustust, mida tavaliselt rendifirmades alati juurde pakutakse /nõutakse. Vahel olen enne reisi lasknud pangast saata ka kindlustuspoliisi (juhuks, kui mõnel pool maailmas ei piisa AMEX kaardi ettenäitamisest)

Eks see üks raske keiss saab olema. Ise pole seni julenud kasutadagi selliseid kaheldava kuulsusega online-broneerimissüsteeme nagu bookinghouse? Soovitan kõigile suuremaid rahv.vahelisi saite või siis ostke otse lennufirmade kodukatelt piletid :)

Kindlasti soovitan Six Flags'i. Samas jõuab selle 15 päevaga teha ilusa round-trip'i mööda idarannikut Floridasse Key West'i ja tagasi. Kui kasutada ookeaniäärseid teid, siis vaatamist kui palju.

Mati kirjale täpsustuseks: Kui piletil on märgitud 2x20kg või 1x20kg, siis ühe kohvri kaal ei tohi olla üle 20kg. Mati räägib oma postituses sellest, kui suuri/raskeid kohvreid mõni lennufirma oma lennukisse üldse laseb. Kui lubatud on 2x20kg kohver, aga sul on 15kg ja 22kg kohvrid, siis maksad 2kg eest lisatasu(juhul, kui pole oidu asju ümber tõsta). Kui sinu kohver on 40kg, siis seda lennukisse isegi lisatasu eest ei võeta, kuna see üle lubatud kaalu(need siis need Mati toodud kaalud). Vahe on kas tasuta pagasi kaal või üldse lubatud pagasi kaal. Ühe ületamisel maksad iga kilo eest lisahinda, teise ületamisel kohvrit lennukisse ei panda. Loodan, et selgitusest oli abi.

Minuteada Helsingist LA'sse otselende ei ole. Nii et 1 peatus tuleks igal juhul teha. Euroopast otselend LAX'i kestab ca 12 tundi ning selle elab ka lastega üle, kuna vahepeatused kuskil USA's võtavad täiendavalt aega (väärtuslikust puhkuseajast). Ise lendasime HEL-FRA-LAX (Lufthansa) ning meie 3 aastane elas lennu täitsa hästi üle. Disneylandi soovitan minna nädala sees, kuna siis on rahvast vähem ja järjekorrad väiksemad.

AA-ga (BA+AA lennud) MIA-HEL-MIA : 790.- usd (aprill Helsingisse ja tagasi sept) 23.04 MIA-HEL 23.09 HEL-MIA

Ise kasutasin kunagi sellist skeemi varajasele lennule jõudmiseks Vantaas: Viimase laevaga Helsingisse, ja siis ööbimine laevas ning ca pool 6 laevast välja, ettetellitud taksoga lennujaama(32.eur - 2 inimest). Laevas ööbimine on suht odav. Öösel lastakse laevast välja kokkulepitud aegadel. Ja kes tagasi Soome maanduvad hilja - Taksoga sadamasse, öösel lastakse laeva magama, laev ise hakkab hommikul ilusti Eesti poole liikuma :)

Minu soovitus on lennata Riiast - Bremen-Riia(ryanair). Pere peale piletid edasi tagasi ca 1650 eeku 21.sept-26. sept. Bremenis rendite 5 päevaks auto 2000-2500.-eeku. (Bremenist sõita 500 km.) Kokku trip 5000 + Tallinn-Riia bussipilet + ryanairi kohvrimaksud. See kõige odavam ning ka kiireim lahendus.

Muidu läbi poola kokku ca 5000 km - juba bens maksab üle 5 tuhande+ ööbimised teel või karm pikk sõit

Soovitaks Riiast Düsseldorfi Ryanairiga, sealt jääb ca 60 km veel. Selle maa saad taksoga, keegi tuleb järgi, ostad jalgratta, hääletad vms.

See Munichist peaks olema IBERIA lend. Kõigepealt Saksamaalt Hispaaniasse ja siis sealt edasi Usasse. Hispaanias võib olla ka kohustuslik ööbimine.

