hiilakas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Esmaseks mägedega tutvumiseks võiks sobida ka mõned Alpide madalamad tipud. Näiteks lendad Eesti Õhuga Münchenisse ja edasi rongidega Austriasse, Mayrhofenisse. Seal ümbruses võimalik väga erineva pikkusega ja raskusega matku ette võtta. Ööbimiseks saab kasutada mägihütte. Võib ka alustuseks tõstukiga ülespoole minna ja siis sealt edasi hütist hütti matkata. Kola natuke Internetis - leiab infot nii tõstukite, hüttide kui matkaradade kohta.

Olles käinud mõlemal saarel ei oska kuidagi üht teisele eelistada. Tipphooajal on mõlemal palju turiste. Suuri valgeid hotelle on Mallorcal siiski rohkem. Samas on ka palju võimalusi liikuda loodusradadel, kus kohtad vaid väheseid. Mallorcal on matkarajad paremini tähistatud, kuid ka Korful saab hakkama. Ilusaid lahtesid ja mägiseid maastikke on mõlemal. Korfu tundus jah kuidagi metsikum, kohati natuke lohakam ja klantsimata.

Hinnanäiteid AS FlyLAL Charter Eesti lendudel (Horizon Traveli andmetel): Söögid: hommikueine 5 eur, soe toit + vein või mahl 8 eur, salat 4 eur, võileib 3 eur, juustuvalik veiniga eur, soolapähklid 2 eur. Joogid: mineraalvesi (33 cl) 2 eur, apelsini,-õuna- ja tomatimahl (25 cl) 2 eur, Coca-Cola ja Fanta (33 cl) 2 eur, kohv ja tee 2 eur, õlu ja siider (33 cl) 3 eur, vein (18,7 cl) ja vahuvein (20 cl) 5 eur. Lendasin eelmisel nädalal nendega. Suurele inimesele jäävad istmevahed kitsaks (nagu paraku tihti ainult puhkusereise teenindavate lennukite puhul). Mõned toolide seljatoed olid ka natuke väsinud ja ei jaksanud päris püsti püsida, aga lennata kannatab küll.

  1. Kataklysmos Larnakas - pühad Küprosel, mida tähistatakse muuhulgas arvukate kontsertide, võistlaulmiste ja -tantsimiste ja ilutulestikuga.
  2. Ääretult sümpaatsed ja toredad küproslased.
  3. Troodose mäed, matkarajad, külad, Kykkose klooster.
  4. Akamase poolsaare loodusrajad.
  5. Meeldejääv, kuigi negatiivse märgiga - kõik türklaste okupatsiooniga seonduv - piiripunkt Lefkosias, varemed piiritsoonis jne.

Tallinna lennujaamas nägin, kui turvakontroll võttis ära plastkarpi pakendatud salati - öeldi, et võileiva võib kaasa võtta, salatit aga mitte. Vedelik võib olla kuni 100 ml pakendis - seega sobib näiteks 100 ml Dr Hellus, Actimel, Danacol, ka vahustatud jogurti pakike (50 ml). See tuleb panna aga koos teiste vedelikega liitrisesse minigrip - kotti. Puuviljadega pole probleeme tekkinud.

8 km La Coruna linnast asub La Coruna lennujaam - http://www.spanish-airport-guide.com/coruna-airport.html Lennujaam on väike, sinna lendavad Iberia, Clickair, Spanair. La Corunasse saab lennata Madridist, Barcelonast aga ka Lissabonist ja Londoni Heathrow lennujaamast.