Kas sellise "sooduspakkumise" saaks ka tavainimene ise otse broneerida või on see ainult reisibüroo luksus? See valideerimise osa on veel vähe segane mulle.

Jagan kogemust lennupileti ise otsimisest ja ostmisest: Tasub otsida ka ühe ja sama lennufirma erinevate riikide kodulehtedelt hindu. Tänane näide minu kogemusest: Reisimarsuut 04-18.aug 2010.a NYC-TLL-NYC (2 täiskasvanut) SAS'i hinnad(odavaimad samal lennul) lehelt www.sas.ee - 35 000.-eek lehelt www.sas.fi - 2581.- eur (ca 40 000 eek) lehelt www.flysas.us - 1780.- usd (ca 20 000 eek) lehelt www.sas.se - 13088.- sek (ca 21 000 eek)

täitsa müstilised vahed...

Eelmisel aastal sain USA Lufthansa lehelt ca 20% soodsamad piletid marsuudile HEL-FRA-LAX kui mõnel teisel Lufthansa lehel

Soovitan Dollar.com teenuseid kasutada. Endal head kogemused, head hinnad ning kui kellegil seltskonnast juhtub AMEX olema, siis ei pea kindlustust tegemagi.

USAs soovitan alati vaadata autorenti ka selliselt firmalt: www.dollar.com Endal väga positiivne kogemus nii teeninduse kui ka hindade osas.

Ega nii odavalt meie regioonist USA läänerannikule eriti ei saa jah. Ise lendasin sept-okt HEL-LAX-HEL Lufthansaga läbi FRA ja sain 7000.- (see tundus juba väga hea diil). Stockholmist võib ka natuke soodsamalt saada, kuid kui lisad laeva ja muud kulud, siis võitu eriti pole.

Kui Vegase hotell reklaamib, et ta on ca 15 minutilise teekonna kaugusel Stripist, siis see võib ka seda tähendada, et hotell asub Stripist kuni 20 km kaugusel. Õnneks olime ise ikka suht linna keskel Palms Place hotellis, mis Stripi ääres, kuid mitte Central Stripil. Julgen ka soovitada, sest ainuüksi vaade meie 28. korruse rõdult linnale oli seda väärt ning tegu ühe uuema hotellikompleksiga Las Vegases(spa, kasiino, jõusaalid jne.) Kuid paljud hotellid Vegasest eemal reklaamivad enda kaugust stripist just ajas, kuid jätavad mainimata et mitte jala vaid autoga.

Endal sama olukord, hiline lend saabub Helsingisse(okt. keskel). Uurisin Eckerö Line'st, et laeva saab küll öösel. Kui ostad pileti(ööbimiskajutiga), siis nad annavad sulle miski valvemadruse telefoninumbri ja siis öösel kui tulla sadamasse, siis lastakse laeva/kajutisse.

Tavaliste suitsude hindu ei tea, aga sigarillod on väga odavad. Kui meil maksab AlCapone ca 80.- pakk, siis seal 2.40 eur.

Komistasin just ühe probleemi otsa: leidsin cheapticket.com lehelt vägagi sobivad piletid soodsa hinnaga, kuid seal ei tunnistata Eestis väljaantud krediitkaarte. Kuna hinnavõit oli pere peale ca 5 tuhat, siis kas kellelgi on olnud sarnaseid probleeme ja kuidas neid lahendada? Kas abiks võiksid olla nt. Soome reisibürood? Eesti reisibürood ei saa sealt samuti osta.

Tänud kõikvõimaliku info eest!

Kas keegi oskaks soovitada odavaimat lahendust USA läänerannikule augusti lõpus kaheks nädalaks? Ise olen leidnud HEL-LON-SFO-LON-HEL : 8900.-(adult). Meid kolm - 2täis.+1 laps Kas on vahel ka pakkumisi kus, laps saab vanematega tasuta lennata? Tänud igasuguste vihjete eest.